anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

rx10 timelapse

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

rx10 timelapse

Tym razem napiszę o wykonywaniu timelapsów aparatem rx10. Aparat sam w sobie nie posiada takiej możliwości, ale pozwala na połączenie przez wi-fi z tabletem lub smartfonem. Ja skorzystałem z bardzo prostej aplikacji "Timelapse - Sony Camera".

Po połączeniu aparatu z tabletem program przejmuje całkowitą kontrolę nad aparatem. W pierwszym oknie ustawiamy częstopliwość wykonywania zdjęć.

1.jpg

 

 

W drugim oknie mamy możliwość wykadrowania dzięki podgłądowi, możemy też ustawić zoom.

2.jpg

 

Pozostaje nam jeszcze nacisnąć start:smileyhappy:

 

Poniżej 3 filmiki złożone ze zdjęć wykonanych tą aplikacją.

 

 

 

 

 

7 ODPOW. 7
accipitter
Poszukiwacz

Dlaczego Sony nie wprowadzi takiej funkcji do aparatu za 5000 zł? Albo chociaż aplikacji w PlayMemories Camera Apps ?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Paweł, ale tej aplikacji nie zainstalujesz w RX10.

 

Cena aparatu nie ma w tym wypadku znaczenia. Po prostu w żadnym aparacie z serii RX nie ma aplikacji PlayMemories CameraApps. Być może sytuacja się zmieni w nowszych modelach lub w wyniku aktualizacji oprogramowania, ale na razie nie ma żadnych informacji w tej kwestii.

 

Pozdrawiam,

 

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

hmm, przyznam szczerze, że zasugerowałem się możliwością obsługi rx10 telefonem właśnie za pomocą playmemories...ale tak czy siak link może się przydać osobom posiadającym bezlusterkowce i hx-y (może jakaś aktualizacja da taką możliwość rx-om).

accipitter
Poszukiwacz

Dokładnie. I to, przyznam, wielki minus. Czy nie można stworzyć aplikacji do timelapse, która obsługiwałaby tryb filmowy? W sprzęcie z tak dobrą jakością filmów, to idealne rozwiązanie. Taką funkcę ma np. kamera panasonic hx900. Mamy gotowy film bez potrzeby bawienia się softem do składania timelapse komputerze.
accipitter
Poszukiwacz

Chodziło oczywiście o panasonic HC-X900 :slight_smile:

profile.country.PL.title
LLC83x
Poszukiwacz

A czemu nie można ustwaić, by robił 1 fotę co 1 sekudnę? Dziwnie działa ten interwał. Też tak macie?