anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HDR-AS15 samoczynnie się wyłącza

ROZWIĄZANE
grzybol84
Nowicjusz

Sony HDR-AS15 samoczynnie się wyłącza

Mam ogromny problem ze swoją kamerą HDR-AS15. Kamery używam na motocyklu. Przymocowana do kierownicy za pomocą dedykowanego uchwytu. Problem polega na tym, że po włączeniu i rozpoczęciu jazdy niemal natychmiast nagrywanie samoczynnie się wyłącza. Po ponownym włączeniu mam napis "RCOVER". Żaden film nie daje się odtworzyć - błąd renderowania. Robiłem format, reset, wyciągałem i wkładałem baterię - nic nie pomaga. Przez pierwszych kilka dni było OK. Jakieś sugestie? "Na sucho" kamera działa OK, nie udało mi się wywołać wspomnianego wyłączenia. Może to kwestia wibracji. Pytanie czy uznają mi gwarancję, skoro w warunkach pokojowych kamera działa.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
dzural-----
Poszukiwacz

No ja swoją wysyłałem 2 razy ale na szczęście serwis ("SONTRONIC" Pozna) pierwsza klasa, sprzęt zrobiony błyskawicznie i faktycznie chyba musieli podgiąć wewnętrzne styki bo kamerka już się nie rozłącza.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

 

jakiej karty pamięci używasz, jakiej firmy? ActionCam używałem na rowerze (równe nawierzchnie), kajakach, w samochodzie i w czasie "strzelanek" itp. Działało ok, poza paroma moimi błędami na początku przygody. Czyli mając ją na głowie czasami myliłem moment wyłączania z włączaniem... Zauważyłem dopiero pod koniec trasy.. Spróbuj sformatować kartę i zobacz czy sytuacja będzie się powtarzała.

 

dzural-----
Poszukiwacz

To jest problem konstrukcyjny tej kamery ale zapewne nie każdego egzemplarza. Chodzi o akumulator w tzw. "sankach" on potrafi się rozłączyć w czasie użytkowania. Mam ten sam problem i jedyne co pomaga to włożenie kawałka papieru lub małego plastiku pomiędzy akumulator a "sanki" od strony drzwiczek. Niestety w moim przypadku to kamera całkowicie padła ale nie wiem czy z powodu rozłączania. Też używam kamery na motocyklu z dedykowanym uchwytem. Pozdrawiam

IkarFly
Poszukiwacz

A co na to serwis? Wysłaliście je do serwisu?

dzural-----
Poszukiwacz

No ja swoją wysyłałem 2 razy ale na szczęście serwis ("SONTRONIC" Pozna) pierwsza klasa, sprzęt zrobiony błyskawicznie i faktycznie chyba musieli podgiąć wewnętrzne styki bo kamerka już się nie rozłącza.

 

tolithos
Nowicjusz

Kupiłem tą kamerkę aby robić filmy z wypraw motocyklowych. Przez cały sezon nie udało mi się zarejestrować więcej niż 30 minut przejazdu. Zależnie od temp. otoczenia a niezależnie od wildotności powietrza, wodoszczelna obudowa pokrywa się rosą wewnątrz dokładnie na przeciwko obiektywu. Serwis reklamacyjny smaruje uszczelke jakimś g.... a kamera dalej zaparowana. Dziwne, bo zamykana w domu, w suchym powietrzu a i tak rosa pojawia się, w chłodniejsze dni nawet po 15 minutach tylko na wypukłości obudowy przed obiektywem. Zmarnowany sezon, obraz robi się nieczytelny. A takie ciekawe miejsca odwiedzałem. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i co można ew. zrobić. Mam dokumentacje foto i wideo zjawiska.

profile.country.pl_PL.title
mimi31
Poszukiwacz

Sam sobie odpowiedziałeś. "Zamykana w domu w suchym powietrzu". Weź ją na zewnątrz i poczekaj parę minut aż wyrówna się temperatura powietrza i kamery, potem zamknij. 

Corter
Nowicjusz

Kolego, nie wiem na ile masz dalej ten problem z parowaniem, ale ja też. Nie używam na razie wkładek antifog, ale rzeczywiście na motocyklu paruje oko kamery, a dokładnie obudowa od środka. Dzieje się tak kilka minut od rozpoczęcia trasy jak tylko kamerka w środku się rozgrzeje, a chłodne powietrze schłodzi ją na zewnątrz. Praktycznie nie ma pewności, że filmik się uda.

profile.country.PL.title
Black_Spawn
Poszukiwacz

Kamera ma wiele mankamentów sprawdziłem juz wszystkie chyba dokładnie.

