anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Premiera - RX100 mark II

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Premiera - RX100 mark II

W dniu dzisiejszym swoją premierę miał aparat RX100 II. 

RX100M2_carton-1200.jpg

 

LCJ-RXC_open_RX100II_black-1200.jpg

  • Następca popularnego modelu RX100, zapewniający lepszą jakość obrazu i większą funkcjonalność 
  • Nowa, wykonana w technologii BSI matryca CMOS Exmor R typu 1,0" o efektywnej rozdzielczości 20,2 megapiksela: lepsze zdjęcia w słabym oświetleniu dzięki większej czułości 
  • Technologia Wi-Fi 
  • Podłączanie smartfonu jednym dotknięciem dzięki technologii NFC 
  • Stopka Multi Interface Shoe i złącze Multi Terminal pozwalające na podłączanie akcesoriów 
  • Odchylany w górę i w dół, 3-calowy wyświetlacz LCD White Magic™ 
  • Zapis kinowego obrazu w formacie Full HD 24p/25p 
  • Technologia TRILUMINOS™ Colour zapewniająca bogatszą, naturalną kolorystykę obrazu 
  • Sony zaprezentowało nowy aparat Cyber-shot™ RX100 II. Urządzenie jest przeznaczone dla fotografów, którzy cenią jakość obrazu i chcą wykonywać zdjęcia godne lustrzanki kieszonkowym aparatem, pozwalającym kontrolować szereg parametrów ujęcia. 

 

RX100M2_front_Phantom_B-1200.jpg

 

RX100M2_side_tilt-1200.jpg

 

 

 

Informacja prasowa:
Cyber-shot™ RX100 II jest następcą wielokrotnie nagradzanego modelu RX100. Dzięki nowo opracowanej, wykonanej w technologii BSI matrycy CMOS Exmor™ typu 1,0" cechuje się większą niż poprzednik światłoczułością i mniejszym poziomem szumów. Połączenie zaawansowanej matrycy z wyjątkowo jasnym obiektywem Carl Zeiss Vario-Sonnar T* F1,8 pozwala na uzyskanie zaskakująco wyraźnych, naturalnie wyglądających fotografii i filmów Full HD w niemal każdej sytuacji — nawet przy fotografowaniu bez lampy błyskowej w pomieszczeniach albo o zmroku.



Dzięki technologii Wi-Fi użytkownik może bezprzewodowo przesyłać zdjęcia i filmy do smartfonu, aby następnie pokazać je znajomym lub opublikować w Internecie. Model RX100 II jest ponadto pierwszym aparatem firmy Sony wyposażonym w technologię łączności bezprzewodowej NFC (Near Field Communication), służącą do podłączania jednym dotknięciem smartfonów i tabletów z systemem Android. Nie trzeba przy tym wybierać żadnych ustawień: do nawiązania łączności wystarcza zetknięcie obu urządzeń. Co więcej, aplikacja One-touch Remote pozwala na zdalne wyzwalanie migawki przy użyciu smartfonu — i bardzo przydaje się przy zdjęciach grupowych z własnym udziałem.



Aparat został również wyposażony w stopkę Multi Interface i złącze Multi Terminal. Stopka służy do podłączania różnych oferowanych oddzielnie akcesoriów: wizjera elektronicznego, lampy błyskowej o dużej mocy i kierunkowego mikrofonu stereofonicznego. Wielozłącze Multi Terminal pozwala między innymi na użycie pilota do zdalnego wyzwalania migawki.



Dla ułatwienia komponowania ujęć, aparat jest wyposażony w uchylny wyświetlacz LCD White Magic™ o przekątnej 3 cali. Dzięki dużej jasności i szczegółowości obrazu, pozwala on wygodnie wykonywać zdjęcia sponad tłumu albo z -poziomu gruntu.

Zgodność z technologią TRILUMINOS™ Colour zapewnia bogatszą, bardziej naturalną reprodukcję barw na nowej generacji telewizorów BRAVIA z wyświetlaczami TRILUMINOS Display.

W nowym modelu wprowadzono kilka nowości funkcjonalnych. Filmy Full HD można obecnie nagrywać również w „kinowym” trybie 24p/25p. W menu personalizacji pojawiła się funkcja skokowego regulowania ogniskowej. Po jej włączeniu pokrętło sterujące aparatu pozwala szybko wybierać najpopularniejsze ustawienia ogniskowej: 28 mm, 35 mm, 50 mm, 70 mm i 100 mm.

