anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Action Cam HDR-AS15 - czy ktoś ma problem ze slotem microSD ?

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
buddookan
Poszukiwacz

Sony Action Cam HDR-AS15 - czy ktoś ma problem ze slotem microSD ?

Niby nie jest to wielka wada, ale pomysł SONY na stworzenie uniwersalnego slotu na ich karty i na MicroSD był trochę błędem. W moim przypadku raz że nigdy nie wiem którą stroną mam włożyć kartę MicroSD to jeszcze żadko mi ją odczytuje za pierwszym razem. ( próbowałem różnych kart które czytają mi bez problemu inne urządzenia )

Czy tylko ja mam taki defekt ?

Tagi (4)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,


Nie odniosłem wrażenia, że czytnik ma defekt. Zachęcam do przeglądnięcia instrukcji.

Jest tam bardzo ładnie narysowane jak należy wkładać dany rodzaj karty do czytnika :slight_smile:

Myślę, że mając tylko karty microSD nie będziesz miał problemów jeśli zapamiętasz prawidłowy sposób wkładania karty do slotu.


Czasem inicjalizacja karty trwa pewnien czas. Warto też formatować kartę w kamerce jeśli używasz jej z innym urządzeniem - być może system zapisu plików lub brak bazy danych kamery powoduje, że sa problemy z poprawnym odczytaniem.


Ja mam kartę, której używam wyłącznie w ActionCam i nie odnotowałem żadnych problemów z odczytem, a wyjmuję ją dość często bo przerzucam materiał poprzez czytnik zewnętrzny.

actioncam_karty.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,


Nie odniosłem wrażenia, że czytnik ma defekt. Zachęcam do przeglądnięcia instrukcji.

Jest tam bardzo ładnie narysowane jak należy wkładać dany rodzaj karty do czytnika :slight_smile:

Myślę, że mając tylko karty microSD nie będziesz miał problemów jeśli zapamiętasz prawidłowy sposób wkładania karty do slotu.


Czasem inicjalizacja karty trwa pewnien czas. Warto też formatować kartę w kamerce jeśli używasz jej z innym urządzeniem - być może system zapisu plików lub brak bazy danych kamery powoduje, że sa problemy z poprawnym odczytaniem.


Ja mam kartę, której używam wyłącznie w ActionCam i nie odnotowałem żadnych problemów z odczytem, a wyjmuję ją dość często bo przerzucam materiał poprzez czytnik zewnętrzny.

actioncam_karty.jpg

profile.country.PL.title
buddookan
Poszukiwacz

Własnie tak sie zastanawiam czy przekładanie karty do innych urządzeń czasem jej nie szkodzi. Możesz mieć rację z tym systemem zapisu plików. Sprawdzę to. Dzięki.


ps. Duża różnica jest pomiędzy kartą klasy 4 a 10 : ]

grobo.
Nowicjusz

Mam ten sam problem. Kamera nie zawsze za pierwszym razem rozpoznaje kartę. Karta używana tylko w kamerze, a wyciągana tylko po to by szybciej przerzucić dane na laptopa.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A czy usuwasz zdjęcia lub formatujesz kartę z poziomu komputera?