anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RX10M4

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

RX10M4

Witam. Ostatnio przez omyłkę nie zapisałem kilka zdjęć (format XAVCS) w komputerze, a następnie sformatowałem kartę SD w aparacie. Czy jest możliwość odzyskania tych plików.

Pzdr. Włodzimierz

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No trzeba poszukać jakiegos softu do odzyskiwania. Może to:

EaseUS Data Recovery Wizard Pro

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za informację. Wczoraj kupiłem program EaseUS Data Recovery Wizard Professional z opcją na 1 rok za 454,50 zł. To nie jest program do odzyskiwania nawet kilku zdjęć (masakra), które zrobiłem 15.07.2023, bo okazało się że owszem odzyskuje zdjęcia, które "pstryknąłem" 27 lipca, następnie zapisałem w komputerze i usunąłem. Cały czas te 7 zdjęć odzyskiwałem. Ten program ponoć profesjonalny nie jest w stanie odzyskać wcześniejsze fotografie z karty SD, sformatowane, bo na tej karcie zostały zrobione później zdjęcia.  Ciekawy profesjonalizm !!! Czy nie jest to tylko chęć "kupienia" klienta.  Powiadomiłem sprzedawcę o rezygnacji z tego programu, myślę że będzie przyjęta, chociaż na zwrot pieniędzy mogę czekać nawet 60 m-cy. Mam nauczkę, by tego nie próbować samemu.

Pozdrawiam. Włodzimierz

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No ale tak to sie nie da żadnym profesjonalnym narzędziem. Jeżeli usunąłeś zdjęcie albo sformatowałeś kartę, to z punktu widzenia zapisu dysku te informacje tam są, natomiast z tablicy partycji została usunieta informacja o zapisie, żebyś mógł zapisywać na wolnej przestrzeni karty. Jak nadpisałeś karte nowymi informacjami, to trwale usunąłeś zapis z przestrzeni dyskowej i tu już żadna magia nie pomoże. Profesjonalizm programu nie polega na magicznych własciwościach, tylko na mozliwości odzyskiwania szerszej grupy formatów plików. 

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za informację. Teraz rozumiem wyjaśnienie, tylko dlaczego sprzedający takie programy nie piszą o tym. W tym co kupiłem informują cyt." EaseUS Data Recovery Wizard obsługują wszystkie typy nośników danych: Dysk twardy; zewnętrzny dysk twardy; kul USB; karta pamięci; aparat fotograficzny (a to ciekawe ?); urządzenia przenośne i inne.

Pomoc np.: grafika, filmy, audio, emaile.

Sytuacje utraty danych: odzyskaj usunięte, sformatowane i niedostępne dane"

Dla mnie taki opis był wystarczający, a okazało się że wprowadził w błąd.

Dalej cytuję: " Sprawdziliśmy, jak skuteczny jest EaseUS w przypadku pamięci przenośnych na przykładzie starej karty SD. Jej odczytanie z początku w ogóle nie było możliwe: konieczny był format. Następnie umieściłem na pamięci TXT i ponownie sformatowałem kartę. Dzięki EaseUS udało się nie tylko odzyskać wspomniany plik, ale także zdjęcia zrobione w roku 2006". Moich niestety nie, nawet skasowanych 15 lipca br. I komu należy wierzyć ???

Pozdrawiam. Włodzimierz

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Odpowiedź firmy Soft360 : nie ma zwrotu pieniędzy, 454,50 do kosza - kupiłeś to masz !!!