anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

12MaRTiN90 - góry

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

12MaRTiN90 - góry


Na początku witam i pozdrawiam wszystkich Alfomaniaków :c37
Jestem na forum od niedawna, wypada się przedstawić, a więc jestem Martin :c22

Od czasu do czasu myślę, że wrzucę jakieś fotki, a dziś zacznę od... pieniędzy.
Proszę więc o jakieś komentarze i podpowiedzi.


Message was edited by: 12MaRTiN90

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
150 ODPOW. 150
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

dobra to dorzucę jeszcze takie sobie zdjęcie, a zarazem była to próba uzyskania efektu Tilt-Shift :D jak wyszło.. :c18 ocenie sami :c20
..bo sam nie wiem czy to dobry temat do takiego efektu :c3

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Leci w prawo i niedokładnie zePSute(ostatni stóg po lewej się załapał jako nieostrość).
I proponuję gładsze przejście miezy partiami ostrymi, a nieostrymi :c20

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

faktycznie można było trochę wyprostować.. :? a co do tego ostatniego półostrego stogu to widziałem że tak się dzieje. można powiedzieć że wyszło tak celowo :D

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

OK wrzucam kolejną porcję zdjęć, tym razem trochę inaczej niż do tej pory 8-)
dzisiaj sesja z Olą :c20
zapraszam do pozostawiania swoich komentarzy, ocen, porad, wskazówek.. wszystkiego po trosze :D

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Jak dla mnie to trochę za mocne światło miałeś, bardzo kontrastowe
i... czemu takie małe te zdj ? :P

profile.country.pl_PL.title
tobaszc53
Początkujący

jak dla mnie przejechany kontrast i chyba ostrość, ale za małe zdjęcia żeby coś więcej napisać.

..shprot..
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Moim zdaniem: zbyt duży kontrast i przeostrzone. Szkoda, że nie zaczekałeś ok 3 godzin - byłoby lepsze światło i kontrasty mniejsze. Godz. 16 w sierpniu, to nie najlepsza pora na taka sesję. Ew. przydałaby się blenda do rozjaśnienia cieni, a przez to zmniejszenia kontrastu.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

Michał, shprot, Tadeusz dziękuję za zainteresowanie i porady :thumbsup: mam właśnie w planach zakup jakieś blendy :c20 co do ostrości to normalnie nie są aż tak ostre, ale po zmniejszeniu zdjęć dałem wyostrz no i chyba trochę za mocno.. :c3 aaa

i... czemu takie małe te zdj ? :P



właśnie kurcze nakombinowałem się żeby je wrzucić na forum, bo miałem dane 800px na dłuższym boku to zdjęcie miało więcej niż 400kB... i tak sobie schodziłem coraz to mniejsze aż było w końcu te niecałe 400kB..

PS. żeby było śmiesznie to akurat wtedy coś mi się samo po przestawiało w menu i jak zawsze mam włączone RAW+JPEG tak tym razem było tylko JPEG... no i mniejsze pole do popisu przy obróbce..

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

12MaRTiN90 napisał(a):

właśnie kurcze nakombinowałem się żeby je wrzucić na forum, bo miałem dane 800px na dłuższym boku to zdjęcie miało więcej niż 400kB... i tak sobie schodziłem coraz to mniejsze aż było w końcu te niecałe 400kB..

Do zmniejszania zdjęć polecam program FastStone :smileythumbsup:
Możesz sobie zmniejszyć do rozmiarów jakich chcesz. Wyostrzyć jak chcesz. I wybrać przy zapisie w opcjach w dowolną jakość, kompresję i wagę pliku :c20

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

12MaRTiN90 napisał(a):

właśnie kurcze nakombinowałem się żeby je wrzucić na forum, bo miałem dane 800px na dłuższym boku to zdjęcie miało więcej niż 400kB... i tak sobie schodziłem coraz to mniejsze aż było w końcu te niecałe 400kB.

Tylko widzisz... rozmiar zdjęcia w pikselach i jego "waga" w K/MB, to dwie zupełnie różne rzeczy :smileymrgreen:

Starosta, radzi Ci użycie FastStona (całkiem to sensowny programik, szczególnie jeśli chodzi o szybkie zmniejszenie, wykadrowanie itp.), ale widzę, że przecież używasz PS CS5. A to potężne narzędzie, które warto opanować. Zawsze jest tam oddzielnie ustawianie wielkości obrazka (w pikselach) i oddzielnie wagi obrazka - do zapisu, niezależnie, którego trybu zapisu używasz.

I jeszcze uwaga na przyszłość: gdybyś kiedyś chciał obrabiać obraz w 16/32 bitach, przed zapisem zmniejsz do 8b. Inaczej będziesz dostawał "ciężkie" obrazki, wymagające mocnej kompresji.

------------------------------
fotoamator