anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PJ810 - wada fabryczna modelu?

tadzia_k
Nowicjusz

PJ810 - wada fabryczna modelu?

Witam,

Od 2 tygodni posiadam kamerę Sony PJ810VE. Kamera generalnie fajna (chociaż nie powala za tę cenę), ale

bardzo niepokoi mnie dziwny 'biały szum', jakby tańczące białe kropki podczas filmowania na dużym zoomie, przy słabym świetle.

Nie jest to raczej kwestia egzemplarza, bo testowałem dwa inne i było podobnie.

Poniżej krótki testowy plik:

http://pl.tinypic.com/r/vzimb4/8

Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Sprawdzałem pobieżnie także PJ530 (w media markcie) i taka anomalia nie występuje. Efekt prawie znika gdy wyłączę opcje "active steady shot", ale przecież to jednak z głównych zalet tego modelu...

Nie chcę odsyłać kamery do serwisu, bo skoro to nie kwestia egzemplarza, to raczej nic nie pomogą. Będę wdzięczny za rady.
3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Obejrzałem filmik i faktycznie jest jakby coś w stylu migających gwiazdek. 

Nie jestem specem od kamer, więc to tylko moje przypuszczenia - być może zwyczajnie kamera wzmacniając sygnał w słabszym świetle, podnosi czułość i to objawia się właśnie w postaci takiego dziwnego szumu?

 

Czy kierując kamerę na ciemny obiekt nie będący jednak źródłem światła (migające lampki routera) jest tak samo?

 

Pozdrawiam,

tadzia_k
Nowicjusz

Witam,

Dziękuję za odpowiedź. Tak, jest tak samo, w Mediamarkcie np. nakierowałem kamerę na kubeł na śmieci (czarny/ciemne wnętrze) i też się to pokazało. Natomiast w większości efekt jest widoczny przy "active steady shot", który (jak wynika z opisu w menu kamery) automatycznie włącza funkcję "clear image view", która jest swego rodzaju inteligentnym zoomem cyfrowym. Krótko mówiąc, przy 'active steady shot' kamera ma dwa razy więcej zbliżenia niż bez, co osiągane jest na pewno 'sztucznie'. Przy oddaleniu już kropek praktycznie nie ma.

 

Zaakceptowałbym to zachowanie gdyby nie fakt, że na PJ530 (też testowałem w mediamarkcie) nic takiego nie dzieje się (a też jest steady shot i ta funkcja clear image view). Skoro można zatem zrobić tak w niższym modelu, to czemu nie w wyższym?

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj, 

 

W warunkach niskiego poziomu oświetlenia i przy włączonych rożnego rodzaju dodatkach typu "low lux", "steady shot" itp. szum jest normalnym zjawiskiem i szczególnie widocznym na dużym zbliżeniu. Wyłączenie niektórych dodatków może poprawić jakość, ale najlepiej jednak unikać oświetlenia poniżej 6 lux.

 

Wszelkie wątpliwości, czy sprzęt pracuje zgodnie ze specyfikacją (i jak to wygląda w innych modelach) może także wyjaśnić serwis.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Barbara_K