anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony FDR-AX33 - nie trzyma ustawień

ROZWIĄZANE
stawoj71
Poszukiwacz

Sony FDR-AX33 - nie trzyma ustawień

Sony FDR-AX33. Problem który od razu się rzucił w oczy to brak podtrzymania niektórych ustawień przy zmianie akumulatora. Cześć parametrów jak np. data i godzina kamera pamięta ale formatowania parametrów nagrywania już nie. Np. ustawiam jakość nagrywania HD, wyłączam nagrywania dźwięku 5.1, ustawiam odpowiednia przesłonę ilość klatek, przypisuje sobie wedle potrzeb spersonalizowane przyciski na wyświetlaczu i te ustawienia są zapamiętywane cały czas dopóki jest w kamerze akumulator naładowany. Kamerę można wyłączyć i włączać i wszytko jet ok. Jeśli podczas nagrywania zajdzie konieczność wymiany akumulatora to po włożeniu nowego naładowanego okazuje się że, wszystkie te ustawienia są resetowane do ustawień fabrycznych i ponowne nagrywanie może się rozpocząć po ponownym ustawieniu tych wszystkich ustawień o których napisałem co jest niezrozumiałe a w większości przypadków nie do przyjęcia. Co jest nie tak ? Posiadam też kamerę hdr-pj780ve, która wyżej opisanego problemu nie ma. Proszę o pomoc

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

W instrukcji znalazłem taki opis, może wewnętrzny akumulator nie zdążył się naładować.

 

Fabrycznie zamontowany akumulator

  • Niniejsze urządzenie jest wyposażone w zamontowany fabrycznie akumulator, który umożliwia zapamiętanie daty, godziny i innych ustawień, nawet gdy monitor LCD jest zamknięty. Zamontowany fabrycznie akumulator będzie ładowany wtedy, gdy urządzenie zostanie podłączone do ściennego gniazdka elektrycznego za pomocą zasilacza sieciowego lub po włożeniu akumulatora. Całkowite rozładowanie akumulatora nastąpi po upływie około 2 miesięcy nieużywania urządzenia. Przed przystąpieniem do użytkowania urządzenia należy naładować zamontowany fabrycznie akumulator. Nawet gdy zainstalowany fabrycznie akumulator nie jest naładowany, urządzenie będzie nadal działać prawidłowo, za wyjątkiem funkcji rejestrowania daty.
  • Sposób ładowania zamontowanego fabrycznie akumulatora
    Urządzenie z zamkniętym monitorem LCD należy podłączyć do ściennego gniazdka elektrycznego za pomocą zawartego w zestawie zasilacza sieciowego na ponad 24 godziny.

 

Instrukcja - informacje o konserwacji, ostatni paragraf

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

stawoj71
Poszukiwacz

Często sie mówi, że ludzie przestali czytać instrukcje albo po prostu im sie nie chce. Jeśli jest coś nie tak ze sprzetem, czesto nowo zakupionym, to raz dwa z żalami w internet. Z przykroscią stwierdzam, że sam okazałem się tego przykładem. Już po dwóch godzinach ładowania przez zasilacz sieciowy kamerka zaczęła zachowywać sie jak należy. Dziękuje ci kolego o nicku mat_czok, że poświęciłes swój czas by znaleść odpowiedź i to jeszcze w instrukcji.

Tema uważam za rozwiązany.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, dziwna sytuacja, bo sprzęt raczej nie powinien się tak zachowywać.

Próbowałeś może wymusić powrót do ustawień fabrycznych i zobaczyć czy problem dalej występuje? Możliwe, że konieczne będzie skontaktowanie się z serwisem.

stawoj71
Poszukiwacz

Przywracałem do ustawień fabrycznych już 3 razy. Problem cały czas występuje. Postanowiłem zadzwonić do dzialu obsługi klienta Sony i po odpowiedzi pani, że przeciez jak ma pamiętać skoro pan wyjmuje akumulator to dałem sobie spokój z dalszą rozmową. Jest jakis kontakt mailowy lub telefoniczny bezpośrednio do serwisu SONY - może tam by coś podpowiedzieli. Kamera kupiona wczoraj i aż żal tak od razu oddawać do serwisu.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

W instrukcji znalazłem taki opis, może wewnętrzny akumulator nie zdążył się naładować.

 

Fabrycznie zamontowany akumulator

  • Niniejsze urządzenie jest wyposażone w zamontowany fabrycznie akumulator, który umożliwia zapamiętanie daty, godziny i innych ustawień, nawet gdy monitor LCD jest zamknięty. Zamontowany fabrycznie akumulator będzie ładowany wtedy, gdy urządzenie zostanie podłączone do ściennego gniazdka elektrycznego za pomocą zasilacza sieciowego lub po włożeniu akumulatora. Całkowite rozładowanie akumulatora nastąpi po upływie około 2 miesięcy nieużywania urządzenia. Przed przystąpieniem do użytkowania urządzenia należy naładować zamontowany fabrycznie akumulator. Nawet gdy zainstalowany fabrycznie akumulator nie jest naładowany, urządzenie będzie nadal działać prawidłowo, za wyjątkiem funkcji rejestrowania daty.
  • Sposób ładowania zamontowanego fabrycznie akumulatora
    Urządzenie z zamkniętym monitorem LCD należy podłączyć do ściennego gniazdka elektrycznego za pomocą zawartego w zestawie zasilacza sieciowego na ponad 24 godziny.

 

Instrukcja - informacje o konserwacji, ostatni paragraf

 

stawoj71
Poszukiwacz

Często sie mówi, że ludzie przestali czytać instrukcje albo po prostu im sie nie chce. Jeśli jest coś nie tak ze sprzetem, czesto nowo zakupionym, to raz dwa z żalami w internet. Z przykroscią stwierdzam, że sam okazałem się tego przykładem. Już po dwóch godzinach ładowania przez zasilacz sieciowy kamerka zaczęła zachowywać sie jak należy. Dziękuje ci kolego o nicku mat_czok, że poświęciłes swój czas by znaleść odpowiedź i to jeszcze w instrukcji.

Tema uważam za rozwiązany.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Miło słyszeć, że problem rozwiązany. Życzę miłego użytkowania sprzętu :slight_smile: