anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY DCR-HC44E - prgram do nagywania z kamery na dysk

profile.country.PL.title
kamson
Nowicjusz

SONY DCR-HC44E - prgram do nagywania z kamery na dysk

Drodzy.

Jaki polecacie darmowy program do zapisywania obrazu z kamery SONY DCR-HC44E na dysk komputera w trybie rzeczywistym?

Podłączam kamerę przez USB do komputera. Włączam tzw. streaming.

Testowałem różna programy, ale słabo się sprawdzają.

Najlepszy wydawał się "Debut Video Capture Software", bo ze starej kamerki Logitecha nagrywa dobrze, ale jakość kiepska.

Dlatego chciałem wykorzystać SONY, ale w tym przypadku - nie wiem dlaczego - program ten zniekształca mi obraz i wyświetla 4:3 zamiast 16:9. Nic nie pomaga zmiana opcji.

 

Miłego dnia

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
kamson
Nowicjusz

Oczywiście do tej kamery sterowniki są jedynie pod Windows XP, dlatego chodzi o program pod ten system. Wiem, że jest archaiczny, ale jedyny możliwy, aby użyć tej kamery do domowego monitoringu.
Pakiet "Picture Package", dostarczony wraz z kamerą, zawiera "Video Capturing Tool".

Picture-Package-programy-kadr.jpg

Program ten jednak, po pierwsze, zapisuje pliki AVI o wielkości 320x240, a po drugie bez kompresji.
Wspomniany wcześniej "Debut Video Capture Software" zapisuje AVI o wielkości 640x480, ale obraz jest zniekształcony - wydłużony w pionie. Nie wiem dlaczego.
Poza tym program ten nie nagrywa płynnie. Momentami obiekty, np. jadący samochód, przeskakuje z miejsca na miejsce.