anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z kartą pamięci w Sony RX100iii

profile.country.PL.title
R0bson
Poszukiwacz

Problem z kartą pamięci w Sony RX100iii

Witam, 

W aparacie od początku używałem karty pamięci San Disk 2gb i wszystko działało bez zarzutu. Dzisiaj po włączeniu aparatu dostaje komunikat No Card. W zanadrzu mam jeszcze kartę SanDisk Extreme 4gb, która także nie jest czytana przez aparat (RX100iii nowy zrobione ma może 200 zdjec). Co któreś włączenie aparat widzi kartę ale przy ponownym włączeniu już nie. Sprawdziłem obie karty na komputerze i wszystko działa. Aparat przywrócony do ustawień fabrycznych . Sformatowalem kartę w aparacie (jak zadziałał) ale nic to nie dało i dalej wyświetla No Card. Usunąłem na komputerze wszystkie pliki na karcie i po włożeniu do aparatu wyswielil się komunikat błąd bazy danych ekran odzyskać? Po kliknięciu enter aparat widzi kartę, zapisuje zdjęcia ale tylko do 1 wylaczenia i problem się powtarza. Czy problem może być w czytniku kart? 

Tagi (2)
4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@R0bson  napisał(a):

Witam, 

Czy problem może być w czytniku kart? 


Cześć!

 

Wygląda na to, że czytnik kart w aparacie jest uszkodzony. Ewentaulnie dostały się jakieś paprochy do slotu SD.

 

Sprawdź dokładnie czy nie ma w środku żadnych zanieczyszczeń. Jeśli problem nadal będzie występował - oddaj aparat do serwisu.

 

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
R0bson
Poszukiwacz

Na pewno oddam do serwisu tylko właśnie jestem na wyjeździe i zostało jeszcze 2 tygodnie ponad.. Bez aparatu. 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A może to jest wina kart? Jak długo je posiadasz, może z wiekiem zaczęły gorzej współpracować z danym sprzętem? Ja bym sprawdził jak zachowuje się aparat z nową kartą, np. 16GB. Żeby nie pchać się w koszta, nie musi być szybka.
profile.country.PL.title
R0bson
Poszukiwacz

Obydwie karty które mam faktycznie są stare. Znalazłem jakiś punkt z aparatami gdzie spróbowałem z 2 nowymi kartami i było to samo. Jedynie po wyczyszczeniu karty na komputerze da się 1 raz odpalić aparat żeby widział kartę.