Zmiany objęły również aplikację PlayMemories Mobile, która obsługuje teraz funkcje z jednym dotknięciem modelu RX100 II i jest wygodniejsza w użyciu. Aplikację tę można pobrać za darmo z serwisu Google Play na każdy smartfon z systemem Android.

Poprzednik nowego modelu – wprowadzony w czerwcu 2012 r. Cyber-shot™ DSC-RX100 – jest pierwszym na świecie kompaktem z niewymiennym obiektywem wyposażonym w przetwornik obrazu typu 1,0" o efektywnej rozdzielczości 20,2 megapiksela. Informacja prasowa o aparacie Cyber-shot™ DSC-RX100 (z 6 czerwca 2012 r.) jest dostępna tutaj.

Nowy cyfrowy aparat kompaktowy Sony Cyber-shot™ RX100 II będzie dostępny w Europie od połowy lipca 2013 r.

 

FDA-EV1MK_front_RX100II-1200.jpg

 

FDA-EV1MK_rear_RX100II-1200.jpg

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Pierwsze wrażenia i zdjęcia - fotopolis

Przegląd - dpreview

Przykładowe zdjęcia - dpreview

Hands on - photographyblog

 

 

 

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Reklama

 

Wideo 60/50p

 

Wideo 24p

 

Film - pierwsze wrażenia i porównanie do RX100 - imagingresource

 

SONY zaprezentowało także grip (AG-R1) dla obu modeli RX100:

AG-R1.jpg

 

AG-R1_001.jpg

 

Grip do RX100 i RX100 II

 

 

Pojawił się również adapter (VFA-49R1) mocowania filtrów (49mm):

l.jpg

 

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jak dla mnie poprawki czynią zeń po prostu cudo. :heart_eyes:

 

 

soltarzewski
Nowicjusz

Kurcze Wi-Fi mnie ciekawi, szczególnie funkcja robienia zdjęć z opóżnieniem 2/5/10 s i nagrywanie filmów.

Muszę to sprawdzić, ciekaw mnie też czy poprawili stabilność aparatu na podłożu jak stoi bo jednak teleskop po wysunięciu jest zbyt cięzki i aparat straci stabilność.



Też ciekawi mnie czy czegoś nie schrzanili bo jeśli będzie miał dobrą cenę to wymienię mojego na ten model, szkoda tylko że GPS brak.
dkotarba
Poszukiwacz

Czy mark II ma możliwość sterowania bezprzewodowego zewnętrzną lampą błyskową ?

Jeżeli tak to jakimi modelami ?

 

Jeżeli nie, to może chociaż kabelkowo ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

RX100 mark II posiada stopkę w standardzie ISO więc można tam podłączyć każdy bezprzewodowy wyzwalacz w tym standardzie. Wówczas można wyzwolić każdą lampę, która jest połączona bezprzewodowo czy przewodowo z tym wyzwalaczem zamocowanym na sankach.

 

Na portalach aukcyjnych najprostszy wyzwalacz można zakupić poniżej 100 zł za zestaw: nadajnik - odbiornik.

 

Pozdrowienia :slight_smile:

dkotarba
Poszukiwacz

Mam Pixel Kinga do Canona.

Czy takie coś może być ?

Jeżeli nie może być, to o co pytać ?

 

Jak mam sformułować pytanie do Google'a, aby otrzymać zwrotnie kabel synchronizacyjny łączący RX z lampą HLV-F20M (czy jakoś tak) ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

HVL-20M ma mocowanie ISO, więc nie powinno być żadnych problemów - ot po prostu łączysz kablem wyzwalacz umieszczony na sankach aparatu i odbiornik, do którego zapinasz lampę. Przy czym HVL-20 w tym wypadku będzie błyskać wtedy pełną mocą.

 

 

 

 

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jest już pełny test na dpreview >>

 

 

I się pochwalę - od kilku dni cieszę się RXem. To był bardzo dobry zakup poprzedzony wieloma świetnymi kadrami RX100 (mk1). Bałem się, że ta minimalna różnica w grubości (spowodowana dodaniem stopki MI), będzie zauważalna, ale na szczęście jak dla mnie jest to ten sam aparat pod względem wymiarów :grin:

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer