anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RX100 - działanie lampy błyskowej

profile.country.PL.title
gregor_123
Poszukiwacz

RX100 - działanie lampy błyskowej

Witam
Jestem przykładowo w trybie A (aperture) lub S (shutter) mam ustawione czas=1/30s, f=5. Załączam lampę błyskową (wybieram z menu użyj lampy błyskowej). Dlaczego po wybraniu lampy nie zmieniają się parametry t lub f? Wybranie lampy powinno zmniejszyć czas (tryb A) bo przecież będzie obiekt oświetlony flashem?
Jak działa lampa? Czy dobiera ona siłę błysku automatycznie? W zależności od ustawien czasu i przysłony?

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
gregor_123
Poszukiwacz

Faktycznie pomyliłem się z tym EV. Aparat mialem ustawiony na tryb priorytetu przysłony a nie czasu. Czyli twierdzicie ze dla iso1600 bez lampy i 1600 z lampa bedzie ta sama ekspozycja. Nie chodzi mi o przeswietlenie zdjecia tylko zrozumienie zasady dzialanie lampy.

 

profile.country.PL.title
gregor_123
Poszukiwacz

Dokładnije to nie rozumiem dlaczego jak jest tryb auto ISO to ISO jest zmieniane na niższe, a jak już jest ISO zablokowane, to nie ma zmiany np. czasu. Bo przecież aparat też powinien zmniejszyć czas o 3EV, jeżeli zmiejsza ISO?

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zmiana czasu będzie, o ile nie otworzysz lampy błyskowej. Jeśli masz ustawiony "błysk wypełniający" aparat nie ustawi czasu dłuższego od 1/30s.(przynajmniej mój RX100M4 nie chce inaczej).

 

Przestaw sobie tryb błysku na "SLOW" albo "REAR" i zobaczysz, że przy zablokowanym ISO, aparat zacznie kompensować ekspozycję wydłużeniem czasu naświetlania.

 

Pamiętaj też, że moc lampy również się zmienia (mam wrażenie, że zupełnie nie bierzesz tego pod uwagę).