anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-TD10 i HDR-TD20 - OSTRZEGAM !!!

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

HDR-TD10 i HDR-TD20 - OSTRZEGAM !!!

 

Przestrzegam przed zakupem obu modeli kamer.
SONY po raz kolejny KPI sobie z użytkowników
Pliki z w/w urządzeń nie są poprawnie odczytywane przez ŻADNE urządzenie SONY !!!
Jeżeli spróbujemy odczytac zarejestrowane tymi kamerami filmy 3D - obojętnie czy będzie to najnowszy telewizor bravia (testowane na HX750) czy na PS3 - otrzymamy zawsze obraz 2D

Jedynym sposobem na odtworzenie materiału w 3D jest ...odtworzenie go wprost z kamery. Możemy zatem zapomnieć o przesłaniu znajomym czy rodzinie plików. Aby obejrzeć filmy w 3D musimy mieć przy sobie kamerę.

Temat zapusciłem w SONY STORE aby sprzedawcy sprawdzili jak to jest u nich. Wynik ich zaskoczył tak samo jak mnie. Obraz jest 2D !!

Z chwilą np awarii/sprzedaży kamery - automatycznie tracimy dostęp do biblioteki filmów 3D
Ciekawe jakby zareagowali fotografowie gdyby się im wciskało lustrzanki w których pliki RAW można by odczytać tylko z poizomu aparatu ?

Brak wsparcia w telewizorach a także w PS3 dla swoich flagowych modeli kamer można nazwać krótko - ********** roku!

 

Powód edycji: post zawierał słowa, które mogły urazić pozostałych użytkowników forum. 

 

27 ODPOW. 27
Robert
Początkujący

Niestety mobor mylisz się:
TD10 obraz 3D nagrywa w 50i naprzemiennie klatkę dla lewego i prawego oka.
Tylko obraz 2D potrafi nagrać w 50p:
http://www.sony.pl/product/cam-high-def ... #/Overview" target="_blank

Jeśli posiadasz taką kamerę to sprawdź informację o pliku w PMH lub PMB ( ja posiadam więc opieram się na faktach)

Co do cen pamięci to nie sądzę aby pamięć rzędu 50GB szybka była tańsza od płyty BD 50GB (koszt aktualnie około 14-15zł) a nagrywarki BD nie należą już do rzadkości i można je kupić poniżej 300zł.

Masz rację, że Sony "dało ciała" ze zgodnością sprzętu i w pełni się z Tobą zgadzam. Dla mnie jednak jest ważna zgodność a właściwie możliwość stworzenia płyty BD w formacie 3D a także możliwość montażu nagranego materiału w 3D a tego niestety nie wspiera w pełni jeszcze żadne oprogramowanie.

nagdob
Początkujący

Jestem zszokowany tym co tutaj wyczytałem, bo miałem teraz zamiar kupić kamerę 3D Sony. Dodam tylko, że Sony nigdy nie miało i nie ma dobrego, prostego programu do tworzenia pły DVD, BR, czy struktur AVCHD z menu, tytułami, rozdziałami itd. itp. Zawsze trzeba się posiłkować innymi programami, czy to płatnymi czy bezpłatnymi. Tworzenie całych filmów na płytach BR, czy struktur AVCHD na nośniki pamięci, nie jest dla "normalnego zjadacza chleba". Ja robię to od kilku lat i wiem co piszę. Znajomi wychodzą ze zdumienia jak fajnie można zrobić płytę BR, czy strukturę AVCHD, ale jak zacznę opowiadać jak to robię to wymiękają.
O FIRMO SONY!!!
STWÓRZ WRESZCIE JAKIŚ DOBRY PROGRAM EDYCYJNY Z MOŻLIWOŚCIAMI TWORZENIA CZEGOŚ FAJNEGO. TO NA PRAWDĘ NIE JEST AŻ TAKIE TRUDNE MAJĄC TAKIE ZAPLECZE FACHOWCÓW, CHYBA, ŻE TO MIT!
Osobiście poszedłem w sprzęt Sony. Telewizor full HD, telewizor full HD 3D, PS3, kino domowe wraz z Blu Ray Sony, kamera full HD Sony. Ale widzę, że konkurencja zaczyna być lepsza (bardziej elastyczna) i co najważniejsze trochę tańsza.
Pozdrawiam wszystkich narzekających.

profile.country.pl_PL.title
PLDUBINM
Początkujący

Sony Vegas 11 pozwala edytować i zapisywać pliki 3d w formacie kompatybilnym z urządzeniami odtwarzającymi 3d. Sprawdzałem plik obrobiony w SV11, i Bravia odtworzyła go przez USB. Jedynym minusem jest to, że plik musi być w formacie side by side (half), ustawień jest wiele, ale tylko takie daje wymierne efekty. W razie pytań proszę o PW.

