anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zakup lampy do kamery Sony HDR-XR550VE

profile.country.pl_PL.title
Adamo169
Początkujący

Zakup lampy do kamery Sony HDR-XR550VE

Witam wszystkich forumowiczów od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczek kamery Sony HDR-XR550VE zastanawiam się nad zakupem jakiejś lampy żeby doświetlić nagrywane miejsca nie zawsze jest dobre światło i mimo że kamera nagrywa przy słabym oświetleniu nie jestem zadowolony z efektu jaki jest po nagraniu zastanawiałem się nad lampą w originale SONY VHL-20DW2 ale opinie są bardzo podzielone że ta lampa nie nadaje się do nagrywania w formacie 16/9 że daje punktowe światło te lampy które są zaproponowane w katalogu mają słabą moc 3 w sam nie wiem czy podołają zadaniu może ktoś się wypowie na ten temat co wybrać może jakieś filmiki z działającą lampą na kamerze

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Cześć,
Niestety nie pracowałem z tą lampą... Pewnym rozwiązaniem byłaby wizyta w najbliższym Sony Centre, myślę, że mógłbyś tam przetestować kilka modeli lamp i ocenić je osobiście.
Od siebie powiem jeszcze, że raczej żadna lampa nakamerowa nie da Ci świetnego oświetlenia całego kadru. Są one zaprojektowane do tego, żeby po prostu rozjaśniały pierwszy plan i większość dobrze spełnia to zadanie. Pamiętaj, że w dobie LED-ów moc lampy niekoniecznie musi odzwierciedlać jej jasność ;)
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
AUDIOWIZUALIZACJA
Początkujący

Od bez mała dwudziestu lat używam lampę UNOMAT VL-100. Gdy kamery stały się "jaśniejsze to wymieniłem żarnik na 50 watowy.Ostatnio przeszedłem na lampę LED ProLite 312 która to pobiera ok. 18 wat a którą to zasilam z akumulatora w technologi AGM 9Ah 12 V z pełną mocą świecenia wystarcza on na 4 godziny. Siła światła tej lampki można przyrównać do halogenu o mocy 50-60 wat.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

AUDIOWIZUALIZACJA, jeszcze raz dzięki za ciekawe doświadczenia. Chyba nie ma osoby, która nie ceniłaby lamp LED-owych za ich niskie, w porównaniu do tradycyjnych "halogenów", zapotrzebowanie na energię. Mam wrażenie, że taki "panel" z diód daje też bardziej pożądane, rozproszone światło od pojedynczego żarnika - jakie są Twoje przemyślenia w tym temacie?
Osobiście do dziś pamiętam, gdy przepracowałem parę godzin z naramienną kamerą. Za oświetlenie służyła mi właśnie lampa halogenowa, zasilana z potwornie ciężkiego akumulatora, noszonego w osobnej torbie na ramieniu. Kamerzysta to w sumie nielekka praca :) Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
AUDIOWIZUALIZACJA
Początkujący

Jeśli idzie o rozproszenie i kąt świecenia to nie widzę aż tak znaczących różnic w stosunku do VL100. Aby uzyskać bardziej miękkie światło to używam dyfuzora który to także i filtr temp.barwy osłabia siłę światła o ok. 20%. natomiast LEDy z płynną regulacją zabierają jeszcze więcej bo polowa w nich diod jest na 3500 a druga 5100 i w skrajnych położeniach świeci zawsze połowa natomiast w pośrednich wszystkie ale nie wszystkie z pełną mocą.