anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera Sony Digital8 DCR-TRV-270E

jadwiga518
Początkujący

Kamera Sony Digital8 DCR-TRV-270E

witam!
Posiadam Kamera Sony Digital8 DCR-TRV-270E i windows XP i mam problem z podłaczeniem kamery do komputera/komputer jej nie widzi po podłaczeniu kablem USB.
W kamerze widnieje napis: EASY HANDYCAM. CANNOT use USB.
Przy zakupie otrzymałam płytkę z Pikture Package, ale niestety nie mogę zgrać filmu z kasety kamery na komputer. Przejrzałam rózne fora i ogólnie większość ma problem ze zgraniem filmów-BARDZO PROSZE O POMOC :slight_smile:

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
Tymek-----
Początkujący

Zainstalowałaś sterownik w kompie? Do tego modelu jest dostępny w serwisie strony Sony, poza tym jest na płycie z oprogramowaniem.
Skorzystaj z łącza DV OUT. Musisz mieć kabel Fire Wire i oczywiście takie gniazdo w kompie ( jeżeli nie masz , karta do PCI kosztuje ok 50 zł , kabel też coś koło tego, kupisz je w większości sklepów z akcesoriami włącznie z MediaMarketem ). Poprzez łącze USB obraz traci na jakości ( jest dużo gorszy ). Poprzez połączenie Fire Wire, nie powinno być problemu z konfiguracją. Przechwytujesz obraz na dysk i robisz z nim dalej co chcesz. Pozdro.

jadwiga518
Początkujący

dzięki za odpowiedź, może jednak pomożesz mi z tym sterownikiem -gdzie go mogę znalźdź

profile.country.pl_PL.title
Tymek-----
Początkujący

http://support.sony-europe.com/DIME/cam ... CR-TRV270E" target="_blank" target="_blank

kliknij z zakładki "pobieranie", pozycję "sterownik Sony USB dla ...." i zainstaluj go u siebie w systemie. Będzie działać-chyba. Powodzenia. :question:

jadwiga518
Początkujący

znalazłam te sterowniki, dzięki z kamerą dostałam tylko Pikture Pacage, na którym nie da się nic zrobić nawet mi kamery nie widziało.Bede teraz od nowa probować pozdr. :D

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Tak jak poinformował Tymek, do przesłania filmu z kamery zalecam wykorzystanie złącza i.Link ( DV OUT ). Twój komputer powinien posiadać gniazdo Fire Wire, niezbędne będzie również dodatkowe oprogramowanie, np. Pinnacle Studio.
USB w tym modelu kamery przeznaczone jest głównie do bezpośredniego przekazania obrazu przez obiektyw – kamera internetowa. Oczywiście poprzez USB można przesłać nagrany na taśmie film, ale jego jakość będzie dużo niższa, ponieważ materiał podlega znacznej kompresji. Aby złącze USB w kamerze było aktywne, należy w menu kamery włączyć funkcję „USB streaming”.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
jadwiga518
Początkujący

Dziękuję za odpowiedź.
Ale dziwi mnie to ,że kamera jest sprzedawana niby z oprogramowaniem i kablami, a jak przyjdzie co do czego to nie można nic zrobić.Jak na taką sławną firmę i drogi sprzęt to trochę nie w porządku.Jadę do sklepu i kupię ten kabel a potem zobaczymy???
Urządzenia innych firm /aparaty mp3, telefony/ zaraz po podłączeniu do komputera są przez niego widziane a z tą kamerą SONY to istny szok!!!! Dla takiego laika jak ja to istny horror.!!!
Nawet sterowniki nie są dołączane- to skandal!!! pozdrawiam

spolKolcFILM1xjkmn
Początkujący

Tak się składa, że mam taką kamerę. W wyposażeniu znajdował się program Picture Package, w którym były sterowniki do tej kamery.
Port USB służy jedynie do wykorzystania kamery jako kamery internetowej. Do przenoszenia materiału do komputera w jakości odpowiadającej nagraniu potrzebny jest program do montażu nieliniowego. Polecam niedrogi, łatwy w obsłudze, w polskiej wersji językowej firmy Pinnacle, DV Studio (teraz v.12). Do tej operacji niezbędny jest pory iLink (IEEE1394).
Można też posłużyć się wejściem analogowym, ale nie polecam.
Niestety, montaż filmów jest bardziej skomplikowany niż przeglądanie zdjęć w komputerze. Ale program, który polecam jest banalnie prosty i można opanować go w ciągu paru godzin.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Dawno kupiłem model tej kamery,a potem nowsze modele za duże pieniądze.Oprogramowanie dołączone do każdej kamery,to pożal się Panie Boże.Jadwiga ma rację,bo nic nie da się zrobić i szkoda instalować takiego oprogramowania.Lepiej żeby Sony nic nie dawało,bo powinni się za to wstydzić."Do Panów z Sony-taka kamera parę lat wstecz kosztowała ponad trzy tysiące złotych,a Wy oferujecie dodatkowe oprogramowanie np:Pinnacla,to po co dodajecie oprogramoeanie które jest do niczego!!!Pinnacle rzeczywiście jest dobry do przechwytywania,ale trzeba zapłacić tylko 500,lub 600zł.Ttylko po co? Taki program za takie pieniążki powinien być z kamerką-Panowie z Sony!!!

oldguest
Początkujący

Pinnacle kosztuje 200-300zł. Dodać trzeba że Sony nie jest producentem tego programu. Sony mogło by dodać Vegas-a. Tylko pytanie jest takie dlaczego Sony ma podwyższać cenę kamery o program którego może ktoś nie potrzebować? Już widzę te rozmowy w sklepie z klientami "A bez tego program to jaki rabat dostanę? bo juz mam inna kamerę i mam już program" "A można ten program zamienić na inny?" "A konkurencja ma taniej kamery DV bo nie mają programu, a ja nie chce bo mam stacjonarną nagrywarkę i nią będę przegrywał", "A ten program nie mógł by być po polsku?" itd itp. Szczególnie że kamery DV kosztują teraz 500-1000zł to dodanie tam 200-300zł za program zmienia dość mocno cenę. Więc to tak jak by powiedzieć a czemu Sony nie daję pokrowców, telekonwerterów, 5 letniej gwarancji, kabla fire-wire, zapasowego akumulatora i karty pamieci?? Program to takie samo akcesorium jak wyżej wymienione rzeczy. Zresztą widzę masę klientów co nie przegrywaja kaset DV tylko magazynują na nich materiały.