anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RX100 VII - zapis zdjęć w formacie RAW

profile.country.PL.title
Akord9
Poszukiwacz

RX100 VII - zapis zdjęć w formacie RAW

Nie mogę znaleść bliższej informacji poza tym, że ten aparat umożliwia zapis zdjęć jako RAW w formacie Sony ARW 2.3. Moje pytanie, w jakiej głębi tonalnej bitów zapisuje ten plik, oraz czy jest to tzw. RAW stratny czy bezstratny. Z góry dzięki za pomoc.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Akord9,
zanim zgłosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, podaję namiary na Sony Support, gdzie można zasięgnąć porady w kwestiach technicznych: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
albo formularz online:
https://bit.ly/2t8AqP9
Pozdrawiam, Agnieszka_J
 

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

RAW na 99% skompresowany

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Na 100% skompresowany RAW. 😃

 

profile.country.PL.title
Akord9
Poszukiwacz


Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc, zadzwoniłem do SONY. Niestety nie potrafili mi odpowiedzieć na moje pytania i odesłali do drugiej firmy – tzw.”zewnętrznego" serwisu. Tam się głęboko zdziwili, że nie otrzymałem w SONY odpowiedzi na moje pytania. Ze zrozumieniem przyznałem im rację. Dokładnie chciałem ustalić:
1. Z jakim tzw. rozszerzeniem pliku jest zapisywane zdjęcie. Czy *.RAW czy np. *.dng. Kupiłem nie tak dawno sprzęt gdzie producent chwalił się, że jest możliwość zapisu zdjęć w formacie RAW ( nawet w menu była taka możliwość ustawienia ), ale tak naprawdę końcowo zapisywał w tym drugim formacie. To co prawda też RAW, ale znacznie „okrojony". A więc nie chciałbym popełnić drugi raz tego błędu i stąd moje pytanie.
2. Jaķ zapisywany jest plik RAW w aparacie i czy jest możliwość wyboru kompresji np: kompresja bezstratna, normalna kompresja czy bez kompresji.
3. Jaką posiada głębię koloru plik RAW przy zadanej kompresji: 10 bit, 12 bit czy 14 bit.
Niby proste pytania. Na stronach SONY można znaleść w.w informację dla innych aparatów SONY, ale nie dla ich kompaktów. Dziwię się jednak tym bardziej, że niektóre obecnie „bezlusterkowce" są tańsze od RX100M7 i te dane są ogólnie dostępne. I jak tu kupować - „kota w worku" ?. A swoją drogą mam nadzieję, że może kiedyś ktoś z SONY zajrzy na te fora społecznościowe i udzieli odpowiedzi. Może to jednak komuś innemu pomoże w podjęciu decyzji zakupu aparatu.