anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zima nad morzem z HX90 :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Zima nad morzem z HX90 :)

Niedawno miałem przyjemność spędzić kilka dni urlopu nad Bałtykiem.

Może zimą jest rzadko odwiedzane co ma ten kolosalny plus że jest spokojnie i cicho nawet w najbardziej znanych kurortach.

Oczywiście nie ma najmniejszego sensu ruszać się z domu bez aparatu.

Zabrałem ze sobą dwa.

A7RM2 z trzema obiektywami oraz DSC-HX90 by mieć stale coś pod ręką.
DSC-HX90 to aparat wielkości paczki papierosów z trzema niezwykle praktycznymi cechami:

  • Aż trzydziesto-krotny zoom, odpowiednik 24-720mm
    Taki zakres daje ogromne mozliwości kadrowania obrazu, wystarczy wyjąć aparat z kieszeni i niezaleznie czy to co chcemy sfotografować jest blisko czy daleko możemy odpowiednio zkomponować kadr
  • Wbudowany elektroniczny wizjer, czyli wygoda i precyzja kadru.
    Szczególnie przy słonecznej pogodzie. Nie trzeba martwić się słońcem i niebem odbijaającym się w ekranie.
  • Odchylany ekran LCD
    Niezastąpiony przy fotografowaniu w nietypowych pozycjach, bardzo nisko nad ziemią lub wysoko nad głową.

Poniżej kilka zdjęć z tego wypadu, wszystkie zrobione HX90.
...aha… jeszcze jeden szczegól, wszystkie zdjęcia przygotowałem do tej publikacji za pomocą tabletu Sony Xperia Z2 i aplikacji Snapseed.
Dzięki temu mogłem przygotować zdjęcia już w czasie podróży. Ekran tabletu jest naprawdę dobry do obróbki zdjęć, a “mizianie” palcem po ekranie nawet polubiłem :slight_smile:

Krótko mówiąc mały aparat, mały mobilny sprzet do obróki zdjęć, fajny teren do spacerów, już żałuje że już musiałem wrócić.

ps. wiele osób pewnie zastanawia się dlaczego mając w torbie jeden z najlepszych aparatów na świecie (A7RM2) noszę jeszcze HX90?
Odpowiedź jest prosta, fotografuję dla przyjemności, nikt mi za te zdjęcia nie płaci.
W wielu sytuacjach wygodniej jest po prostu wyjąć z kieszeni mały aparat, wycelować i zrobić zdjęcie. Tak po prostu, szczególnie w sytuacjach gdy nie jestem sam i nie mogę poświęcić na robienie zdjęć tyle czasu ile bym chciał. Oczywiscie HX90 i A7RM2 dzielą tysiące lat świetlnych jeżeli chodzi o jakość obrazu… ale dla wydruków A4 absolutnie wystarczy, do wyswietlania na TV nawet 4K też… że o publikacji w internecie nie wspomnę :slight_smile:

 

image-51.jpeg

image-43.jpeg

image-65.jpeg

image-56.jpeg

image-64.jpeg

image-44.jpeg

Wyjątkowo nieruchomy kot...

image-47.jpeg

...miał ciekawy obiekt do obserwacji :slight_smile:
image-49.jpeg


Poniższe zdjęcia zroniłem z Kawczej Góry
Pierwsze na najkrószej ogniskowej, drugie na najdłuższej.
image-60.jpeg

image-61.jpeg

 

 

 

Tagi (1)
4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Dzięki za opinie. Cały czas szukam jakiegoś aparatu aby mieć go zawsze pod ręką.

Za tydzień mój syn zaczyna ferie, przydałby się właśnie taki aparacik aby zawsze i wszędzie był z nami, zobaczymy, może nabędę i sprawdzę w boju.

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Hej Piotruso :slight_smile:
Wszystko jest kwestią zooma.
Jak ktoś lubi mieć duży zasięg to zdecydowanie HX90, jeżeli wystarczy mniejszy... znacznie mniejszy zakres to polecam RX100, to ten sam pułap cenowy :slight_smile:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Masz rację. Zooma tak dużego nie potrzebuję (fajnie gdyby był od powiedzmy 28, może 35 mm w przeliczeniu dla matrycy FF do 100 - 135 mm - czyli taki 4x). Pozostaje kwestia wizjera, co dla mnie ma kluczowe znaczenie (wizjer w RX100 to chyba dopiero od wersji III a to już 2x drożej).

profile.country.PL.title
itsmeolo
Nowicjusz

Chyba , że ktoś lubi fotografować ptaki.