anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Cybershot DSC-H200 - kompakt z dużym zoomem w przystępnej cenie

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sony Cybershot DSC-H200 - kompakt z dużym zoomem w przystępnej cenie

Witajcie,


front.jpg


Dzięki uprzejmości Sony Polska miałem okazję wypożyczyć i przetestować ten model.

To nowość na rynku, następca wydanego w 2012 roku DSC-H100.


Zakres zoom powiększono w porównaniu do H100 z x21 do x26 i mamy nową matrycę CCD o rozdzielczości 20 megapikseli.


To ciekawa propozycja dla osób poszukujących aparatu oferującego duże zbliżenia przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Aktualnie można go kupić już za około 650 zł.


Niewątpliwą zaletą, która wpłynęła na zmniejszenie ceny, jest zasilanie aparatu.

Aparat nie posiada bowiem dedykowanego akumulatora, a korzysta z 4 ogniw R6/AA - czyli popularnych "paluszków". To dobre rozwiązanie - dedykowane akumulatory zazwyczaj są kosztowne, a tutaj, jesli zakupimy akumulatory AA mamy spokój na wiele ładowań :slight_smile:

Przyzwoite akumulatory z ładowarką kosztują około 60 zł. Oczywiście zawsze mamy możliwość zakupienia baterii w sklepie, kiosku, na stacji benzynowej..itp. - taki powszechny dostęp do baterii-paluszków pozwala nam zachować spokój choćby w podróży zagranicznej gdy w ferworze zwiedzania okazało się, że zabrakło energii w naszym aparacie.


Wykonanie aparatu jest bardzo dobre. Plastik jest dobrej jakości, nic nie trzeszczy. Uchwyt jest gumowany dzięki czemu aparat pewniej trzyma się w ręku. Jako trzycyforwy przedstawiciel serii H - DSC H200 - nie jest mały - rozmiarami przypomina do złudzenia aparat SLT-A33/55. W ogóle H200 przypomina małe lustrzanki. Waga z bateriami wcale nie jest duża, wydaje się być dobrze dobrana - bez baterii sprawia wrażenie zbyt lekkiego przez co trudniej utrzymać aparat stabilnie w ręku, szczególnie przy dużym zbliżeniu.


Aparat uruchamia się szybko, po około sekundzie jest gotowy do pracy. Spust działa precyzyjnie, jego dwie pozycje (blokada ostrości i wyzwolenie migawki) są dobrze wyczuwalne. Raczej trudno tutaj o przypadkowe wciśnięcie spustu np. w torbie. Przycisk do włączania i wyłączania aparatu również jest tak umieszczony, że nie powinno się nam przydarzyć przypadkowe włączenie aparatu np. w plecaku.


Kółko do zmiany programów chodzi dość lekko, można bez problemu zmieniać programy kciukiem. Ponieważ nie jest to najbardziej zaawansowany model z serii H, ograniczono dostępność programów tematycznych oraz trybów automatycznych i półautomatycznych. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników pozostawiono jednak tryb Manualny (M) :smileyhappy:.


Cały zakres zooma aparat pokonuje w około 2,5 sekundy (od najmniejszego powiększenia, do największego). W "drugą stronę" czas jest podobny.


To tyle z pierwszych wrażeń.

Kolejno pojawią się tutaj zdjęcia testowe i video.










2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
mbulka
Początkujący

Witam



Jestem na etapie kupna tego aparatu, lecz interesuje mnie jedna rzecz, czy ten aparat posiada fukcje rozmytego tła? W jednej specyfikacji pisze że posiada w innej zaś nie. Mam na myśli oczywiście specyfikacje na stronie producenta. Jakbyś mógł napisać czy posiada czy nie byłbym wdzięczny.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,


Aparat posiada tą funkcję.

W tym przypadku nazywa się to Miękkie ujęcie - Zdjęcia obiektu z rozmytym tłem.