anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Formaty nagrywania FDR-AX33 a Adobe Premiere CS6 (czy adobe łyknie bez konwertowania film z kamery?)

Pytajnik
Nowicjusz

Formaty nagrywania FDR-AX33 a Adobe Premiere CS6 (czy adobe łyknie bez konwertowania film z kamery?)

Witam,

Przymierzam się do kupna kamery FDR-AX33 i mam pewne pytanie.

 

W specyfikacjach kamery można przeczytać:

FORMAT ZAPISU (FILM)Format XAVC S: MPEG4-AVC/H.264, MP4: MPEG-4 AVC / H.264, Zgodność z formatem AVCHD 2.0: MPEG4-AVC/H.264


ROZDZIELCZOŚĆ OBRAZU FILMOWEGOAVCHD: 1920 x 1080 / 50p (PS), 25p (FX, FH), 24p (FX, FH), 50i (FX, FH), 1440 x 1080 / 50i (HQ, LP), MP4: 1280 x 720/25p, XAVC S 4K: 3840 x 2160 / 25p, 24p, XAVC S HD: 1920 x 1080 / 50p, 25p, 24p

 

 

Dotychczasz wszystko nagrywałem w formacie 1440 x 1080 / 50i a do montażu kożystam z Adobe Premiere Pro CS6

 

Czytałem że Adobe CS6 sobie nie radzi z 4k

 

Nadal chcę nagrywać w formacie 1440 x 1080 / 50i a następnie exportować nagrania do H.264 MPEG4 1920 x 1080 / 50p

 

Czy kamera FDR-AX33 umożliwia od razu nagrywanie w 1440 x 1080 / 50i?


Czy adobe premiere cs6 mi zaimportuje od razu obraz z kamery, bez konieczności robienia jakiegokolwiek konwertowania plików?

 

I jeszcze prośba do posiadaczy FDR-AX33, czy moglibyście kilka sekund nagrania w powyższym formacie wrzucić gdzieś na serwer, bym mógł sobie sprawdzić, czy mój adobe to rzeczywiście łyknie?

 

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Niestety, nie mam tej kamery, a w instrukcji nie znalazłem informacji o interesującej cię rozdzielczośći.

Wyjaśnij mi, dlaczego chcesz nagrywać w 1440x1080 żeby później eksportować materiał do 1920x1080? W ten sposób pogorszy się jakość obrazu.

 

A co do Adobe Premiere, jeśli obsługuje wymienione formaty zapisu, to nie powinien mieć problemów z odczytaniem tych plików. Jeśli masz możliwość pójść do jakiegoś centrum handlowego lub sklepu rtv, gdzie znajduje się taka kamera, możesz nagrać krótkie filmy, w różnych formatach, na swojej karcie pamięci, a w domu sprawdzić czy Adobe Premiere je obsłuży. Przy okazji sprawdzisz wszsystkie możliwe rozdzielczości nagrywania.

Pytajnik
Nowicjusz

"Wyjaśnij mi, dlaczego chcesz nagrywać w 1440x1080 żeby później eksportować materiał do 1920x1080? W ten sposób pogorszy się jakość obrazu."

 

Aktualnie korzystam z HVR-Z1 i ona po prostu nagrywa w HDV 1440x1080 a potem to muszę eksportować do 1920x1080. Stąd tak napisałem.

Jeśli od razu w 1920x1080 FDR-AX33 by nagrywała i Adobe by to łykał to super.

 

Czytałem w internecie że 4K Adobe w ogóle nie łapie. Nie wiem czy złapie inny format z FDR-AX33 bez przepuszczania tego przez conwertery a na tym mi zależy i od tego zależy czy wybiorę właśnie  FDR-AX33

 

" Jeśli masz możliwość pójść do jakiegoś centrum handlowego lub sklepu rtv, gdzie znajduje się taka kamera, możesz nagrać krótkie filmy, w różnych formatach, na swojej karcie pamięci, a w domu sprawdzić czy Adobe Premiere je obsłuży. Przy okazji sprawdzisz wszsystkie możliwe rozdzielczości nagrywania."

 

No właśnie w lokalnym sklepie SONY nie mogą mi nagrać kawałka filmu i wysłać, bo niby nie mają swoich kart pamięci. Ja znów swojej karty pamięci też nie mam i nawet nie miałbym z czego ją w domu zgrać a wydawanie 600zł na to, by sprawdzić tylko czy będzie działało to troszkę za dużo.

Stąd też moja druga prośba do właścicieli FDR-AX33, by wrzucili mi parę sekund do netu.

Według mojej wiedzy bez konwertera się nie obejdzie.

Tu masz link ******************

Nie mam czasu, żeby tłumaczyć z angielskiego. Jeśli nie znasz, to wrzuć do jakiegoś translatora.

FullSizeRender-3.jpg

 

Powód edycji: post zawierał link do strony służącej celom komercyjnym, co jest sprzeczne z Regulaminem Społeczności. Zachęcam do korzystania z opcji Wiadomości Prywatne dostępnej na forum.

profile.country.PL.title
roniski
Użytkownik

to zależy jaki masz komputer ,ja nie mam żadnych problemów aby format 1920x1080 xavc s czy to 50i , 25p avchd

 wrzucić do premiera i edytować (montaż),

jeśli chodzi o format 4k też przyjmie ale to trzeba sobie ustawić preset no i jak zaznaczyłem komputer musi mieć dobre parametry,

u mnie to wygląda tak

procek   intel 7

8 rdzeni

ram 16 gb

karta geforce 770 gtx

dysk ssd 500gb z partycją na osobny system

drugi dysk na montaż 750 gb sata 7200 obroty

ustawienia cuda

i śmiga bez  zacięć na kilku ścieżkach

profile.country.PL.title
tomagon
Poszukiwacz

Jaka karta kosztuje 600 zł. Chłopie. Możesz kupić sobie kartę 32 gb za niecałą 100 lub do 150 zł. max.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

i7 8 rdzeni

LOL :grin:

profile.country.PL.title
tomagon
Poszukiwacz

~do motor.

A co w tym dziwnego.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

profile.country.PL.title
tomagon
Poszukiwacz

Sam używam tej kamerki. Zadna karta, a mam dwie karty 32 Gb nie kosztowała 600 zł. Mam kartę Micro sdhc, oczywiście z przejściówką, oraz drugą kartę 32 Gb Kingstona sd hc. Te karty kosztowały mnie około 100 zł. Mogę nagarć 4 odcinki filmików po 8 Gb każdy. Niestety tak działa kamera. Ogólny czas trwania tych filmików wynosi około 2 godzin na jednej karcie. Więc napisz jaką lub jakie karty chcesz kupić za 600 zł. Koledzy trochę rozsądku przy wyborze kart pamięci do tej kamery.