  1. Niedomykająca sie pokrywa w bance ochronnej.
  2. z tego powodu dostaje sie powietrze i banka w środku paruje podczas nagrzewania sie baterii. Wina uszczelki jak i słabego ramienia zamknięcia. Poprawka błędu podwójne zamkniecie góra dół, wprowadzenie płaskiej uszczelki z rowkiem.
  3. Niedomykająca sie klapka wsadu baterii. Często sama sie otwiera podczas trzymania jej w ręce i ma duże luzy nawet zamknięta.
  4. Port karty. Karta wchodzi nawet po skosie co powoduje ze często nie styka i rozłącza kamerę prowadnice nie sa zbyt ciasne. Jedno gniazdo dwa rodzaje karty w zależności czy włożymy przodem czy tyłem do ścianki karty SD i M2
  5. Szkło obiektywu ponoć nie do zarysowania noszone w kieszeni zarysowało sie dosyć głęboko.
  6. Włączanie. Często po włączeniu nagrywania trzeba czekać na uruchomienie kamery co powoduje ze nie możemy zrobić szybkiego nagrywania. Wiele razy kilka sekund na stracie start na zawodach.

6.Nagrywanie. Kamera z niewiadomych przyczyn nagrywa 5 sekund ładnie po czym 10-15 sek szarpie i znów nagrywa 10 sek płynnie i tak cały czas (jazda na rowerze w terenie lub bieg) nie jest to wina kart ponieważ kupiłem najmocniejsza Kingston 32gb micro SD HC 10 class I3 SDCAC/32GB. Przy staniu w miejscu nagrywa normalnie. Ustawienia 1080 60p jak i 1080 30p. Na początku nagrywa ładnie kolory i jakość jest dobra lecz po 10-15min zoom zaczyna wariować lub procesor i rozmazuje asfalt, liście i twarze sa nieczytelne.

  1. Dźwięk uruchomienia i wyłączenia. Dźwięk w bance jest niesłyszalny nie wiadomo czy kamera jest włączona czy tez nie. Na plus ze oba dźwięki sa inne wiec można sie domyślić czy sie włączyło czy wyłączyło kamerę. Często jest tak ze klikając nie włączymy kamery ponieważ klapka sie przesunęła ki klik nie trafił w mikrostyk do uruchamiania.
  2. Ładowanie podczas filmowania. W instrukcji napisano ze podczas nagrywania nie można lądować kamery a jest to nieprawda. Można nagrywać film z podłączonym powerbankirm bez problemu. Niestety podłączając do ładowarki ładowanie włącza sie samoczynnie i wyłącza kiedy wciskamy nagrywanie lub przycisk next który powala zauważyć urządzenie do przerzucenia danych na komputerze.
  3. Dolna klapka czesto zostaje uszkodzona na zaczepach ponieważ jest bardzo delikatna.
  4. Zaczep na kask z gumka. Często kiedy dostaje błota potrafi sie zatrzasnąć i nawet z duża siła nie można otworzyć klapki dopiero po użyciu narzędzi udaje sie otworzyć zacisk uchwytu. Kamerę można wkładać do zacisku przodem i tyłem jednak w opcji tył nie widzimy ekranu.
  5. Nowa bateria trzyma ponad 2h:11m nagrałem ponad 600 filmów większość po 3gb i jakieś 100 krótkich po 30 sek bateria spadła do 1h:40m ładowania.
  6. Pliki. Filmować można w ciągu tylko po chyba 20min lub 30min pliki do 3.2 gb ponieważ karta chyba jest formatowana w systemie FAT 32 i nie obsługuje większych plików niż 4 gb. Być może sformatowanie w systemie NTSF pozwoli tworzyć zapis pliku na 32 gb ale nie wiem czy wtedy kamera będzie widzieć ten format karty nie próbowałem.
  7. Zdjęcia. Wychodzą marnie nie polecam w tym typie może HDR 100 który ma 4K zdjęcia robi juz lepsze.
  8. Stabilizacja obrazu. Wyśmienita najlepsza jaka widziałem we wszystkich kamerach action cam.
  9. Obraz. Kamera pięknie nagrywa filmy przy skokach spadochronowych pięknie wygląda błękit nieba i białe chmury zoom nie wariuje i pokazuje ogrom i piękno przestworzy jak i teren pod nim. Na statywie tez bardzo ładnie nagrywa w ruchu juz gorzej. Podwójny i pojedynczy slow motion bardzo fajnie wygląda i jest płynny.

Chyba to wszystko co wiem o tej kamerze mam ja od 3 lat ale juz na początku były z nią problemy z szarpaniem obrazu i rozmazującym sie tłem dookoła. Być może to wada akurat tego modelu lun mojej sztuki, ale może to tez być spowodowane przegrzewaniem sie matrycy od ciepła baterii. Moim zdaniem brak izolacji miedzy bateria a matryca kamery.