anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-TD10 i HDR-TD20 - OSTRZEGAM !!!

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

HDR-TD10 i HDR-TD20 - OSTRZEGAM !!!

 

Przestrzegam przed zakupem obu modeli kamer.
SONY po raz kolejny KPI sobie z użytkowników
Pliki z w/w urządzeń nie są poprawnie odczytywane przez ŻADNE urządzenie SONY !!!
Jeżeli spróbujemy odczytac zarejestrowane tymi kamerami filmy 3D - obojętnie czy będzie to najnowszy telewizor bravia (testowane na HX750) czy na PS3 - otrzymamy zawsze obraz 2D

Jedynym sposobem na odtworzenie materiału w 3D jest ...odtworzenie go wprost z kamery. Możemy zatem zapomnieć o przesłaniu znajomym czy rodzinie plików. Aby obejrzeć filmy w 3D musimy mieć przy sobie kamerę.

Temat zapusciłem w SONY STORE aby sprzedawcy sprawdzili jak to jest u nich. Wynik ich zaskoczył tak samo jak mnie. Obraz jest 2D !!

Z chwilą np awarii/sprzedaży kamery - automatycznie tracimy dostęp do biblioteki filmów 3D
Ciekawe jakby zareagowali fotografowie gdyby się im wciskało lustrzanki w których pliki RAW można by odczytać tylko z poizomu aparatu ?

Brak wsparcia w telewizorach a także w PS3 dla swoich flagowych modeli kamer można nazwać krótko - ********** roku!

 

Powód edycji: post zawierał słowa, które mogły urazić pozostałych użytkowników forum. 

 

27 ODPOW. 27
Robert
Początkujący

Problem polega na parametrach pliku tworzonego przez kamery 3D SONY Handycam: 1080/50i.
Specyfikacja standardu BD-3D zawiera trzy specyfikacje: 1080/24p, 720/50p i 720/60p. Profesjonalna kamera zbudowana na podstawie TD10 czyli HXR-NX3D1 obsługuje standard 1080/24p i nie ma problemu ze stworzeniem z tego materiału płyty BD-3D kompatybilnej z każdym odtwarzaczem 3D.
Temat przerobiłem osobiście konwertując materiał do 1080/24p ale niestety jest to obarczone opóźnieniem w odtwarzaniu (przesunięcie jednej klatki) i trwa to baaaardzo długo. Do tego niestety zmiana ta powoduje także straty na jakości .Po przekonwertowaniu i stworzeniu płyty 3D w Power Director 10 wszystko działa na PS3 i każdym innym odtwarzaczu.
Dopóki software nie będzie obsługiwał i w pełni wspierał AVCHD 2.0 3D i nie pojawią się odpowiednie aktualizacje firmware odtwarzaczy to ta kamera jest bezużyteczna w 3D - nikt nie kupuje takiego sprzętu żeby nagrywać w 2D a jeśli już to można kupić w tej cenie duuużo lepszą kamerę.
Osobiście byłbym bardziej za aktualizacją firmware w kamerze aby mogła obsługiwać standard 1080/24p. Jeśli czytają te forum osoby pracujące w SONY Poland w dziale kamer to mogłyby zacząć wywierać presję na centralę aby taka aktualizacja ujrzała światło dzienne.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Rzecz w tym że 99.9% osób wybierających TD10/20 to osoby które chcą materiał tylko nagrać i oglądać /żadnego kompa/. Chodzi zatem o to by np telewizor mógł odtworzyć pendraka ze skopiowaną z kamery zawartością. Tylko tyle i aż tyle. Sony nie tylko nie potrafiło przez 1.5 roku wprowadzić tej zasadniczej funkcjonalności do swoich telewizorów ale również do PS3 oraz odtwarzaczy BluRay. I to pomimo iż wespół z Panasonic'iem jest autorem specyfikacji AVCHD 2.0
Jeśli ktoś kupi sobie w/w kamerę to na dzien dzisiejszy MUSI kupić odtwarzacz BD konkurencji. Inaczej może się pożegnać z 3D o ile nie chce podpinać kamery do TV

Robert
Początkujący

Nie musi kupować odtwarzacza konkurencji ale jeden z najnowszej serii czyli x90 co już napisałem we wcześniejszym poście. Osobiście sprawdziłem możliwość odtwarzania tych plików w całej serii.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Panowie, tak mnie to nurtowało, że dogłębnie przeanalizowałem tę sytuację. Niestety nie mam kamery, nie mogę sprawdzić rozwiązań w praktyce.
Po pierwsze i chyba najważniejsze - w instrukcji obsługi widnieje informacja:

http://img99.imageshack.us/img99/4849/hdrtd10filmy3d.png

Jednak na zagranicznym forum użytkownicy znaleźli rozwiązanie. Filmy nie zgrywamy bezpośrednio z poziomu komputera i programu PMB.
Aby zgrać materiał i później odtworzyć używamy przewodu "adaptera USB" (czarny) którym podłączamy zewnętrzną pamięć FLASH, lub zewnętrzny dysk twardy. Z poziomu kamery kopiujemy filmy 3D na podłączoną pamięć. Kamera kopiując pliki tworzy strukturę Blu-disc, zapisywane filmy są w formacie 1080 60i 3D. Po podłączeniu nośnika (pamięci, dysku) do odtwarzacza Blu-ray (bądź innego urządzenia) filmy 3D są odtwarzane. Forowicze korzystali z odtwarzaczy Sony BDP-S780, BDP-S590 - filmy 3D są odtwarzane poprawnie.
W skrócie: podłączamy zewnętrzną pamięć do kamery -> kopiujemy filmy 3D -> podłączamy zewnętrzną pamięć do np. odtwarzacza Blu-ray -> oglądamy materiał 3D.:

http://img513.imageshack.us/img513/5556/hdrtd10infoforum.png

Link: http://www.avsforum.com/t/1355443/3d-mts-files-from-a-sony-hdr-td10/120

Więcej informacji: http://www.avsforum.com/t/1355443/3d-mts-files-from-a-sony-hdr-td10/120

