anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DCR-SR37 info o dacie i godzinie

Kuba1975
Początkujący

DCR-SR37 info o dacie i godzinie

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem DCRSR37. Na chwilę obecną mam jeden problem. Filmy nagrywane były z info o dacie i godzinie, natomiast podczas nagrywania na płycie oraz na kompa informację te zniknęły. Bardzo proszę o pomoc.

12 ODPOW. 12
boston-----
Początkujący

W jakim programie zgrywasz filmy? Nie sądzę by informację o powstaniu pliku (jak data nakręcenia materiału) zniknęły, po prostu nie wszędzie widać takie właściwości. Spróbuj zobaczyć media file information dla danego video w programie Picture Motion Browser.

Moim zdaniem informacje niemal na pewno w plikach są przechowywane, czy to zgrane np. na format WMV czy DVD, a już na 100 procent będą jeśli skorzystasz z PMB.

Kuba1975
Początkujący

Dzięki za odp. filmy są zgrane do kompa poprzez PMB. Podczas odtwarzania nie widać info o dacie i czasie nagrania, natomiast odtwarzanie poprzez kamerę i kabel AV na TV pokazuje taką informację(oczywiście ten sam film). Nagrałem również płytę za pomocą "one touch disc born" i również nie ma info o dacie.

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Dzięki za odp. filmy są zgrane do kompa poprzez PMB. Podczas odtwarzania nie widać info o dacie i czasie nagrania, natomiast odtwarzanie poprzez kamerę i kabel AV na TV pokazuje taką informację(oczywiście ten sam film). Nagrałem również płytę za pomocą "one touch disc born" i również nie ma info o dacie.


To nie tylko Twój problem z tą datą i godziną.U mnie też po przechwyceniu filmu na dysk także nie wyświetla daty.Podobno daty nie da się nagrać.Ja w programie Pinnacle dodaje w napisach datę i godzinę filmu i jest w porządku.

boston-----
Początkujący

Informacje o nagraniu są jak najbardziej zawarte w zgrywanym pliku, co więcej są to informacje nie tylko o czasu nagrania ale i jego właściwościach, dokładnie tak samo jak w przypadku zdjęć z aparatów cyfrowych, gdzie możemy się choćby dowiedzieć o takich wartościach jak ISO czy przysłona.

Wystarczy zerknąć w PMB do Media File Information (prawy przycisk myszy na wybranym pliku i dole listy jest ta pozycja). W innych programach czy to pinnacle, vegas, czy adobe premiere pro też taki info są wyświetlane. Po zgraniu materiału plik nadal powinien zawierać te informacje, co również można sprawdzić otwierając plik w danym programie. Inna sprawa, że po wyeksportowaniu materiału oraz jego obróbce tworzymy nowe pliki, które nie zawierają już informacje o czasie nagrania. To tak jakby złączyć kilka zdjęć w photoshopie, wyeksportować je do jpg i liczyć, że każdy fragment, będzie zawierał informacje o zdjęciach pierwotnych.

W załączniku informacje o nagraniu z przykładowego pliku z CX106 z PMB, widać m.in. datę utworzenia.

Kuba1975
Początkujący

gggrzybowscy napisał(a):

Dzięki za odp. filmy są zgrane do kompa poprzez PMB. Podczas odtwarzania nie widać info o dacie i czasie nagrania, natomiast odtwarzanie poprzez kamerę i kabel AV na TV pokazuje taką informację(oczywiście ten sam film). Nagrałem również płytę za pomocą "one touch disc born" i również nie ma info o dacie.


To nie tylko Twój problem z tą datą i godziną.U mnie też po przechwyceniu filmu na dysk także nie wyświetla daty.Podobno daty nie da się nagrać.Ja w programie Pinnacle dodaje w napisach datę i godzinę filmu i jest w porządku.



OK. Wszystko się zgadza, info po kliknięciu prawym przyciskiem jest wyświetlane. Dla mnie problemem jest brak informacji w prawym dolnym rogu o dacie i godzinie nagrania filmu podczas oglądania płyty DVD w TV. Natomiast ten sam film oglądany bezpośrednio z kamery na tymże TV, taką informacje posiada. Pytanie moje jest następujące: czy jak twierdzi "ggggrzybowscy" jest to niemożliwe do przegrania na płytę czy po prostu coś robię ŹLE.

profile.country.pl_PL.title
OLO_XX_
Początkujący

gggrzybowscy napisał(a):

Dzięki za odp. filmy są zgrane do kompa poprzez PMB. Podczas odtwarzania nie widać info o dacie i czasie nagrania, natomiast odtwarzanie poprzez kamerę i kabel AV na TV pokazuje taką informację(oczywiście ten sam film). Nagrałem również płytę za pomocą "one touch disc born" i również nie ma info o dacie.


To nie tylko Twój problem z tą datą i godziną.U mnie też po przechwyceniu filmu na dysk także nie wyświetla daty.Podobno daty nie da się nagrać.Ja w programie Pinnacle dodaje w napisach datę i godzinę filmu i jest w porządku.



OK. Wszystko się zgadza, info po kliknięciu prawym przyciskiem jest wyświetlane. Dla mnie problemem jest brak informacji w prawym dolnym rogu o dacie i godzinie nagrania filmu podczas oglądania płyty DVD w TV. Natomiast ten sam film oglądany bezpośrednio z kamery na tymże TV, taką informacje posiada. Pytanie moje jest następujące: czy jak twierdzi "ggggrzybowscy" jest to niemożliwe do przegrania na płytę czy po prostu coś robię ŹLE.





NIC nie robisz Źle - przeczytaj to co teraz napiszę

Gdy film video jest nagrany na kasecie DV płycie DVD lub HDD a następnie jest przenoszony do pliku DV AVI na komputer PC, kody czasowe (czas i data kiedy taśma, płyta została nagrana) są transferowane do pliku równocześnie z danymi audio/video. Ale kody te nie są widoczne podczas oglądania pliku DV AVI. Gdy będziemy używać narzędzi do przekonwertowania pliku DV AVI do formatu DVD kody czasowe zostają zgubione.

I tu przychodzi nam z pomocą aplikacja Dv Time Stamp :) . W trakcie korzystania z niej kody czasowe są „wyciągane” z pliku DV AVI i nakładane na obraz. Dzięki temu data/czas będą widoczne w momencie oglądania pliku w formacie DV AVI co w konsekwencji doprowadzi do tego, że DVD które zrobisz z pliku DV AVI także będzie miało wyświetlaną date/czas.


Myślę że o to Ci chodziło i że taka aplikacja bedzie pomocna w rozwiązaniu problemu

Pozdrawiam i czekam na odp czy to "coś" pomogło

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Też nie wiedziałem jak to zrobić. Męczyłem się z tym ze dwie godziny i parę płytek poszło... Ale na szczęście stosując napisane rady zadziałało :D . Po wypaleniu na DVD pojawia się czas nagrania materiału. Dzięki za informacje.

Kuba1975
Początkujący

OK po przejrzeniu netu prawdopodobnie jest to ten program którego szukam. Niestety pomimo już kilku wiosen a może przez to, nie potrafię go ściągnąć. Może ktoś mi pomoże i poda "ŁOPATOLOGICZNĄ" instrukcję.

boston-----
Początkujący

Nie wiem czy ten program jest darmowy, bo gdzieś czytałem że nie.

Wpisz w googlach "Dv Time Stamp pobierz" i pobierz plik ze strony :thumbsup: (być może są to wersje trial)