anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Samoczynne wyładowywanie się baterii.

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
nowaczek12
Początkujący

Samoczynne wyładowywanie się baterii.

Witam serdecznie,

mam ogromna prośbę o poradę, jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałośc.

Kupiłem 4 miesiące temu aparat sony DSC-tx20, jest zadowolony za zakupu.

Ale mianowicie mam problem, naładuje baterię do pełna i zostawie aparat na dwa tygodnie bez korzystania z niego i po tym czasie jak chce go zabrać gdzieś ze sobą bateria jest prawie wyładowana do zera.

Czy to jest normalne czy jakiś problem z aparatem/baterią??

Wydaje mi się niesensowne wyciągac baterie po jej uprzednim naładowaniu.

Pozdrawiam,

Kamil

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Witaj.

Jest to raczej normalne. Każdy typowy akumulator ulega samorozładowaniu niezależnie czy będzie w urządzeniu czy poza nim. Dwa tygodnie przy tak niewielkiej baterii nie wydają mi się jakimś strasznie szybkim rozładowaniem (gdyby takie coś działo się w ciągu dnia to byłoby to nienormalne, wskazujące na uszkodzenie akumulatora). Radą jest pamiętanie o akumulatorze i ładowanie go przed wyjściem na zdjęcia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Witaj.

Jest to raczej normalne. Każdy typowy akumulator ulega samorozładowaniu niezależnie czy będzie w urządzeniu czy poza nim. Dwa tygodnie przy tak niewielkiej baterii nie wydają mi się jakimś strasznie szybkim rozładowaniem (gdyby takie coś działo się w ciągu dnia to byłoby to nienormalne, wskazujące na uszkodzenie akumulatora). Radą jest pamiętanie o akumulatorze i ładowanie go przed wyjściem na zdjęcia.

profile.country.pl_PL.title
nowaczek12
Początkujący

Dzieki wielkie, bałem się ze cos nie tak z aparatem

profile.country.PL.title
inspektor
Poszukiwacz

Bez przesady - bateria ulega  samorozładowaniu, ale nie w takim szybkim tempie.