anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kamera sony DCR-HC17E mini DV prosba

Jan-35
Początkujący

kamera sony DCR-HC17E mini DV prosba

witam,juz pare lat mam kamere firmy sony DCR-HC17E mało ja uzywam poniewaz nie miałem komputera a zgrywanie na magnetowid i duze kasety jest juz nie modne,teraz mam laptopa z karta 1394 i wejsciem FireWire ,mam prosbe kogos kto sie zna czy po podłaczeniu kamery z laptopem poprzez firewire musze zainstalowac streowniki? jezeli tak to z jakiej strony do mojego typu kamery moge sciagnac najnowsze sterowniki ( mam windows XP )drugie pytanie ile zajmuje miejsca na twardym dysku jak wgram kasete 60minotowa czy to sie opłaca czy dac sobie spokój.. :-(( na orginalnej płycie był tez program studio8 ale w angielsko jezycznej wersji czy moge gdzies sciagnac taki program w polskiej wersji czy wystarczy mi windows Move Maker lub jest inny fajny prosty program,z góry dziekuje za kazda informacje

pozdrawiam

1 ODPOWIEDŹ 1
oldguest
Początkujący

W XP powinno wykryć i zainstalować kamerę automatycznie. Z tego co ktoś tutaj pisał Windows Movie Maker powinien sobie poradzić z przechwyceniem materiału. Z płatnych programów i do tego po Polsku zostaje tylko Pinacle Studio. Prosty, funkcjonalny program w rozsądnej cenie. Można wypalić płytę z tego lub zrobić plik i zapisać na dysku. Jeśli chodzi o przechwytywanie materiału to jedna kasetka zajmuje (w zalezności od rodzaju kasetki) 8-16GB na dysku. Następnie należny zmontować dodać jakieś napisy (oczywiście jak ktoś chce) i zrobić plik finalny czyli DVD lub jakiś inny np. DivX wtedy objętość się zmniejszy kilkukrotnie.