anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR HC 5E

profile.country.pl_PL.title
kerownik2
Początkujący

HDR HC 5E

Dlaczego importując obraz z kamery (i.Link) przy pomocy Picture Motion Browser 2.0.0.2 mam clipy poszatkowane na sekundowe kawałki? Czy jest gdzieś spolszczenie do tego programu? Jak rozumieć komunikat z kamery "Brak obr. wyj. w VCR HDV/DV nie zm. z przew i.Link"?

8 ODPOW. 8
ekamis
Początkujący

Nie wiem jak jest w przypadku Picture Motion Browser ale inne programy tego typu zawsze mają opcję dzielenia filmu wg scen lub odcinków czasowych. Przeważnie jest to właśnie tak ustawione domyślnie.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

kerownik2 napisał(a):

Dlaczego importując obraz z kamery (i.Link) przy pomocy Picture Motion Browser 2.0.0.2 mam clipy poszatkowane na sekundowe kawałki? Czy jest gdzieś spolszczenie do tego programu? Jak rozumieć komunikat z kamery "Brak obr. wyj. w VCR HDV/DV nie zm. z przew i.Link"?



Witam,

Potwierdzam informację przekazaną przez „ekamisa”. Wszystkie programy, które znamy do montażu nieliniowego ( również „Picture Motion Browser” ) przechwytując materiał filmowy dzielą go na sceny. Następnie przed nagraniem płyty DVD użytkownik dokonuje odpowiedniego wyboru materiału. W efekcie końcowym film DVD jest w całości.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.pl_PL.title
kerownik2
Początkujący

I ja potwierdzam. Każdy znany mi program (Pinnacle, Ulead) dzieli na sekwencje z reguły zgodne z sekwencjami filmowania i to można w różny sposób ustawiać. A jak to jest w PMB? Instrukcja na http://www.domore.sony.pl/ nic nie mówi o szatkowaniu ujęcia na kawałeczki. I dalej nie wiem nic na temat tajemniczego komunikatu (w drugiej części pytania). PZDR!

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

kerownik2 napisał(a):

I ja potwierdzam. Każdy znany mi program (Pinnacle, Ulead) dzieli na sekwencje z reguły zgodne z sekwencjami filmowania i to można w różny sposób ustawiać. A jak to jest w PMB? Instrukcja na http://www.domore.sony.pl/ nic nie mówi o szatkowaniu ujęcia na kawałeczki. I dalej nie wiem nic na temat tajemniczego komunikatu (w drugiej części pytania). PZDR!



Witaj,

Z informacji jakie uzyskałem, program „PMB” powinien tworzyć podział zgodnie z sekwencjami filmowania. Niestety nie jest możliwa regulacja tego parametru. Zainstalowany program na kilku komputerach przeznaczonych do szkoleń i prezentacji pracuje poprawnie, również podany komunikat nie wystąpił. Dlatego też nie będę w stanie podpowiedzieć, jaka może być przyczyna nieprawidłowości.

Program „PMB” nie występuje w polskiej wersji.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.pl_PL.title
kerownik2
Początkujący

Przyczyną problemów były nieprawidłowe ustawienia w kamerze (brak konwersji i przesyłanie obrazu w trybie "auto"). Kończę temat ponieważ problem rozwiązany. Szkoda tylko, że wsparie techniczne SONY nie potrafiło mi pomóc. Pozdrawiam!

jasmin
Początkujący

:slight_smile:

profile.country.GB.title
JKW600
Nowicjusz

kerownik2 napisał(a):

Przyczyną problemów były nieprawidłowe ustawienia w kamerze ...



Widzę, że powstało kolejne forum, które przyciąga osoby potrzebujące udowodnić swoją wyższość – prawda kero ?
Oby jak najmniej takich postów. Rozważam zakup kamery oraz TV, może jest więcej takich osób, a ten temat nie wiadomo po co został założony.

4674-----
Początkujący

kerownik2 napisał(a):

Dlaczego importując obraz z kamery (i.Link) przy pomocy Picture Motion Browser 2.0.0.2 mam clipy poszatkowane na sekundowe kawałki? Czy jest gdzieś spolszczenie do tego programu? Jak rozumieć komunikat z kamery "Brak obr. wyj. w VCR HDV/DV nie zm. z przew i.Link"?



Witam,

Potwierdzam informację przekazaną przez „ekamisa”. Wszystkie programy, które znamy do montażu nieliniowego ( również „Picture Motion Browser” ) przechwytując materiał filmowy dzielą go na sceny. Następnie przed nagraniem płyty DVD użytkownik dokonuje odpowiedniego wyboru materiału. W efekcie końcowym film DVD jest w całości.

Pozdrawiam,
Radek




Z tym dzieleniem na sceny a właściwie z wyłączeniem detekcji scen w dużym vegasie bywa różnie gdyż jest bardzo wybredny.
W wersji 9 i obecnie 11 chyba z siódmą poprawką a przynajmniej ostatnią uporczywie dokonuje podziału na sceny mimo wyłączonej opcji dzielenia no może nie na tyle jak przy włączonej, dlatego przechwytuję HDV Split