anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nagrywanie Video w DSC-HX300

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
BoczekZG
Poszukiwacz

Nagrywanie Video w DSC-HX300

Kupiłem niedawno DSC_HX300 i wydaje mi się... Że już żałuję zakupu - w ME doradzono mi że do celów jakich potrzebuję (Video + Zdjęcia - Karpii, Natury, etc etc wszystko outdoor) będzie super bo "w ogóle ma super teleobiektyw etc etc).

Owszem może z obiektywu korzystam nieraz ale do rzeczy, w trybie nagrywania jak mniemam NIE MA MANUALA    Jest mi ktoś z Was w stanie to potwierdzić? Jedyne co mogę zmienić w trybie VIDEO to EV na + i - (ogólnie z tematami fotografii dość niedawno zacząłem sporo czytałem w ostateczności i braku mojej asertywności kupiłem na szybko tego HX300...)

Błagam, powiedzcie mi że jestem barankiem i jednak VIDEO obsługuje tam np. czas naświetlania czy otwarcie przysłony 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

HX300 niestety nie oferuje manualnych ustawień przysłony i migawki przy nagrywaniu wideo. Jedyne co mamy, to oprócz AUTO, dostępne są wstępne ustawienia scen. 

 

Natomiast zastanawia mnie kilka kwestii - do czego Ci w takim aparacie regulacja przysłony przy wideo? Ten obiektyw nie ma stałego światła, żeby mieć jakikolwiek zapas np. w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Tu nie da się ustawić mniejszej wartości F (np. f/2.8) przy największym zoomie. 

 

Pytanie drugie - na ile dolegliwy jest brak możliwości samodzielnego ustawiania czasu nagrywania w momencie gdy format nagrywania pozwala na zapis 50 lub 60 kl/s. 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
BoczekZG
Poszukiwacz

Support odesłał mnie do manuala w pdf niestety werowałem go kilka razy i odpowiedzi tam nie znalazłem, jedyne co wywnioskowałem to że manualnie CHYBA nie dam rady nic zmienić 😞

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Spróbuj następującego rozwiązania, ustaw pokrętło trybów pracy na jeden z A/S/M dobierz parametry i włącz nagrywanie czerwonym przyciskiem.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

HX300 niestety nie oferuje manualnych ustawień przysłony i migawki przy nagrywaniu wideo. Jedyne co mamy, to oprócz AUTO, dostępne są wstępne ustawienia scen. 

 

Natomiast zastanawia mnie kilka kwestii - do czego Ci w takim aparacie regulacja przysłony przy wideo? Ten obiektyw nie ma stałego światła, żeby mieć jakikolwiek zapas np. w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Tu nie da się ustawić mniejszej wartości F (np. f/2.8) przy największym zoomie. 

 

Pytanie drugie - na ile dolegliwy jest brak możliwości samodzielnego ustawiania czasu nagrywania w momencie gdy format nagrywania pozwala na zapis 50 lub 60 kl/s. 

 

 

profile.country.PL.title
BoczekZG
Poszukiwacz

Chodzi mi o np uchwycenie gwiazd w nocy. Nie mówię tu o Time Lapse
przykład: obiekt ruchomy przed aparatem w tle gwieździste niebo.
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Przykro mi, ale to nie aparat do tak trudnych oświetleniowo scen. Nawet zakładając pełny manual to obiektyw jest zbyt ciemny, matryca na tyle mała, że szumy przy wysokim ISO kompletnie zdemolują jakość, a i tak nie ma pewności czy te gwiazdy będą widoczne. 

 

Powiem szczerze, że nawet dla pełnoklatkowej A7S z jasnym obiektywem taka scena nie byłaby "bułką z masłem".
Aby poprawnie naświetlić gwiazdy na niebie potrzeba kilku sekund ekspozycji przy dość wysokim ISO (3200 wzwyż). Do takiej zabawy pozostaje więc tylko timelapse.

 

Pozdrowienia!