anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

format dvd i obróbka materiału - sony DVD 405E

gk1-----
Początkujący

format dvd i obróbka materiału - sony DVD 405E

Proszę o wskazówkę jak można edytować materiał nagrany na kamerze DVD? Chodzi o to, że dołączone oprogramowanie SONY nie pozwala na jakąkolwiek edycję na komputerze. Mam na myśli obróbkę poszczególnych sekwencji. Orientowałem się, że jest to prawdopodobnie spowodowane specyficznym formatowaniem. Być może jest jakiś program do konwertowania tych plików. Może ktoś miał z tym problem i zna rozwiązanie?

4 ODPOW. 4
spolKolcFILM1xjkmn
Początkujący

Program PMB, który znajduje się w wyposażeniu każdej kamery Sony, służy właśnie do takich celów. Można przechwycić materiał z płyty DVD (własne nagranie !!!, płyty kupione w sklepie mają zabezpieczenie przed kopiowaniem), zapisać go na dysku w komputerze, proste przycięcie scen, poukładanie ich w odpowiedniej kolejności i autoring DVD, czyli możliwość nagrania klasycznej płyty DVD z menu.
Niestety nie ma możliwości dołożenia przejść, dodatkowej ścieżki dźwiękowej, ani filtrów, w które wyposażone są bardziej zaawansowane programy.
Ale podstawowy montaż jest jak najbardziej możliwy.

gk1-----
Początkujący

Dziękuję za informację. A który program będzie najlepszy do edycji plików z kamer Sony?

oldguest
Początkujący

Myślę ze określenie najlepszy nie jest precyzyjne bo najlepsze dla kogoś nie jest najlepszym na innego. Proponuje Vegas Movie Studio Platinium lub po polsku Pinacle Movie Studio Plus.

gk1-----
Początkujący

Mam jeszcze pytanie o program PMB. Zmieniłem komputer a płytkę gdzieś mi wcięło. Skąd mogę go zdobyć?