anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RX 10 i A100 - matryca mniejsza i nowsza, kontra większa i stara :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

RX 10 i A100 - matryca mniejsza i nowsza, kontra większa i stara :)

Myślę że dla części osób poniższe zdjęcia mogą być bardzo interesujące.
Z czystej ciekawości zrobiłem serię zdjęć porównawczych pomiędzy najnowszym RX10 a pierwszą lustrzanką Sony, modelem A100.
A100 jest obecny na rynku od połowy 2006 roku, ma już swoje lata. Mam cały czas ten aparat, choć od długiego czasu grzeje miejsce w szufladzie. Zastanawiałem się na ile zmieniła się przez te lata jakość na różnych ustawieniach ISO. Przypomnę może że A100 to matryca typu CCD wielkości APSC
a RX10 to aparat wyposażony w ponad trzykrotnie mniejszą matrycę niż w A100 (1”)
Pod poniższym linkiem znajdziecie nie przygotowywane pliki JPG zrobione na domyślnych ustawieniach obydwóch  aparatów. A100 wyposażyłem w obiektyw 55-200, zresztą wszystko jest w exifie...
Nie jest jakiś poważny test ale daje pewien ogląd w to jak wiele zmieniło się w ostatnich latach w technologii :slight_smile:
https://www.dropbox.com/sh/tvjqcdfhbvrgulp/OOycPb_UpH

 

RX10_ISO12800.jpg

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Dzięki Rafiki, fajna wartościowa robota!

 

Ja robiłem zestawienie RX100, R1, A100, H200 i A77 - http://community.sony.pl/t5/Aparaty-Cyber-shot/Cyber-shot-RX100-kontra/m-p/1284684#U1284684


profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Miałem ostatnio na chwilkę RX10. Ten aparat robi znacznie lepsze wrażenie, jak się go weźmie do łapek, niż mogłem przypuszczać. Produkt klasy premium. Jakość zdjęć tylko potwierdza wysoką jakość produktu. 

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

...bo to jest poważny aparat dla poważnych ludzi :slight_smile:
Ja z kolei jestem nieodmiennie pod wrażeniem matrycy Exmore R 1"
Dla mnie osobiście to najlepszy wynalazek ostatnich lat.
Serio :slight_smile: