anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony PXW-Z90

profile.country.PL.title
Kronos25
Poszukiwacz

Sony PXW-Z90

Albo ja czegoś nie rozumiem albo kamera ma poważną wadę.

Używanie kamery zacząłem od nagrywania podróży zagranicznej.

Przeglądając klipy słyszę trzaski, praktycznie bez przerwy. Zacząłem to analizować i znalazłem przyczynę.

Doslownie dotknięcie jakiegokolwiek przycisku, zooma, włącznika nagrywania powoduje nagranie nie do zaakceptowania trzasku. Ale to jest jeszcze nic. Nagrywany jest jakikolwiek dźwięk od obejmy ręki.

Wszystko to odbywa sie przy nastawie poziomu dźwięku na Normal.

Wydaje się, że wbudowany mikrofon ma złą charakterystykę nagrywając z jednakową intensywnością przód i tył kamery.

Miałem wiele profesjonalnych kamer Sony, teraz po prostu kupiłem mniejszą i przeżywam szok.

Jakikolwiek ruch kamerką wywołujący nawet najmniejszy oddźwięk od obejmy odkłada sie trzaskiem.

Widać to na pasku głośnosci na Display’u, skacze co chwile o kilka kresek.

Oczywiście mikrofon zewnętrzny działa poprawnie.

Mogę zmienić poziom nagrania z Normal na Manual i zmniejszyć poziom głośności ale ale chyba nie o to chodzi.

Pomijam już fakt, że jestem na końcu świata i poniosłem nieodwracalną stratę.

 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć, czy do tej kamery masz jakiś pakiet Prime Support? Jeśli tak, czy korzystałeś z tej opcji?

 

Pozdrowienia

profile.country.PL.title
Kronos25
Poszukiwacz

To jest też dziwna sprawa, bo na stronach kamery jest Prime Suport a jak usiłuję coś kliknąć to niestety „nie ma takiej opcji”. Ja jestem w tej chwili w Kolumbii i nie moge zerknąć w papiery kamery, po powrocie.

Dzisiaj na Manual zmniejszyłem poziom dźwięku do 16 ale czulość się zmniejszyła i nie łapie mi różnych odgłosów dżungli. Trzasków nie ma.

Nagrywam przewodnika ale dźwiek też mam cichszy, jakaś masakra.

Po powrocie wrzucę jakieś klipy, nie do zaakceptowania, po prostu non stop trzaski.

Naprawdę miałem mnóstwo kamer ale to jest jakiś horror.

Jeszcze ciekawostka, przycisk głównego zoomu generuje trzaski, natomiast górny na uchwycie XLR jest OK. To niestety nic nie zmienia bo jakikolwiek ruch paska czy wyłącznika też generuje te efekty.

Obrazek jest super, mam niezłe nastawy Profile Pictures, mogę udostępnić zarówno dla HD jak i 4K ale te pieprzone trzaski mnie wykończą.

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Rozumiem, że nie masz do tej kamery zewnętrznego mikrofonu? 

profile.country.PL.title
Kronos25
Poszukiwacz

Mam, wszystko na nim nagrywa się poprawnie ale nie zawsze mogę z niego korzystać.
Ja kamerę trzymam w ręku bez przerwy cały dzień.

ZF iPad
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, w międzyczasie otrzymaliśmy informację od supportu, który prosi o kontakt z działem wsparcia Sony Professional.

 

https://pro.sony/pl_pl/products/handheld-camcorders/pxw-z90

https://pro.sony/pl_PL/support-content

profile.country.PL.title
Kronos25
Poszukiwacz

Zabiorę się za ten problem po powrocie do Polski. Prześlę klipy, na razie się męczę.

ZF iPad
profile.country.PL.title
Kronos25
Poszukiwacz

Wyjaśnienie problemu sprowadza się do tego, że nie można nagrywać ciszy z pojedyńczymi dźwiękami natury gdyż poziom nagrania wysterowywany jest wysoko i nagrywane są wszelkie dźwięki pochodzące od obudowy kamery. W takich przypadkach niestety trzeba używać mikrofonu zewnętrznego albo ograniczyć ruchy kamery.

W przypadku wyższego poziomu dźwięku kamera nagrywa na niższym poziomie i tych trzasków nie słychać.

Nie ma wyjścia, musiałem się z tym pogodzić.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Dzięki, że wróciłeś tutaj z tymi informacjami. :thumbsup:

 

To cenne spostrzeżenia i mogą się przydać przyszłym użytkownikom tego sprzętu.

 

Pozdrowienia!