anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ALFA 100 - windows 10

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
jeden31
Poszukiwacz

ALFA 100 - windows 10

Witam, mam problem ze zgraniem plików z alfy 100 na windows 7 i 10

Jeszcze w zeszłym rku nie było problemów. Teraz wydaje się że oprogramowanie jest niekompatybilne. Nie ma znaczenia czy próbuję zgrać zdjęcia bezpośrednio w aparatu czy z karty za pomocą czytnika kart.

Czy ktoś może posłużyć radą ?

Pozdrawiam

K.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Nigdy nie miałem a100, ale przychodzi mi tylko jedna możliwość (biorąc pod uwagę to, że jpg to standard i nie ma różnicy jakie systemu się używa) zerknij w zakłądkę dotyczącą zdjęć w menu ( w nex 6 to odtwarzanie) i tam oprócz opcji kasuj formatuj itd jest opcja chroń, może włączyłeś tą opcje i przez to nie możesz ruszyć z żadnym zdjęciem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki za wiadomość. Przekazaliśmy Towje zapytanie do naszego eksperta. Odpowiemy tak szybko, jak będzie to mozliwe.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Nasz ekspert sugeruje

 

1. Aktualizację oprogramowania aparatu (o ile nie jest najnowsze)

2. Spróbować zgrać zdjęcia z innym kablem/przez inny czytnik kart pamięci/spróbować na innym (starszym) komputerze

3. Spróbować przeczyścić/przedmuchać styki gniazda karty pamięci oraz samej karty (bo może to być wina samej karty, a nie aparatu)

4. Kupić/pożyczyć inną kartę pamięci i sprawdzić czy problem nadal występuje (jeżeli tak, to wina aparatu, jeżeli nie – to wina karty).

 

W razie potrzeby pozostawiamy również kontakt do naszego serwisu: 

customersupport.pl@eu.sony.com, tel. 22 3060694 lub formularz na stronie : https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email

 

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A mógłbyś napisać coś więcej, występują jakieś błędy, komunikaty? Co się konkretnie dzieje jak próbujesz zgrać zdjęcia? Czy aparat wyświetla pliki poprawnie?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


jeden31 napisali:

Teraz wydaje się że oprogramowanie jest niekompatybilne. Nie ma znaczenia czy próbuję zgrać zdjęcia bezpośrednio w aparatu czy z karty za pomocą czytnika kart.

 


Cześć!

 

Pytanie zasadnicze - o jakim oprogramowaniu piszesz, że jest niekompatybilne? 

 

Zgrywając zdjęcia z karty za pomocą czytnika nie ma konieczności używania żadnego oprogramowania. 

Pliki JPG powinny wyświetlać się bez najmniejszych problemów w każdej przegląrace obrazów np. Przeglądarka fotografii systemu Windows. Jeśli nie wyświetlają się poprawnie (np. połowa obrazu jest zielona) to możliwe, że po prostu uszkodzona jest karta pamięci.

 

W przypadku plików RAW, w systemie operacyjnym musi być zainstalowany sterownik RAW dla Sony.

Tutaj link do pobrania https://www.sony.pl/electronics/support/downloads/Z0005566

 

Najistotniejsze dla rozwiązanie tego problemu jest poznanie metodologii "zgrywania" zdjęć do komputera.

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
jeden31
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedż.

Niekompatybilne oprogramowanie aparatu (ma już 11 lat) z windows 10

Jeszcze ostatnią jesienią udało mi się zgrać wszystko, dziś już nie.

Po podłączeniu aparatu do komputera, następuje "nawiązywanie połączenia USB" z komputerem.

komunikat takiej treści wyświetla się na monitorze aparatu. To "nawiązywanie" trwa bez końca i bez sukcesu.

Zaś z karty poprzez czytnik kart, komputer (windows 10) widzi pliki, rozpoznaje je jako JPG, można je nawet zgrać na dysk, ale ich nie może otworzyć.

Pozdrawiam.

K.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Nigdy nie miałem a100, ale przychodzi mi tylko jedna możliwość (biorąc pod uwagę to, że jpg to standard i nie ma różnicy jakie systemu się używa) zerknij w zakłądkę dotyczącą zdjęć w menu ( w nex 6 to odtwarzanie) i tam oprócz opcji kasuj formatuj itd jest opcja chroń, może włączyłeś tą opcje i przez to nie możesz ruszyć z żadnym zdjęciem.

profile.country.PL.title
jeden31
Poszukiwacz

Takiej opcji w miom aparacie nie mam.

Podejrzewam że problem jest z windowsem. MS - wiecznie "grzebie" w oprogramowaniu.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj windows nie może blokować plikow jpg, bo blokowałby wszystkie. A co do tego, że nie masz takiej opcji, ściągnąłem instrukcje i w menu odtwarzania (taki kwadracik z trójkątem) masz opcje chroń i ta opcja odpowiada za blokowanie zdjęć na karcie, na pewno służy do tego żeby nie można było przypadkiem skasować zdjęć z karty, ale może też blokuje pliki. Swoją drogą wyślij na jakiś serwer jeden z plików w poniedziałek sprawdzę na kilku komputerach, czy plik się otwiera...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


jeden31 napisali:

 

Podejrzewam że problem jest z windowsem. MS - wiecznie "grzebie" w oprogramowaniu.


Sprawdziłem dzisiaj A100 i Windows 10. Nie ma najmniejszego problemu z kopiowaniem, oglądaniem zdjęć przy użyciu czynika kart pamięci. Zarówno formaty JPG i RAW są obsługiwane przez Windows bez najmniejszego problemu.

 

Dołączam się więc do prośby Pawła co do załadowaniu/udostępnieniu pliku bezpośrednio z aparatu.

 

Pozdrowienia :slight_smile: