anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zamienniki baterii do HDR-PJ10E

sonyman
Początkujący

Zamienniki baterii do HDR-PJ10E

Witam po raz pierwszy na tym forum, :c37
właśnie nabyłem kamerkę HDR-PJ10E i zaczynam rozglądać się w temacie. :c3
czy może orientujecie się na temat zamienników baterii doHDR-PJ10E?
Słyszałem, że podobno Sony zablokowało możliwość instalacji zamienników? :nerd:
Chodzi mi o ten najmniejszy akumulator NP-FV50...
Pozdr, :c22

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Hej,
Pewności do zamienników nigdy nie ma. Czasami opłaca się dołożyć i kupić oryginał. Mam doświadczenia z używaniem zamiennika baterii NP-FV100 do kamery DCR-SR35E - działało, jednak widać było, że zamiennik ma te same cechy co oryginał tylko w teorii.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
Adamo169
Początkujący

Dokładnie na serwisie aukcyjnym jest sporo akumulatorów typu NP-FV70 ,Np-FV100 w dosyć przyzwoitych cenach ładnie zapakowane w blistery tylko w dzisiejszych czasach ciężko jest z wyborem bo na 100% nie wiadomo czy to oryginał może ktoś z was wie jak go rozpoznać to co ja zauważyłem to to że napis na akumulatorze ActiRORCE jest inny od napisu u mnie na NP-FV50 który miałem w zestawie z kamerą chodzi o czcionkę największa różnica jest między literą R i E otwór litery R jest większy w moim oryginale i litera E mniejsze przerwy to zauważyłem nie wiem jak wagowo powinno być ale wydaje mi się że NP-FV70 powinien być cięższy od NP-FV50 i znacznie cięższy od NP-FV100 może się ktoś wypowie na taki temat co ma jakieś z tych akumulatorów

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Hej,
Może wyślesz mi linki do tych baterii przez Prywatną Wiadomość? Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Wiem,że mam baterię chińszczyznę podróbkę świadomie kupioną w USA.Koszt to 33 dolary+12 dolarów przesyłka.Czekałem miesiąc i dotarła w idealnym stanie.Dziś po całkowitym rozładowaniu i po pierwszym całkowitym ładowaniu około 2 godz.50 minut.Na kamerce XR350 pokazuje przy oczekiwaniu 408 minut,a przy odtwarzaniu 598 minut.Nie wiem jaki stan po naładowaniu pokazuje oryginalna Sony.Bawię się próbnie filmowaniem i bateria ma bardzo dobrą komunikację z kamerą,bo wszystko wyświetla się jak w dołączonej przy zakupie.Może w Stanach chińskie zamienniki nie odbiegają od oryginału?.Na akumulatorze jest naklejona biała etykieta z opisem:
Lithium ion BATTERY PACK
For NP-FV100 7.2V 2800mAh
Use specified charger only.
Pozdrawiam-Eugeniusz.

profile.country.pl_PL.title
Adamo169
Początkujący

Czy ta bateria jest zrobiona na sony czyli ma loga i tak dalej może podeślesz mi jakieś fotki na e-maila czy płaciłeś cło i vat za paczkę jak się to ma do zakupów z zagranicy sam się zastanawiałem nad zakupami bo jest sporo taniej ale nie wiem jak się do tego zabrać

sonyman
Początkujący

Udało mi się kupić na allegro zamiennik baterii NP-FV70 oraz ładowarkę i wszystko gra i buczy! :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Ciekawe jak będzie z żywotnością takiej baterii... Wpadnij w przyszłości na forum i pochwal się nam :c29 A w ładowarce ładuje Ci się dużo szybciej niż w kamerze?
Pozdrawiam.

makgajwer-----
Początkujący

@oneGabrys: tutaj https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=245&t=12066
opisałem swoja przygodę z zamiennikiem FV50.
Wg mnie za 50 zyla warto było podjąc ryzyko.