anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dane GPS na mapie

zgodny897
Poszukiwacz

dane GPS na mapie

Witam,

chcę kupić Sony AS200v i stworzyć coś na kształt google streetview.

Rozmawiałem z dwoma pracownikami Sony w Lublinie, jeden powiedział mi że program rysuje dane GPS w posaci linii bez żadnego podkładu mapowego (typu google mapa np). Drugi zaś powiedział że z danych GPS wynika jedynie gdzie rozpoczęto i skończono nagrywanie oraz jest info o kilku punktach po drodze.

Przeczytałem wiele informacji technicznych Sony i natrafiłem na takie informacje:

1. Program Play Memories Home ma funkcję widok mapy. Zrobiłem test na zdjęciach (z aparatów nie Sony), które w danych Exif mają zapisane współrzędne. Efekt jest super, program na mapie pokazał punkty w dobrych miejscach.

2. W specyfikacji jest mowa o "danych z dziennika gps", jednak nie mogę znaleźć przykładowego pliku. Jeżeli jest tam zapisane czas i współrzędne to można łatwo zrobić mapę w innym programie.

Z informacji 1 i 2 wynika że ślad z gps powinien być widoczny na mapie googla.

 

Teraz pytania:

1. Jaki efekt zobaczę z danych GPS a AS200v?

2. Gdzie można zobaczyć przykładowy plik "danych z dziennika gps", 

3. czy może ktoś umieścić na jakimś serwerze (mogę dać dane do ftp) surowy film z kamery wraz danymi dziennika gps (idealne będzie nagranie z samochodu)

4. może mi ktoś pokazać widok mapy z Play Memories Home po wczytaniu do niego filmu?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Tagi (3)
11 ODPOW. 11
zgodny897
Poszukiwacz

Wielkie dzięki za pomoc. Kupiłem kamerę :slight_smile:

Po tygodniu nawet dostałem odpowiedź z pomocy technicznej... musiałem to przeoczyć czytając instrukcje http://helpguide.sony.net/mig/Z002868K11/PL/contents/TP0000651655.html?search=gps

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

W takim razie życzę zadowolenia z kamery :grin: