anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z Dual Rec w RX10 IV

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
adamaki
Poszukiwacz

Problem z Dual Rec w RX10 IV

Witam

Aparat mam parę dni i narazie go testuję ale w żaden sposób nie mogę uruchomić przechwytywania zdjęć w trakcie nagrywania filmu nie działa mi funkcja Dual Rec i to przy różnych ustawieniach. Jak nacisnę spust migawki to wyświetla się ikonka przekreslonego aparatu. Może ktoś podpowie jakie ustawienia muszą być żeby ta funkcja działała. 

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Spróbuj wyłączyć Automatyczną wolną migawkę i obniż jakość filmu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cieszę się, że pomogło. Sprawdź sobie wszystkie możliwe rozdzielczości filmu, dla których działa ta funkcja. Pamiętaj również, że możesz później z każdego filmu wyciąć wybraną klatkę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Zerknij tutaj:

https://helpguide.sony.net/dsc/1720/v1/pl/contents/TP0001583110.html?search=dual

 

Jeśli nie pomoże, to proszę opisz jakie masz dokładnie ustawienia. Bez tego nie wiem jak doradzić zmianę parametrów.

profile.country.PL.title
adamaki
Poszukiwacz

Cześć

Dzięki za odpowiedz, przeglądałem już ten poradnik i próbowałem różnych ustawień nic nie pomogło, po załączeniu nagrywania wideo odrazu jest wyświetlana ikonka przekreślonego aparatuDSC_0640 2.JPGDSC_0638.JPG

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Spróbuj wyłączyć Automatyczną wolną migawkę i obniż jakość filmu.
profile.country.PL.title
adamaki
Poszukiwacz

Wielkie dzięki :slight_smile: pomogło wyłączenie automatycznej wolnej migawki i zmiana rozdzielczości filmu.

Tylko szkoda że funkcja nie działa  w trybie XAVC S4K.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cieszę się, że pomogło. Sprawdź sobie wszystkie możliwe rozdzielczości filmu, dla których działa ta funkcja. Pamiętaj również, że możesz później z każdego filmu wyciąć wybraną klatkę.
profile.country.PL.title
adamaki
Poszukiwacz

Jeszcze raz dziękuje, wiem o możliwości zgrywania klatek jako zdjęcie, ale to jest ostateczność bo gdy przyjdzie znaleźć klatkę z ciekawym ujęciem które nas zainteresowało podczas nagrywania wideo a potem szukać w pliku kilkunasto lub kilkudziesięcio minutowym danej sceny no to lepiej ją utrwalić na bieżąco. 

 

Właśnie przesiadłem się z alfy 56 z kilkoma szkłami na coś bardziej kompaktowego :), gdyż aparatu używam przeważnie na wakacyjne i turystyczne wypady i znudziło mi się taszczyć ten cały arsenał :wink: 

 

I stąd szukam wiedzy i podpowiedzi o możliwościach tego sprzętu.

profile.country.PL.title
Negatyw001
Poszukiwacz

Pozwolę się przyczepić do tego wątku, ale jeśli admini uważają, że powinien być oddzielny wątek - założę :slight_smile:

 

Przymierzam się do zakupu tego aparatu w przyszłym roku, gdy ochłonę z innych wydatków. Troszkę niestety kosztuje. Czy jest wart tej kasy?

 

Nie chcę lustrzanki, gdyż nie stać mnie na baterię obiektywów, a z drugiej strony nie chcę taszczyć ciężkiej torby po górach i zmieniać obiektyw do określonego rodzaju zdjęcia.

 

Aktualnie posiadam DSC-HX400V.

Czy przesiadka na RX10 IV będzie znacznym progresem?

 

Jak oceniasz jakość zdjęć? Nie szumi?

Jak filmy w 4K?

Współpracuje również z mikrofonem na bluetooth? Córka uwielbia być reporterką na wycieczkach i taka opcja wydaje mi się dobra, aby dźwięk był czysty.

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witam, między rx10, a hx jest przepaść jeśli chodzi o jakość zdjęć, szybkość i celność AF, filmów nie nagrywam więc na temat 4k i mikrofonu może ktoś inny się wypowie. 

Jak chcesz zobaczyć trochę zdjęć z tego aparatu mojego autorstwa to są tutaj 

profile.country.PL.title
Negatyw001
Poszukiwacz

Zdjęcia wyraźne i niezaszumione i to również w mało sprzyjających warunkach oświetleniowych.

A właśnie uwielbiam foty wczesnym świtem.

 

Czekam na opinie innych użytkowników.