anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki statyw do kamery?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jaki statyw do kamery?

Całkiem niedawno kupiłem kamerę z serii XR. No i chciałem dokupić statyw. Wiem, statyw do kamery nie jest obowiązkowy, ale mi się przyda ;) Mam możliwość kupić dosyć tanio taki lepszy, używany ale sprawny - z pewnej ręki. Firmy nie pamiętam. Tylko od aparatu fotog. Czy będzie on pasował? To jest jakiś inny standard niż te używane w aparatach?

17 ODPOW. 17
larue82
Początkujący

Hehe trudno by było korzystać cały czas ze statywu, za każdym podejściem rozkładać składać, ale ujęcia kręcone przy jego pomocy co po prostu lepsze, stabilizacja obrazu w kamerze jest tylko należy pamiętać, że nie wszytko da się jednak wygładzić... Sam też zaczynałem od taniego, kupno kamery wystarczająco nadszarpnęło budżet ;)

adam.malysz
Początkujący

Statyw do kamerki to dobra rzecz... osobiście jestem w trakcie produkcji filmiku promującego jedno z miasteczek na Mazowszu. Jeden z moich dobrych kolegów poprosił mnie o przygotowanie takiego materiału. Powiem szczerze że bez statywu to raczej nic bym nie zdziałał... to jest oczywiście tylko przykład. Wątpię jednak w to aby narzędzie tego typu było niezbędne w użytku domowym. Ale jeżeli ktoś ma tego typu zapędy, znaczy się pół-profesjonalista ;-) to proponuje zakupić sprzęt przynajmniej z średniej półki... :smileyugeek:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Swojego zdanie na ten temat nie zmienię, nawet umocniłem się w tym przekonaniu. W weekend widziałem i miałem okazje pobawić się tanim statywem. Fakt osoba posiadająca ten statyw miała go do aparatu, wieczorem robiła zdjęcia. Jak ktoś chociaż trochę interesuje się fotografią to wie, że robiąc zdjęcia w nocy ustawia się dłuższe czasy otwarcia przysłony itd. Wtedy każdy ruch aparatu to utrata ostrości. Statyw był ustawiony na maksymalną swoją wysokość, obiektyw pod kątem. Na 7 zrobionych zdjęć akceptowalną ostrość miały tylko 2 zdjęcia. Zmieniliśmy statyw na mój, na 18 zrobionych zdjęć (z dłuższym czasem otwarcia- większe narażenie na ruch), akceptowalną ostrość miały wszystkie. Z góry mówię, ze w statywach ważna jest waga. Im cięższy tym bardziej stabilny. Mój jest sporo cięższy od tamtego chińczyka..

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Odświeżę temat. Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi. Miałem okazje nagrywać filmiki ze statywu z niższej półki. Tragedia. Statyw miał ok pół roku, z czego używany sporadycznie. Nagrywanie na nim mijało się z celem. Poziomnica nie oddawała rzeczywistości (przez co część nagranego materiału jest pod lekkim kątem), chcąc zmienić jedną płaszczyznę, zmieniały się na raz wszystkie inne, oprócz wysokości.
Praca na nim nie miała sensu. Ciągle uważam zakup taniego statywu, za totalne mijanie się z celem, a pieniądze wyrzucone w błoto.

adam.malysz
Początkujący

Zimny zobacz ten statyw... przymierzam się właśnie do zakupu. Oglądałem go i wygląda naprawdę bardzo solidnie
http://www.cyfrowe.pl/kamery/sony-staty ... -sony.html
Co o nim myślicie ?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie miałem doczynienia z tym statywem. Ciężko po zdjęciu określić jakość i stabilność głowicy - co jest bardzo ważne. Widzę, że tam są jakieś bajery, jak sterowanie pilotem, a cena dosyć niska jak na firmowy statyw. Pytanie, czy statyw jest mało stabilny, a głowica kiepskiej jakości i dlatego cena jest taka niska, czy technologia z pilotem nie jest droga. A jaką masz kamerę i do czego ten statyw? Proponuję zobaczyć na własne oczy w sklepie. Jak chcesz to mogę dać Ci nazwę tego którego mam. Porównasz sobie jakość, bo mój uważam może nie za profesjonalny, ale nie narzekam na możliwości regulacji i na stabilność.

boston-----
Początkujący

Kupowanie taniego statywu ma olbrzymi sens dla osób, które zaczynają przygodę z wideo. Nawet tani statyw jest lepszy niż filmowanie z ręki (o ile zależy nam na stabilnym obrazie). Ponadto nawet tanie statywy dysponują możliwościami regulacji głowicą i są niezłą szkołą operatorki.

Statyw podany w linku jest jak najbardziej ok, ale ma jedną wadę "- maksymalna wysokość - 117 cm ". Statyw filmowy powinien mieć minimum 160 cm.

oldguest
Początkujący

Podstawą w statywie pod wideo jest to żeby płynnie ruszał oraz nie "odbijał" po puszczeniu rękojeści ponieważ na filmie potem pojawiają się szarpnięcie obrazem podczas próby przekadrowania (tego np. statywy do foty nie muszą mieć tam jest ważna jedynie stabilność). Poważne statywy z głowicą olejową są pod tym względem perfekcyjnie i nie bez podstawy kosztują powyżej 2000zł. VCT-50AV jest dobrym statywem ale nastawionym na mobilność (lekki i poręczny). W tym przedziale cenowym VCT-80AV będzie raczej odpowiedniejszy i stabilniejszy to osiągnięcia dobrego efektu.