anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX1

ripride
Początkujący

Sony DSC-HX1

http://www.dpreview.com/news/0903/09030 ... dschx1.asp

hmm, chyba już zaczne zbierać kase. premiera ma być w maju, na wakacje jade w czerwcu. jesli tylko pojawi się przed moim wyjazdem kupuje w ciemno, daje slowo :P

224 ODPOW. 224
profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

H50 również nie ma wyboru stopnia kompresji JPEG.
Obiektyw w HX1 daje, moim zdaniem, obrazy lepszej jakości niż w H50.

lennox-----
Początkujący

Ja jeszcze poproszę o informację jeśli Ktoś wie kiedy Hx1 ma się pojawić. Znalazłem 2 różne informacje jakoby raz w kwietniu a raz w maju ? Czy ktoś już wie jak i kiedy ? :)

ripride
Początkujący


H50 nie miał i była to jedna z najczęściej wymienianych wad w opiniach o tym sprzęcie. w sumie dziwne ze sony wypuszczając zaawansowany zoom określając dodatkowo serie H jako "kreatywna" nie daje możliwości wpływu na tak podstawowy parametr zdjęcia jak - mówiąc najogólniej - jego jakość tym bardziej, ze:

1) jest to jedynie kwestia drobnej modyfikacji oprogramowania.
2) (choć to trochę inna kwestia) przy nagrywaniu filmów dano możliwość wyboru STD/FINE

oldguest
Początkujący

ripride napisał(a):

H50 nie miał i była to jedna z najczęściej wymienianych wad w opiniach o tym sprzęcie. w sumie dziwne ze sony wypuszczając zaawansowany zoom określając dodatkowo serie H jako "kreatywna" nie daje możliwości wpływu na tak podstawowy parametr zdjęcia jak - mówiąc najogólniej - jego jakość tym bardziej, ze jest to jedynie kwestia drobnej modyfikacji oprogramowania.



Ale co daje opcja pogorszenia jakości zdjęcia? Już pisałem wcześniej ustawione jest lowless czyli najlepsza jakość, lepszy będzie tylko bez kompresyjny zapis TIFF ale tego się już dawno nie stosuje. A w tej cenie można kupić A200 jak ktoś chce być "kreatywny" i wtedy mamy dostęp do RAW-ów który oferuje dużo więcej niż zapis bez kompresyjny. A te oponie że brakuje tej opcji to tak jak czytałem że A900 źle działa na obiektywie APS-C.... To jest szukanie wady na silę bo autorowi opinii brakło sensownych argumentów na -

ci.nek
Początkujący

Jeżeli kompresja zapisywanych zdjęć jest najmniejsza, czyli najlepsza jakość fotek to po co to zmieniać :question:

To jest szukanie wady na silę bo autorowi opinii brakło sensownych argumentów na -



Jak najbardziej się z tym zgadzam. Ludzie zapominają że nawet najlepszy aparat nie zastąpi braku wiedzy fotografa. Aparat jest tylko narzędziem :smileyexclaim:

ripride
Początkujący

ja poprostu mam wątpliwości czy rzeczywiście kompresja ustawiona jest na najniższym poziomie (nie przypomiam sobie by było w instrukcji choć słowo na ten temat).

nie dam teraz głowy, bo nie mam jak sprawdzić, ale robiąc zdjęcia Lumixem FZ28 w identycznej rozdzielczości zdjęcia wazyły chyba więcej.

zreszta bez znaczenia. jeśli rzeczywiście jest tak jak piszecie nie ma sie czego czepiac.

lennox-----
Początkujący

Ja jeszcze w sprawie tych filtrów :)
Z tego co napisano tutaj http://www.sony.pl/product/dsc-h-series ... ccessories
nie będzie w zestawie tej osłony (tuby) obiektywu. Jest za to możliwość tylko montowania telekonwertera.
Czy za tym idzie brak możliwości używania takich filtrów jak UV czy Polaryzacyjny ?

Proszę kogoś o tę informację.

oldguest
Początkujący

Ktoś już wkleił?

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8594

Jak by się tak przyglądnąć to można dojść do wniosku że pod względem czułości w wysokich ISO przebija niektóre lustrzanki.... :shock:

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

Gdzieś czytałem niedawno,że cena zacznie sie od. 2400 zł(sic!). No, to trochę popłyneli Uważam,że Canon SX1 będzie tańszy.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Ernet napisał(a):

Gdzieś czytałem niedawno,że cena zacznie sie od. 2400 zł(sic!). No, to trochę popłyneli Uważam,że Canon SX1 będzie tańszy.


to uważaj dalej :smileyhappy:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer