anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienie SONY FDR-X1000V jako źródła obrazu/Streaming

profile.country.PL.title
spreh123
Poszukiwacz

Ustawienie SONY FDR-X1000V jako źródła obrazu/Streaming

Witam, przeszukałem wszystkie możliwe fora i strony ale nic nie mogę znaleźć w tym temacie, widziałem na forum jeden post dotyczący podobnego problemu ale już chyba umarł.

Mianowicie chciałbym ustawić kamerkę Sony Action cam jako źródło obrazu w OBS (program do streamowania)

próbowałem używać różnych programów od Sony jak Remote oraz innych podobnych programów przeznaczonych właśnie do tego ale nic nie znajduje.

Jedyne co znalazłem to ten nowy UStrem (teraz IBM Cloud) ale jest on płatny coś koło 90$ miesięcznie.

I teraz pytanie czy ta kamerka za jedyne 2000zł to jakiś żart czy jest jakiś prosty sposób aby umożliwić programowi korzystanie z tego urządzenia jako źródła obrazu.

Z tego co widziałem to większość słabych kamerek +-400zł z allegro posiada taką opcje.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale posiadam także live-view remote.

Korzystam z MacOS.

 

 

Pozdrawiam

 

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

aby podłączyć kamerę FDR-X1000V do komputera, konieczne będzie użycie konwertera, np. https://mikrokontroler.pl/2017/05/04/ft602-konwerter-usb-3-0-klasy-uvc/

Kamerę należy podłączyć do konwertera, który powinien być podłączony do komputera. Konwerter nadaje identyfikator kamerze, którego nie ma ona fabrycznie.

Tu znajdziesz instrukcję, jak przygotować kamerę do przesyłania strumieniowego: https://helpguide.sony.net/mig/Z002868K11/PL/contents/TP0000681079.html

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
spreh123
Poszukiwacz

Przeglądnąłem dziś trochę ofert ale nie mogę znaleźć nic budżetowego, czy mógłbym prosić o jakieś alternatywy dla tego urządzenia?

To może być zwykły konwerter USB 3.0 do HDMI czy musi spełniać jakieś specjalne funkcje?