anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

karta pamieci do cx116

tomekkk-----
Początkujący

karta pamieci do cx116

W kamerze mam 8gb wewnątrz. Do tego chciałem dokupić jakąś kartę pamieci. Wydaje sie proste, choć takie chyba nie jest. Znalazłem ze 100 rodzajów kart. Jaką wybrac, tak zeby się nie naciąć?

13 ODPOW. 13
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Najprościej będzie przejść się do najbliższego SC i poprosić o kartę MS (mark2 lub HG) o pojemności do 16GB lub kartę SD (klasy 4) o pojemności do 32GB. Ważne żeby MS nie był większy niż 16GB bo może być problem z obsługą (tak jest w instrukcji).

tomekkk-----
Początkujący

W mieście w którym mieszkam nie ma sklepów Sony... Niestety. Która jest lepsza? Czy sd czy ms? Tam są podawane możliwe maksymalne transfery, predkości zapisywania itp. Na to też patrzeć?

oldguest
Początkujący

Jeśli firmowana przez Sony to obie karty Memory Stick i SD działają podobnie. W przypadku innych producentów warto nabyć jedną z droższych kart aby się nie okazało że kamera wyświetli komunikat o błędzie jeśli karta nie będzie potrafiła przyjąć odpowiedniej ilości danych.
Najprościej odpowiednią (czyli oryginalną a nie podróbkę i odpowiedniej prędkości) nabyć w Sony Centre. Jeśli nie ma w okolicy to zawsze można zamówić przez internet (w tej kwestii służę pomocą jeśli trzeba).

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Od siebie polecam karty SDHC. Karty pod względem rodzaju, jakości, firmy mogą różnić się żywotnością. Jednym z najistotniejszych parametrów (oprócz wielkości) jest prędkość zapisu. Ją trzeba dostosować do kamery. Jeśli wybierzesz nieodpowiednią, może kamera nie zapisywać materiału, niektóre funkcje mogą być niedostępne, albo żywotność zmniejszona.
Na stronie Sony jak i w instrukcji są wypisane możliwe karty pamięci:

Wewnętrzna pamięć 8 GB, Memory Stick PRO Duo Mark II, Memory Stick PRO-HG Duo, SD / SDHC (klasa 4 lub wyższa)


Jak i jakości filmów i jakości filmów:
HD: FX (1920x1080i, 24 Mb/s) / FH (1920x1080i, 16 Mb/s) / HQ (9 Mb/s) / LP (5 Mb/s) , SD: HQ (9 Mb/s) / SP (6 Mb/s) / LP (3 Mb/s)

tomekkk-----
Początkujący

Dziękuje za wyjaśnienei tych kart i Panu z CSBielsko za ofertę pomocy. Meczą mnie jeszcze trzy rzeczy.

Zimny napisał(a):

SDHC (klasa 4 lub wyższa)

Jak kupie kartę z klasy wyzszej niz 4 to jakość nagrania bedzie lepsza?

Zimny napisał(a):

HD: FX (1920x1080i, 24 Mb/s)

Drogie są karty z predkościa 24. Nie można jakis mniejszych dla HD?
Polecacie jakieś filmy?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

tomekkk napisał(a):


Jak kupie kartę z klasy wyzszej niz 4 to jakość nagrania bedzie lepsza?


Nie.
Karta o klasie niższej niż 4 nie zapewni odpowiedniej szybkości zgrywania materiału, efektem tego będzie pojawienie się stosownego komunikatu o błędzie karty i nie będzie można nagrać materiału. Przy klasie wyższej nie będzie tego problemu. Ma to na pewno znaczenie przy nie markowych kartach, które mogą nie trzymać parametrów jakie są podane na opakowaniu.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

tomekkk napisał(a):


Zimny napisał(a):

HD: FX (1920x1080i, 24 Mb/s)

Drogie są karty z predkościa 24. Nie można jakis mniejszych dla HD?
Polecacie jakieś filmy?


Mylisz MB z Mb. MB=mega bajt, Mb=mega bit.
1 bajt to 8 bitów.
Karta klasy 4 to 4MB/s, czyli 32Mb/s. Więc jakby nie było, wystarcza. Nawet półprofesjonalne kamery obsłuży.

Dodam jeszcze, nie kupuj taniej karty. Kupując noname możesz nagrać materiał i później go nie odzyskać. Czasami łapie się "chwile" do których nie można powrócić. Nie warto eksperymentować z tanimi kartami.

tomekkk-----
Początkujący

Dziękuję. Kupiłem kartę klasy 4 sd. Firma sandisk. Sprzedawca mnie namówił, nie wiem czy to jest dobry wybór. Działać działa.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

SanDisk to jedna z lepszych firm. Często używana przez zawodowców. Do tego cena konkurencyjna. Powinieneś być z niej zadowolony. Sam nie spotkałem się z przypadkiem awarii awarii takiej karty.