anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony RX-100

profile.country.PL.title
bjbaxf
Poszukiwacz

Sony RX-100

Dzień dobry

NIe potrafię zgrać zdjęć z RX-100 v6 na komputer. W aparacie magę je normalnie przeglądać ale po podpięciu aparatu do komputera (lub tylko samej karty przez czytnik) nie wyświetla żadnych zdjęć. Najciekawszy jest fakt, że jest informacją o zajętym miejscu na karcie (prawie 6GB) a jak wejdę w foldery na karcie to jest tylko jeden o objętości 193MB. Folderu domyślnego dla zdjęć czyli 100MSDCF też nie widać.

Jak to ugryźć ??

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Sprawdź, czy aparat masz ustawiony w tryb pamięci masowej przy połączeniu przez USB. Możesz napisać jaką kartę, czytnik, system operacyjny posiadasz?
100MSDCF powinien znajdować się w katalogu DCIM.
profile.country.PL.title
bjbaxf
Poszukiwacz

TAk, mam tak ustawiony.

Karta to Kingstone 64GB SDXC

Czytnik: Hama

System operacyjny: Windows 7 z SP 1 (próbowałem również na Windows 8 i Vista).

Niestety ale katalog DCIM jest pusty a w aparacie zdjęcia mogę nadal przeglądać.

Próbowałem również PlayMemories ale nic to nie dało

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Zgłosiłem twoją sprawę do supportu.

Napisz jeszcze, czy system poprawnie rozpoznaje rozmiary karty pamięci?
profile.country.PL.title
bjbaxf
Poszukiwacz

Tak, wygląda że wszystko jest poprawnie. Gdy włożyłem inną kartę i ją sformatowałem to jest katalog 100MSDCS i są w mnim plikiKarta.jpg

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

W takim razie pierwszym podejrzanym jest karta.
profile.country.PL.title
bjbaxf
Poszukiwacz

I chyba wiem gdzie leży problem, karta jest sformatowana w systemie exFAT

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Może to być przyczyną, choć Windows 7 wspiera format exFAT. Prześlij zdjęcia do telefonu za pomocą aplikacji PlayMemories Mobile, a następnie sformatuj kartę w aparacie. Czy masz możliwość sprawdzenia innej karty?

 

Otrzymałem również wskazówkę od supportu, który również wskazuje na niezgodność systemu z formatem exFAT.

Link do instrukcji obsługi RX100M6 http://helpguide.sony.net/dsc/1750/v1/pl/contents/TP0001216351.html

profile.country.PL.title
bjbaxf
Poszukiwacz

A jak te zdjęcia przegrać do smartfona jak brak WiFi i NFC ??

Innej karty 64GB nie mam ale karta 16GB działa bez problemu (oczywiści FAT32).

 

Zdjęcia mogę obejrzeć na DCS-HX5V bez problemu ale nie mam kabla do tego aparatu.

 

Co do tego linku to tam nic odkrywczego nie ma bo oprócz jednego kompa z Win XP reszta powinna bez problemów widzieć exFAT.

profile.country.PL.title
bjbaxf
Poszukiwacz

Teraz patrzę, że źle określiłem w pierwszym poście model aparatu. To jest zwykly RX-100 a nie v6