anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RX10M4

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

RX10M4

W zakupionej na Allegro ładowarce firmy GC cały czas pokazuje ładowanie pewnie się zepsuła,  chociaż ładuje akumulator.  Jak skorzystać z instrukcji załączonej do aparatu : "Za pośrednictwem przewodu micro USB (otrzymałem w zestawie) podłącz aparat do akumulatora włożonego do zasilacza do jakiego ??? - ( pisze że mam w zestawie, ale otrzymałem tylko Sony AC Adapter 5 V), a zasilacz połącz do gniazda elektrycznego". Nie wiem o co chodzi, jak to zrozumieć. To co jest na obrazku instrukcji pokazuje jakiś zasilacz do którego należy włożyć akumulator, jednak nie da rady włożyć akumulatora do AC Adaptera 5 V.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Na moje oko to błąd w tłumaczeniu instrukcji. Generalnie przewodem microUSB trzeba połączyć aparat z ładowarką USB-A (płaskie duże USB) na przykład w komputerze. Aparat z włożonym akumulatorem wyłączyć i będzie sią ładował. Powinna gdzieś świecić pomarańczowa dioda - chyba przy złączach)

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Tak rozumiem, że można większe USB wyciągnąć z tego Adaptera i włożyć do komputera a micro USB podłączyć do aparatu i będzie się akumulator ładował (musi cały czas być włączony laptop). Jednak zastanawia mnie Adapter otrzymany razem z aparatem, do czego więc ma służyć.  Myślę, że podobnie jak można ładować telefon Xperię XZ -  bezpośrednio z wtyczką do gniazda elektrycznego, tak samo można będzie ładować włożony akumulator w aparacie z wtyczką do gniazda elektrycznego - taka rola Adaptera (zostawiam aparat i się ładuje).  Chyba nie nastąpi jakaś awaria, bo w innym przypadku załączony Adapter nie jest w ogóle użyteczny. Czy tak ?

Dziękuję i pozdrawiam.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

do adaptera potrzebny jest kabel z wtyczką do gniazdka i można ładować (nie pamiętam czy był ten kabel w zestawie ale pasuje taki jak do większości boomboxów był :wink: )

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Witam. Adapter jest tak zbudowany, że ma wtyczkę do gniazda, do adaptera jest włożony kabel z szerszym USB, a drugiej strony micro USB. Wg mnie, można podłączyć bezpośrednio do aparatu i pewnie nic złego się nie stanie, tego się boję by nie było jakieś awarii mojego SONY RX10M4.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Oczywiście, że tak można. Proszę wziąć jednak poprawkę, że w ten sposób lądowanie trwa wiele dłużej niż przy użyciu osobnej ładowarki do akumulatorów. Ja czasem lądowałem przez mikroUSB aparat w czasie podróży, ale korzystałem z Powerbanku, a nie z adaptera sieciowego

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

To jest ostateczność, nigdy do tej pory nie ładowałem przez łączenie z laptopem. Zgadzam się z informacją, że akumulator w ładowarce ładuje się o wiele szybciej i nie trzeba włączać laptopa. Pewnie trzeba kupić oryginalną (lecz drogą) ładowarkę Sony.

Pozdrawiam. Włodzimierz