anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

przegrzewający się sony rx100 v

profile.country.PL.title
przem1806
Nowicjusz

przegrzewający się sony rx100 v

witam, 3 dni temu nabyłem używany sony rx100 v, gdy naładowałem akumulatorek okazało się że po włączeniu wystarczy minuta-dwie w menu żeby wyskoczył błąd o przegrzaniu ( bez robienia foto, kręcenia filmów, wystarczy go włączyć), zauważyłem że bateria też bardo sie nagrzewa i mimo zapewnień że jest praktycznie nowa (ta oryginalna sony) znika w oczach. Co moze być przyczyną? uszkodzenie matrycy, sekcja zasilania, aku, soft? czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? aparat wg sprzedającego praktycznie nie używany i wizualnie jest w stanie idealnym.

pozdrawiam

 

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @przem1896

Czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
przem1806
Nowicjusz

dzisiaj dostałem odpowiedź z sony support,  z której można wywnioskować tylko tyle że nie mają żadnych kompetwncji:) w pierwszym mailu tylko że przegrzewa się od robienia zdjęć i kręcenia filmów i mam dać mu ostygnąć ( czyli wcale nie chciało im sie przeczytać wiadomości) :slight_smile:

 

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Najprawdopodobniej pozostaje tylko serwis, jeśli sprzęt jest na gwarancji... Wysłałam jeszcze zapytanie w Twojej sprawie do wsparcia technicznego, odezwiemy się, jeśli pojawi się jakaś konkretna odpowiedź!

Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Objawy są niepokojące. Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca. 

Przed odesłaniem do serwisu przetestowałbym aparat z innym akumulatorem. Być może ogniwo jest wadliwe.

 

Tak czy inaczej jedynie wysyłka do serwisu przyniesie rozwiązanie tej sprawy.

 

Pozdrawiam!

profile.country.PL.title
przem1806
Nowicjusz

jutro spróbuję kupić baterie i przetestować, nie wiem czy gdzieś taką dostanę bo w moim mieście nie ma wyspecjalizowanego sklepu (tylko markety) ale sprawdzę zanim wyślę do serwisu :slight_smile:

dziękuję wszystkim za pomoc;)