anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Komputer nie widzi kamery DCR-TRV270E.

ROZWIĄZANE
Sebik-----
Początkujący

Komputer nie widzi kamery DCR-TRV270E.

Witam. Jak w temacie komputer nie widzi w ogóle kamery, podłączam ją do portu USB i nic, jakbym w ogóle jej nie podłączył. Sterowniki zainstalowałem wcześniej, te z tej strony. Dodam, że siedzę na Viście. Wcześniej na XP nie miałem z nią problemów. Chociaż wydaje mi się, że raz po przejściu na Viste udało mi się ja uruchomić. I zgrać film. Kontrolery USB są sprawne na pewno. Przewód DV>USB też bo sprawdzałem go na aparacie i aparat wykryło. Jeszcze mam zamiar sprawdzić kamerę na starszym kompie w którym siedzi XP. Ktoś ma pomysł co robić? Czy możliwe, że to wina wyjścia kamery?

Edit: Sprawdziłem na drugim kompie i jest tak samo.

Czyli, że jednak coś z kamerą jest nie tak. Skoro w ogóle nie widzi komputer kamery to już chyba nie ma sensu w kupowaniu kontrolera FireWire i sprawdzenia na nim.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Ruciolek
Nowicjusz

Postanowielm az utworzyc konto tutaj i dodac odpowiedz bo sam mialem problem z Kamera Sony DCR-TRV270E poniewaz zadne Sterowniki USB do niej nie pasowaly i nie chcialy dzialac z Systemem Windows x64 (64bitowy). Okazalo sie ze swietnym rozwiazaniem tego problemu stalo sie podlaczenie poprzez wlasnie FIRE-WIRE 1394
(z obu str. akurat w moim przypadku ta sama wtyczka)
I odziwo system Windows 7 x64 odrazu po podlaczniu i wlaczeniu kamery wykryl sprzet i sam pobral sobie sterowniki z sieci (on-line). Takim oto sposobem stara kamera otrzymala nowe zycie i sluzy mi jako Webcam :wink:

Pozdrawiam i mam nadzieje ze pomoglem, pozdrawiam "Ruciolek"

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Cześć,
A czy sama kamera działa normalnie? Spróbuj ją podłączyć do komputera, kiedy jest podłączona do zasilacza i wybrać z pokrętła tryb CAMERA.
Winę może ponosić też brak oprogramowania, które było na dołączonej do kamery płycie.
Pozdrawiam.

Sebik-----
Początkujący

Dziękuję za odp. Sama kamera działa dobrze. Kamerę podłączałem z zasilaczem i bez oraz na różnych trybach i nic, żadnej reakcji ze strony komputera jak i kamery.

Co do oprogramowania z płyty. No niestety nie chce mi pójść na Viście, tryb zgodności. Dlatego pobrałem stąd program "zastępczy" i zainstalowałem.

Myślisz, że jakbym zakupił kartę i przewód iLink to by działało?

Edit: Problem myślę, że po części rozwiązany. To jednak przez to nowe oprogramowanie nie da się uruchomić kamery, bo wymaga karty FireWire jak i przewodu iLink.

Tak, więc temat do zamknięcia.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

To by się zgadzało z tym, co ustaliliśmy w jednym z poprzednich tematów odnośnie kamery DCR-TRV265E:
viewtopic.php?f=241&t=9407

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Ruciolek
Nowicjusz

Postanowielm az utworzyc konto tutaj i dodac odpowiedz bo sam mialem problem z Kamera Sony DCR-TRV270E poniewaz zadne Sterowniki USB do niej nie pasowaly i nie chcialy dzialac z Systemem Windows x64 (64bitowy). Okazalo sie ze swietnym rozwiazaniem tego problemu stalo sie podlaczenie poprzez wlasnie FIRE-WIRE 1394
(z obu str. akurat w moim przypadku ta sama wtyczka)
I odziwo system Windows 7 x64 odrazu po podlaczniu i wlaczeniu kamery wykryl sprzet i sam pobral sobie sterowniki z sieci (on-line). Takim oto sposobem stara kamera otrzymala nowe zycie i sluzy mi jako Webcam :wink:

Pozdrawiam i mam nadzieje ze pomoglem, pozdrawiam "Ruciolek"

profile.country.PL.title
Ruciolek
Nowicjusz

Dodatkowo dodam iz na Systemie Windows 7 64x
1) .Obraz z kamery uzyskacie przy pomocy wyjścia FIRE-WIRE 1394 z kamery. (oczywiście potrzebny port taki sam w PC/Laptopie)
2) .Dzwiek z kamery natomiast uzyskacie przy pomocy Kabla USB Mini (dodam ze w menu kamery trzeba włączyć opcje "USB STREAM" = ON !!!

Majac dwa takie przewody podłączone do PC/Laptopa powinno udac sie wam uzyskac obraz oraz dzwiek np. w programie Massenger (w facebook) i używać takiej konfiguracji jako kamerki np. internetowej (swoja droga niezły bajer ;).
Dodam również ze w systemie w opcjach dźwięku (pasek kolo zegara - > w Głośniczku), dalej
3) ."Urządzenia do nagrywania"
4) ."Urządzenie Audio USB" musicie włączyć!, a pozostałe dezaktywować (wył.) oraz zmniejszyć w jego ustawieniach czułość mikrofonu. Ponieważ w kamerze zamontowany jest Mic. typu stereo, który jest bardzo czuły! np. na wartość 0-100 => 20

Mam nadzieje ze pomogłem. Pozdrawiam 04/08/2021r