Kolejnym sposobem jest użycie programu PlayMemories . Dzięki niemu materiały są zapisywane również w formacie kompatybilnym z większością odtwarzaczy.
Forowicze zalecają zainstalowanie najnowszych wersji oprogramowania w odtwarzaczach, jak i najnowszego PlayMemories.

Podkreślam, że sam nie posiadam tej kamery i nie sprawdziłem jak te sposoby działają w praktyce. Informacje zaczerpnięte z sieci - ale dużo osób potwierdzało ich poprawność.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Kopiowanie na zewnetrzny dysk twardy jest bez sensu. Wystarczy bezposrednio nagrywać na kartę pamieci (a nie wewnatrzną pamiec) i tak samo otrzymujemy strukturę plikó - ale jest to struktura AVCHD a nie BluRay

Podobno można też odtwarzac 3D poprzez PMB i wypalenie płyty z playeró SONY ale ja tego sposobu nie testowałem bo nie mam odtwarzacza SONY. Oficjalnego wsparcia dla AVCHD 3D w tych odtwarzaczach jednak nie ma
Tak czy inaczej - wymagana jest ingerencja komputera. Struktury AVCHD 3D bezposrednio odtworzyć w 3D się nie da.

kol.Zimny


Tym razem pełna struktura plików z karty pamięci kamery 3D do potestowania, wszystkie pliki - włącznie z katalogiem ukrytym. Bardzo proszę o rozpakowanie tego WinRAR'em i przekopiowanie całości na kartę SD/SDHC/SDXC. W takiej postaci proszę sobie to potestować

http://netload.in/dateisXRmqCUD4s/3Dtest.rar.htm

profile.country.pl_PL.title
kukus-----
Początkujący

Rzeczywiście jest takie coś, że po podłączeniu usb pod kamerę bezpośrednio można skopiować z kamery na pendrive, ale po podłączeniu do telewizora dalej odtwarza jako 2D, chyba, że znów podłączymy usb do kamery i przez hdmi do TV, ale tak jak mobor napisał jest to bez sensu, bo można od razu zapisywać na kartę pamięci. Tak czy inaczej do odtwarzania w 3D potrzebna jest kamera...

Robert
Początkujący

W przypadku sprzętu 3D podłączonego do telewizora 3D przez HDMI informacja o sygnale jest wysyłana do TV po tym właśnie kablu - nie ważne jaki jest format pliku. Standard BD-3D nie ma w specyfikacji standardu 1080/50i i nie da się stworzyć płyty Blu-Ray 3D takiej jaka możemy kupić w sklepie. Jeśli pojawią się aktualizacje oprogramowania to jedyny nośnik jaki uda się stworzyć z tym materiałem to Blu-Ray AVCHD 2.0 3D (sprawa byłaby super gdyby PMH umiało połączyć pliki 3D w jeden a tego nie robi, jest tylko tworzona struktura BD ale pliki są zgrywane "na żywca" w wyniku czego zawsze pomiędzy pliki jest przerwa).
Mam TD10 i temat już przerobiłem na wszystkie sposoby - albo kamera albo najnowsze odtwarzacze wspierające AVCHD 2.0 3D.
Oprogramowanie takie jak Power Director czy Sony Vegas wspiera obsługę plików z tych kamer ale nie daje możliwości stworzenia nośnika z całym dobrodziejstwem materiału.

profile.country.pl_PL.title
kukus-----
Początkujący

A możliwe że w przyszłości pojawi się aktualizacja do telewizorów / odtwarzaczy, która pozwoli oglądać z dysku te filmy, czy to bardziej sprawa sprzętowa i trzeba będzie kupić nowy TV aby móc to oglądać w 3D bez kamery?

Robert
Początkujący

Sony zaczyna powoli (baaardzooooo pooowooooliii) wprowadzać aktualizacje do odtwarzaczy. Mam nadzieję, że sprawa definitywnie zakończy się w tym roku (na przełomie października i listopada pojawiają się nowe wersje oprogramowanie do edycji, zobaczymy czy producenci wprowadzą możliwość tworzenia nośnika BD AVCHD 2.0 3D).

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Kolego Robert

Kamera TD10 nagrywa 3D w 1080/50p
Zapisuje naprzemiennie sygnał L/R
Tu nie chodzi o format BD lecz o brak wsparcia dla własnego formatu w urzadzeniach SONY

Płytę BD można natomiast wypalić nie jako BD-V (bo wymaga to przekodowania) ale jako AVCHD 2.0 - nawet z poziomu PlayMemories. Ponoć niektóre odtwarzacze SONY to wspierają ale to wciąż za mało. Powinno być pełne wsparcie dla tego formatu bez potrzeby wypalania płyt. Przede wszytskimd latego że nagrywaki BD wciąż należą do rzadkości, po drugie - pamięci flash już niebawem będą tańsze niż płyty BD.

To nie jest kwestia sprzętowa - np takie PS3 może z powodzeniem w locie odtworzyć kilka jak nie kilkanaście strumieni 3D :)