anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lampa do kamery

Daniell-----
Początkujący

Lampa do kamery

Jak dobrac odpowiednią lampe do kamery hd? Coraz czesciej zdarza mi sie nagrywac filmy wieczorem i w nocy. Chodzi o nagrania w pomieszczeniach, na odległosc ok 2-3 m na swierzym powietrzu. Jaka lampa bedzie odpowiednia. Moja kamera jest z wersji xr500

5 ODPOW. 5
adam.malysz
Początkujący

Polecam Ci Sony HVL-HL1. Nie jest droga, Xenonowa ma zasięg do 3 metrów, w zupełności wystarczy. :smileyugeek:
http://www.sony.pl/product/cac-flashes---lights/hvl-hl1
Pozdrawiam

boston-----
Początkujący

Raczej polecałbym mocniejszą lampę niż 3W min. 15W. Zaletą tej lampy którą poleciła "adam.małysz" jest zasilane przez stopką - nie trzeba akumulatora i może ona długo działać.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

15W to dosyć dużo. Jaki skuteczny zasięg ma taka lampa?

oldguest
Początkujący

Ta 3 Watowa jest dobra jeśli kamera ma tyle światła żeby coś kręcić. Wtedy to 3W wystarcza aby doświetlić np. twarze ludzie itd. Jeśli chodzi o coś więcej to albo halogen 1kW :thumbsup: albo profesjonalne lampy od Sony ale na akumulatory serii L (czyli te od kamer profesjonalnych i pół profesjonalnych) ale do tego akumulator + ładowarka robi się w sumie około 1500zł ale wtedy to ma sens. Jest jeszcze lepsza z diodami LED ale sama lampa kosztuje blisko 2000zł. Niestety brakuje pośrednich rozwiązań. W sumie nie głupim pomysłem ze strony Sony było by wypuszczenie takiej lampy 20W na baterie serii H....

boston-----
Początkujący

W sumie nie głupim pomysłem ze strony Sony było by wypuszczenie takiej lampy 20W na baterie serii H....


Nawet 30W, też mi tego brakuje w ofercie, choć myślałem że ten brak wynika z tego że akurat nie mogę jej znaleźć ;)