anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z ostrością DSC-HX300

profile.country.PL.title
Natarii
Nowicjusz

Problem z ostrością DSC-HX300

Aparat mam od niedawna i zastanawiam się czy to problem ustawień czy może jakiś inny, bardziej techniczny. Aparat był wcześniej używany przez moją siostrę, ale tylko do bardzo amatorskich zdjęć i nigdy nie zastanawiała się jego funkcjami. Problem mam następujący jak widać na zdjęciu ostrość jest zachowana wyłącznie na tułowiu, a głowa już lekko rozmazana. Czy istnieje możliwość ustawienia ostrości tak by nie był wyłącznie w centrum na małej powierzchni? Dodam, że to jedno z kilku zdjęć, które wyszło najlepiej, bo inne są rozmyte jeszcze bardziej nie łapiąc ostrości nawet na tułowiu. Zdjęcie robione "z ręki", ale nie wydaje mi się by przy minimalnym ruchu zdjęcia nie wychodziły ostre. W razie potrzeby mogę dorzucić jeszcze inne zdjęcia tego robaczka z całkowitym rozmyciem. Byłabym niezmiernie wdzięczna za słowa wyjaśnienia kogoś bardziej obeznanego z funkcjami tego aparatu.

DSC00669.JPG

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Prawdopodobnie nieostrość wynika ze zbyt małej odległości do fotografowanego obiektu.

 

Musisz wziąć poprawkę na to, że przy większym ustawieniu zoomu (większe zbliżenie), odległość z jakiej aparat jest w stanie ustawić ostrość po prostu rośnie. 

 

Pozdrowienia