anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kupno akumulatora-dylemat

ziomek------
Początkujący

Kupno akumulatora-dylemat

Mam kamerę SONY DCR-SR35E której napięcie max to 7,2V a ten akumulator ma napięcie 7,4V
Coś się stanie z kamerą jeżeli ten akumulator będę używał.




Oto link: http://www.foton.kalisz.pl/?strona=skle ... 8&pid=2191" target="_blank"

P.S I takie pytanie

Ile można nagrywać na pojemności akumulatora 3,9 Ah

6 ODPOW. 6
adam.malysz
Początkujący

Zasilanie tej kamery stanowi dedykowany akumulator NP-FH40 (czas ciągłego nagrywania przy wyłączonym podświetleniu ekranu LCD wynosi ok. 110 minut NP-FH40 (w zestawie) oraz opcjonalnie: NP-FH50, NP-FH70, NP-FH100...
Akumulatory Sony wykorzystują technologię STAMINA. Jest to technologia która kolokwialnie ujmując "wspomaga" optymalne wykorzystanie wykorzystaniem energii zgromadzonej w akumulatorach. Akumulatory te zostały wyposażone w specjalny układ elektroniczny, pozwalający na prawidłowe ładownie w różnych typach ładowarek Sony (samochodowe, stacjonarne zasilane z sieci 220V, ładowanie w kamerach i aparatach cyfrowych) i odczytanie stanu naładowania akumulatora (w dowolnym momencie). Układ kontroluje również wszystkie funkcje związane z pracą, ładowaniem i czasem użytkowania akumulatora.

Tak naprawdę akumulatory litowo-jonowe posiadają większą pojemność energii przy mniejszej masie, oraz brak efektu pamięciowego, co pozwala na doładowanie akumulatorów w dowolnym momencie. Myślę że warto zastanowić się nad zakupem rekomendowanego sprzętu przez producenta kamerki. :smileyugeek:


I tak :
NP-FH100

* Bardzo wydajny akumulator STAMINA, który pozwoli uwiecznić każdą ważną chwilę
* Akumulator wykonany w nowej technologii ActiFORCE – większa pojemność, krótsze ładowanie i dokładniejsze wskazanie pozostałego czasu pracy.
* Hybrydowe ogniwa litowe bez „efektu pamięci”
* Zgodność ze starszymi kamerami na akumulatory z serii P
* Zasilanie: 6,8 V / 27 Wh / 3980 mAh
* Czas pracy do 14,5h

NP-FH70 - to litowo jonowy akumulator o napięciu 7.4 V i pojemności 1400 mAh

NP-FH50 - 6.8V/ 900 mAh

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie widzę pod tamtym linkiem żadnego akumulatora. Zobacz w instrukcji max napięcie kamery. Przy okazji możesz zobaczyć w gwarancji czy korzystając z zamienników akumulatorów o większym napięciu (innych parametrach technicznych) nie stracisz gwarancji. Bo to różnie bywa. Też muszę zobaczyć u siebie. Panie Małyszu (skoczek?) a Pan jak ma?

adam.malysz
Początkujący

Zimny napisał(a):

Nie widzę pod tamtym linkiem żadnego akumulatora. Zobacz w instrukcji max napięcie kamery. Przy okazji możesz zobaczyć w gwarancji czy korzystając z zamienników akumulatorów o większym napięciu (innych parametrach technicznych) nie stracisz gwarancji. Bo to różnie bywa. Też muszę zobaczyć u siebie. Panie Małyszu (skoczek?) a Pan jak ma?



Witam
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie ale ja mam 7,2 model NP - FH60... Kamerka HDR - XR520VE... Długo trzyma bateria jestem zadowolony. Chociaż ktoś mi mówił że z czasem i tak będzie trzeba ją zmienić. Mam nadzieję że wytrzyma jak najdłużej :smileygeek:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Może i długo, ale jeśli sporo nagrywasz, to przyda się zapasowy akumulator. Ostatnio zawiodłem się. Miałem ok 70% mocy, dziewczyna obejrzała parę wcześniejszych filmików, sama zaczęła się bawić w nagrywanie, trochę zleciało. Jak przyszło co do czego i trafił się fajny motyw - akumulator wyczerpany... Duzy plus, że ładuje się stosunkowo szybko.

profile.country.pl_PL.title
mikolajasinski
Początkujący

Szukając drugiego akumulatora do kamery, znalazłem interesujący mnie rodzaj w dwóch różnych opakowaniach. Jedna w żółtym blistrze a druga w niebieskim. Jaka jest pomiędzy nimi róznica?

Niebieska:
http://www.allegro.pl/item849723740_ory ... _fh70.html

Żółta:
http://www.allegro.pl/item847176580_np_ ... nalny.html

Na aukcjach niebieskich piszą, że żółte to stara seria, a na aukcjach żółtych: "Uwaga na podróbki w niebieskich blistrach".

Komu wierzyć? :question:

boston-----
Początkujący

Już trochę jestem na forum i pamiętam, że coś na temat akumulatorów i kolorów opakowań było, pozwolę sobie wiec zacytować użytkownika CS Bielsko, którego wypowiedź odnalazłem, wyjaśnia ona wszelkie wątpliwości.

Myślę że podróbka opakowanie jest bardzo prosta, samego akumulatora nie da się rozpoznać. Więc polecam zakup akumulatora z wiarygodnego źródła.

Co do koloru to stare akumulatory mają żółte opakowanie, a te nowe niebieski (zmieniło się opakowanie na akcesoria teraz są niebieskie) akumulatory są te same a to że starsze nie powinno mieć wpływu na ich żywotność/pojemność.


viewtopic.php?f=50&t=2564 pełen wątek