anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FDR-X3000 problem z kartą SD

profile.country.PL.title
alarman
Poszukiwacz

FDR-X3000 problem z kartą SD

Witam. 

Mam problem: Po pół roku nie używania kamerki, po włączeniu i ustawieniu daty, czasu, etc... bo wszystko wyzerowane, kamera nie widzi właściwie kart pamięci, pokazuje ich uszkodzenie. Przez ten czas bezczynności karty były wyjęte. Teraz, po włożeniu kamera wyświetla błąd uszkodzenia karty. Dziwne, bo dotyczy to zarówno karty będącej w użyciu tej kamery z filmami, jak i sformatowanych do FAT, exFAT, a także fabrycznie nowych. Wszystko co nie wsadzę, wyświetla uszkodzenie. Reset kamery do ustawień fabrycznych nie pomaga, mam w niej jedyny dostępny, najnowszy soft z 2018 r.

Help! Ktoś może pomóc?

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Ja bym tu obstawiał uszkodzone gniazdo karty. Może było zawilgocone z jakiegoś powodu, na przykład kondensacja pary wodnej przy niskiej temperaturze, po odgięcie styku przy wkładaniu karty. Obawiam się ze bez serwisu się nie obejdzie

profile.country.PL.title
alarman
Poszukiwacz

Wysłane z iPhone'a
profile.country.PL.title
alarman
Poszukiwacz

Na pewno serwis. Też podejrzewam problem z gniazdem. Jednak nie zawilgocenie…. Pół roku w szafie w domu. Brak wilgoci. Patrzyłem w otwór karty, brak zagiętych styków czy problemów mechanicznych. Spróbuję jednak przeczyścić styki jakimś preparatem do elektroniki… dzięki.