anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DCR-SX31E

profile.country.pl_PL.title
tomekwel
Początkujący

Sony DCR-SX31E

Witam wszystkich serdecznie,
Jestem nowym użytkownikiem tego forum więc proszę o wyrozumiałość jeżeli pytanie które zadam wyda się... lamerskie.
W ubiegłym miesiącu zakupiłem kamerę Sony DCR-SX31E. Po nagraniu kilkudziesięciu minut filmu przekopiowałem wszystko do komputera celem wypróbowania ewentualnych możliwości obróbki nagranego materiału. I tu zaczął się problem...
Nie mam pojęcia czym najlepiej "obrabiać" taki materiał. Chciałbym te kilkanaście scen połączyć w jakiś jeden przyzwoity film który później zgram na płytę DVD. Chciałbym dodać parę efektów, przejść pomiędzy tymi scenami - nawet tych najprostszych, może jakiś podkład muzyczny, no i wstawianie napisów. Będę wdzięczy za wszelkie sugestie.
A może jest jakiś darmowy program?

3 ODPOW. 3
boston-----
Początkujący

Najprostszy darmowy program to Windows Movie Maker dostępny zarówno w XP jak i Vista (a pewnie i w 7). Spróbuj więc na dobry początek otworzy pliki wideo w tym programie. Nie wiem czy WMM czy je odczyta (wydaje mi się, że tak). Obróbka jest dosyś prosta. Jest trochę przejśc do wyboru, łączenie scen itp.
Powinieneś mie też dołączony PMB do kamery, jest on prosty i ma pewne możliwości edycji.
Gdyby WMM nie obsługiwał plików daj znac polecę coś innego.

profile.country.pl_PL.title
tomekwel
Początkujący

Dzięki za odzew...

Niestety WMM nie obsługuje mpeg.
PMB umożliwia zamanę co prawda mpeg na mov ale przy dłuższych kawałkach trwa to strasznie długo.

boston-----
Początkujący

Niestety microsoft nie wspiera jak widać póki co AVC, ale pewnie już niedługo. Swoją drogą instalowałem windowsa 7 i w dodatkach można pobrać również WMM w wersji beta dla tego systemu, choć i on zapewne formatów kamer jeszcze nie obsługuje (ale sprawdzę).

Zdecydowanie natomiast polecam Pinnacle 12, nawet wersje podstawową, całkiem spore możliwości i szybka praca na plikach formatu avchd. Ostatnio widziałem, że jest już trial najnowszej wersji więc polecam sprawdzić. Program z łatwą, polską nawigacją i obszerną instrukcją.