anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie kamerę HDR-HC9E

spoldrifter1jjkwk
Początkujący

Pytanie kamerę HDR-HC9E

Jestem zaintersowany kupnem takiej kamery, ale nie rozumiem dlaczego w opisie tej kamery jest napisane że "Nagrywanie filmów Full HD 1080 na popularnych kasetach DV (format HDV)" skoro dalej czytamy że nagrywa w formacie High Definition, HDV (1440 x 1080), przecież to nie jest rozdzielczość Full HD 1920x1080, czy to jest pomyłka, chwyt marketingowy, czy poprostu czegoś nie wiem, ktoś może potrafi to wyjaśnić ?
Jaka jest różnica pomiędzy kasetą mini-DV, a mini-HDV, czy coś zyskuję nagrywając na mini-HDV ?

5 ODPOW. 5
oldguest
Początkujący

Kamera nagrywa 1440x1080. Nie wiem gdzie pisze że nagrywa Full HD. Dla pocieszenia dodam że nawet niektóre kamery profesjonalne nagrywają 1440x1080 dla przykładu HVR-Z1. Powiem szczerzę że nie wiem czy znajdzie się ktoś kto by znalazł różnicę miedzy rozdzielczością 1920x1080 a 1440x1080.

spoldrifter1jjkwk
Początkujący

Tutaj http://www.sony.pl/product/hdd-hdv/hdr-hc9e pisze "Nagrywanie filmów Full HD 1080 na popularnych kasetach DV (format HDV) "

oldguest
Początkujący

Znaczy w specyfikacjach HDV można wyczytać że to raczej przez standard zapisu jest rozdzielczość 1440x1080 niż ze względu na sama kamerę.

spoldrifter1jjkwk
Początkujący

Ok, dzięki, wszystko jasne, czyli to nie Full i jeszcze kamera posiada znaczek Full HD.
A jeszcze co do tej różnicy pomiędzy kasetą mini-DV, a mini-HDV, czy coś zyskuję nagrywając na mini-HDV, czy to raczej taki marketing ?

oldguest
Początkujący

Chodzi Ci o nagrywanie HDV na kasetkach pod HDV a na takich za 10zł?

Te pod HDV są lepszej jakości aby przyjąć większą ilość danych (napylone są jakimś specjalnym środkiem). Jeśli będziesz nagrywał na tych nie pod HDV mogą się pojawić "dropy" i te kasetki mniej wytrzymują (mniej zapisów). Ogólnie ludzie używają jeśli materiał jest mniej ważny lub nagrywają tylko raz na danej kasetce.