anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FDR-X3000, XAVCS 4k- rozszerzenie pliku

profile.country.PL.title
michal91
Nowicjusz

FDR-X3000, XAVCS 4k- rozszerzenie pliku

Witam, 

Od kilku dni stałem się posiadaczem kamery FDR-X3000. Dopiero zaczynam swoją przygodę z kamerą i mam może infantylne pytanie, ale czy to normalne, że przy ustawieniach dotyczących jakości video: xavcs 4k, 2160 30p 60m , plik zgrany na komputer ma rozszerzenie .mp4? A nie xavcs 4k?  Czy po prostu pozmieniałem coś w ustawianiach i filmy mają inne rozszerzenie niż powinny? To właściwe rozszerzenie dla filmów nagrywanych w 4k?

 

Ze względu na wakacyjny wyjazd, proszę o możliwie szybką odpowiedź.

 

Z góry dziękuję,

 

Pozdrawiam.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Tak, jest to normalne, że pliki zapisywane przez kamerę mają rozszerzenie MP4 lub AVI.

Warto tu przy okazji sprawdzić jaką kartę Pan posiada – ważne jest to o tyle, że przy niektórych kartach pamięci, niektóre opcje nagrywania nie są dostępne.

 

Kodek XAVCS (z 100mbit/s) odblokowany jest w naszym sprzęcie gdy:

  1. Karta pamięci jest typu SDXC – czyli. Min. 64GB
  2. Jej szybkość zapisu (nie odczytu!) wynosi min. 50mb/s

 

Wszystkie ustawienia samego nagrywania możemy zmienić z poziomu kamery lub aplikacji PlayMemories Mobile (na Android i iOS)

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

profile.country.PL.title
michal91
Nowicjusz

Dziękuję za szybką odpowiedź! Obecnie mam kartę Sandisc micro SDXC KLASA 10, prędkość odczytu do 48MB/s. Jaką musiałbym zakupić kartę, by mieć możliwość nagrywać filmy w najwyższej jakości? Rozumiem, że mimo, że moja karta nie ma możliwości nagrywać w jakości 100m 30p ( bo taki pojawia się komunikat)a jedynie 60m 30p jest to nadal format 4k jednak gorszej jakości?




Wysłane z iPhone'a
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, w tym celu będziesz potrzebował karty, używając nomenklatury SanDiska, microSDXC serii extreem, extreem plus lub pro.