anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Numeracja filmow wideo w RX 100

ROZWIĄZANE
kristofuspilus
Poszukiwacz

Numeracja filmow wideo w RX 100

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem RX 100. Czesto krece filmy, zauwazylem powazny problem z numeracja plikow. Po kazdym formacie lub skasowaniu plikow numeracja startuje od 1. Jest to totalnie uciazliwe w momencie gdy pliki planuje montowac w 1 film, lub nawet kopiowac do tego samego folderu na kompie. Czy moze ktos zna sposob jak zmusic aparat do ciaglej numeracji? tak jak numeruje zdjecia?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jest na to sposób.

W sumie do tej pory nie wiedziałem nawet, że aparat numeruje kolejno pliki. Czemu? Ponieważ filmy importuję przez darmowe oprogramowanie SONY PlayMemories Home. 

Importując filmy za pomocą tego softu (u mnie się odpala automatycznie po wpięciu karty lub podł.aparatu) numeracja wygląda tak 20140409081016 (to z dzisiaj), czyli: rok, miesiąc, dzień, godzina, minuta, sekunda.

 

 

Pozdrawiam,

kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jest na to sposób.

W sumie do tej pory nie wiedziałem nawet, że aparat numeruje kolejno pliki. Czemu? Ponieważ filmy importuję przez darmowe oprogramowanie SONY PlayMemories Home. 

Importując filmy za pomocą tego softu (u mnie się odpala automatycznie po wpięciu karty lub podł.aparatu) numeracja wygląda tak 20140409081016 (to z dzisiaj), czyli: rok, miesiąc, dzień, godzina, minuta, sekunda.

 

 

Pozdrawiam,

kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kristofuspilus
Poszukiwacz

Gdyby bylo jak piszesz Kris to bylbym w 7 niebie,

u mnie w Sony PlayMemories pojawiają sie filmy dokladnie numerowane tak jak na karcie,

natomiast po imporcie na dysk faktycznie dodaje im date (bez czasu) ale w nazwie katalogu

tworzy katalogi z konkretnym dniem, natomiast w srodku nadal sa pliki numerowane 0001,0002 itd.

 

Nie da sie tego ominac? zeby bylo tak jak pisales?IMG_20140409_094538.jpg

IMG_20140409_095430-2.jpg

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Spójrz.  Specjalnie raz jeszcze przeszedłem proces improtu.

Nagrałem cztery filmy. 2 w formacie AVCHD i 2 w formacie MP4 (nie korzystam z tego bo szkoda jakości):

 

Widok katalogu karty pamięci z plikami AVCHD:

screen2.jpg

 

Automatycznie włączyło się okienko importu filmów:

scr.jpg

 

Po imporcie w katalogu z datą na dysku:

scree.jpg

(dodam, że widoczne są również ukryte pliki)

 

 

Czy wykonując takie kroki, jak ja jest inaczej?

Czy w ustawieniach aparatu w zakładce karty pamięci, masz ustawione:

Numer pliku -> Seryjny? 

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kristofuspilus
Poszukiwacz

niestety idac ta sama droga otrzymuje taki efekt:

 

tak wyglada menu aparatu / zdjecia seryjneIMG_20140409_102404.jpg

 

wyglad folderu z plikami spod systemu (to jest mac osx, sprawdze popoludniu jeszcze na windowsie)

IMG_20140409_102628.jpg

warto zauwazyc ze pod systemem klip nazywa sie 24

 

wyglad PlayMemories

IMG_20140409_102813.jpg

tutaj klip to juz nr 22 (jakis film skasowalem i numeruje w "dziurach"

 

efekt po imporcie na dysku

IMG_20140409_102908.jpg

spisal pliki bez daty, data jest nawa katalogu, i w locie stworzyl mp4 (zapisywalem w AVCHD)

 

popoludniu sprawdze ten proces na windowsie... teraz to jest niestety jakies malo przejzyste, i dlaczego u Ciebie Kris jest inaczej.

kristofuspilus
Poszukiwacz

Witam,

Potwierdzam ze na Windowsie 8 proces sciagania filmow jest dokladnie taki jak opisał to Kris. Dzięki za pomoc to rozwiązuje mój problem. Natomiast uzytkownicy MacOs bedą mieli ten problem z PlayMemories, tak jak opisałem to wczesniej (nie wiem jak iTunes sciaga filmy, jak sprawdze to opisze). Pozdrawiam.