Robert
Początkujący

Ten temat tez już przerabiałem: side by side obniża niestety jakość bo robi się nam 2x960/1080 a kamera nagrywa 2x1920/1080. Temat ogólnie jest opanowany, coraz więcej odtwarzaczy ma aktualizację firmware, które potrafią rozpoznać plik AVCHD 2.0 3d ale nadal pozostaje problem z PS3 - mimo nowych wersji firmware nie ma możliwości odtwarzania plików nagranych w 3D.
W tym roku byłem w Chorwacji z tą kamerą i z UX9. Nawet udało mi się zrobić kilka ujęć pod wodą w 3D (wygląda to dość przyzwoicie). Kamerki UX9 prawie w ogóle nie używałem. Po obejrzeniu materiału stwierdzam, że kamera jest naprawdę niezła i nie planuje już nagrywać w 2D.

profile.country.pl_PL.title
david8213
Poszukiwacz

Byłem wczoraj w sklepie. Wrzuciłem pendriva do TV LG potem Samsung, a następnie Sony i ŻADEN nie wykrył materiału 3D. Odtwarzał go natomiast jako 2D.

 

Czy ktoś już rozwiązał ten problem? Są jekieś odtwarzacze które czytają pojedyńcze pliki m2ts MVC 3D z USB nagrane kameą SONY TD10 ???

 

 

----------

Ludzie nie piszcie bzdur...

Kamera TD10 nie nagrywa 3D 1920x1080 50p tylko 50i

50p nagrywa tylko w trybie 2D

profile.country.pl_PL.title
KolcFILM
Poszukiwacz

Jestem użytkownikiem tych kamer jak również TD30. Każdy film należy zmontować zanim się go obejrzy. To trochę inaczej niż ze zdjęciami, których na ogół nikt nie obrabia. Większość programów do montażu (nawet niedrogi program ( np. Movie Studiu 12 za ok. 370 zł.) akceptuje pliki 3D z kamer Sony i umożliwia autoring 3D czy to BD (Blu Ray) czy AVCHD 3D. A taki materiał bez problemu odtwarzany jest w sprzęcie, który ma funkcję 3D. Nie widzę większego sensu odtwarzania natywnych (nagranych w kamerze) plików z pamięci USB.

Pozdrawiam

Jarek

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Aktualizacja

 

Męczę się z tematem dalej. NADAL (!) nie ma żadnego sensownego rozwiązania. PlayMemories - firmowy patent SONY - teoretycznie pozwala nagrać płytę BD AVCHD 2.0. Po zaimportowaniu materiału (3D - wprost z kamery), wybieram opcję nagrania płyty BD, następnie tryb zgodny z "3D". Nie wiedzieć dlaczego - opcja ta ma opis 50p podczas gdy kamera tworzy pliki 50i  W efekcie - program wywala info że pliki są "niewłaściwe" i nagranie płyty jest niemożliwe... Z kolei drugi tryb, zgodny z klatkarzem kamery tj "50i" lojalnie ostrzega że materialy 3D będą przed nagraniem na płytę skonwertowane do 2D

Kręcimy się zatem w  kółko

Play Memories wart jest zatem tyle ile kosztuje (czyli NIC)

 

NIE MA NADAL sensownego rozwiązania które pozwalałoby na edycję w natywnym dla kamery klatkarzu (AVCHD 3d 50i). Testowałem dzisiaj program Corela (Video Studio X7 pro) - nie nadaje się do niczego (jakikolwiek efekt wstawiony w projekt powoduje automatycznie pracę w 2D /nawet wystarczy dodać napis !/ do tego płodzi pliki ... m2t (niekompatybilne z niczym) i nie grzeszy do tego stabilnością)

 

Wciąż najprostszy sposób to zrzucenie struktury z kamery i nagranie jej na płytę darmowym Img Burn.

To jedyne sensowne  rozwiązanie pozwalajace zachować 100% jakości.... O pomysłach z SBS itp wynalazkami się nie będę wypowiadał - to temat nie dla mnie....

 

Sony Vegas jest świetny ale niestety tworzy jedynie w komercyjnym formacie 3D - 24p. Konwersja do 24p powodje pojawienie się efektu smużenia na ekranie.

Doraźnie odtwarzam pliki z kart pamięci na odtwarzaczu BD Panasonic'a. Generalnie temat został całkowicie olany przez SONY - nawet w profesjonalnym, komercyjnym sofcie (najnowszy SONY Vegas Pro) brak jest wsparcia dla AVCHD 2.0 (MVC 50i) Nawalili za to pełno presetów dla 4k..... Nauczka na przyszłość

 

A żeby było weselej

 

Swego czasu SONY miało w ofercie profesjonalną wersje TD10. Różniła się jedynie tym, że pozwalała podpiąć profesjonalne mikrofony (złącza XLR) oraz....posiadała tryb pracy 24p. Cała reszta to była ta sama, zwykła TD10. Kosztowała za to 2x tyle co TD10. Teraz wiecie Panowie dlaczego TD10 NIGDY nie dostanie aktualizacji do 24p.

Cena kamer TD10/TD20/TD30 jest dlatego tak nisko skalkulowana ponieważ te kamery nie nadają się do niczego poza bezpośrednim podłączeniem do telewizora ewentualnie wrzuceniem karty pamięci do odpowiedniego odtwarzacza BD... Jakakolwiek edycja czy próba zgrania materialu 3D na dysk to istny HORROR (wskazana szklanka wody i tabletka Relanium obok komputera)

 

 

grprygi
Nowicjusz

Także myslałem ze sytuacja jest bez wyjścia ale po serii prób spokojnie wyedytowałem materiał 3D z TD20 do pliku odczytwanego przez telewizor oraz nagrałem BR 3D z tego pliku.

Program Edius 7

 

Pzdr GP

 

Edytowano: Usunięto odnośnik do strony komercyjnej