anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

12MaRTiN90 - góry

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

12MaRTiN90 - góry


Na początku witam i pozdrawiam wszystkich Alfomaniaków :c37
Jestem na forum od niedawna, wypada się przedstawić, a więc jestem Martin :c22

Od czasu do czasu myślę, że wrzucę jakieś fotki, a dziś zacznę od... pieniędzy.
Proszę więc o jakieś komentarze i podpowiedzi.


Message was edited by: 12MaRTiN90

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
150 ODPOW. 150
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

Misiek025 dzięki za odwiedziny i komentarz :c20

Misiek025 napisał(a):

Z ogniskowej widzę że chyba 55-200 używałeś - ma potencjał to szkiełko .



i owszem 55-200 :c20 ma potencjał :smileythumbsup: nawet mi się wydaje czasami, że robi lepsze zdjęcia niż 18-55 no ale nie zawsze taki zakres ogniskowej pasuje, musiałbym focić wszystkich i wszystko w paru albo i więcej kroków dalej :smileyhappy:

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Pozwolę sobie na małą dygresję, bo czasem, niektórym to umyka - gdy potrzebujemy ogniskowej 55mm, czasem lepiej użyć 55-200, a nie 18-55. Dlaczego? Bo jest dwukrotnie jaśniejszy :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

Tadeusz napisał(a):

Pozwolę sobie na małą dygresję, bo czasem, niektórym to umyka - gdy potrzebujemy ogniskowej 55mm, czasem lepiej użyć 55-200, a nie 18-55. Dlaczego? Bo jest dwukrotnie jaśniejszy :thumbsup:



Tadeusz dzięki za wpis :c20 a o zdjęciach coś napiszesz :smileyquestion:

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

12MaRTiN90 napisał(a):

o zdjęciach coś napiszesz :question:

Pszczółki - fajne, ale bez rewelacji - jakieś takie wciśnięte w kąt i - mam wrażenie - deczko za ciemne.
Konwalie - byłoby super, ale - znów mam wrażenie, że - kadr trochę niestarannie dobrany - taka leciutka dysharmonia.

(dygresja: nie należy się bać eksperymentów z kadrem - czasem trzeba obrócić o pewien kąt, aby wszystko znalazło się na swoim miejscu, czasem zastosować "flip" - zamienić strony, albo wręcz obrócić do góry nogami. I nie należy bać się stosowania innych niż "klasyczne" proporcji boków zdjęcia, jeśli jest to potrzebne do właściwego pokazania tematu)

Ptaszki - żadna rewelacja - gołębie, jakich pełno. Może 43 by się bronił dynamiką, ale za ciasno skadrowany... i skrzydło ucięte.

46 - całkiem poprawny, sielski widoczek :thumbsup:

Pozdrawiam :c37

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

Tadeusz napisał(a):

12MaRTiN90 napisał(a):

o zdjęciach coś napiszesz :question:

Pszczółki - fajne, ale bez rewelacji - jakieś takie wciśnięte w kąt i - mam wrażenie - deczko za ciemne.
Konwalie - byłoby super, ale - znów mam wrażenie, że - kadr trochę niestarannie dobrany - taka leciutka dysharmonia.

(dygresja: nie należy się bać eksperymentów z kadrem - czasem trzeba obrócić o pewien kąt, aby wszystko znalazło się na swoim miejscu, czasem zastosować "flip" - zamienić strony, albo wręcz obrócić do góry nogami. I nie należy bać się stosowania innych niż "klasyczne" proporcji boków zdjęcia, jeśli jest to potrzebne do właściwego pokazania tematu)

Ptaszki - żadna rewelacja - gołębie, jakich pełno. Może 43 by się bronił dynamiką, ale za ciasno skadrowany... i skrzydło ucięte.

46 - całkiem poprawny, sielski widoczek :thumbsup:

Pozdrawiam :c37



no i wielkie dzięki :c20 takie oceny są najlepsze, jest i krytyka i pochwała (choć puki coś jest jej mało) :D

może dodam tylko że pszczółki są orginalnie w innym kadrze, a ja je tak postanowiłem przyciąć. Gołębie no jak gołębie jednak mi się podobały i też dodałem :D

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam :c20

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

:c37 dzisiaj wrzucam moją całotygodniową pracę 8-)

Jaskółeczki wykluły się 11.06, pomyślałem a pstrykne se zdjęcie i tak zrobiłem codziennie przez 7 dni no i wyszło tak 8-)

wiem, wiem zdjęcia nie powalają jakością, ale gniazdo jest w trudno dostępnym miejscu (wysoko pod sufitem), światła też mało, dłuższe czasy, a wszystko z ręki i to przez lusterko w drugiej ręce heheh :slight_smile: chyba jedynie zdjęcie z 5 dnia z dzióbkami jest z błyskiem.

zapraszam i pozdrawiam :D

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
Didakas
Początkujący

Jak dla mnie jakość jest okej.Dobry pomysł i fajnie ci to wyszło :c4

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

kolejne zdjęcie dla odświeżenia galerii :c20 a zarazem zdjęcie po naprawie mojej :c56 :)

zapraszam :D

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Moim zdaniem słabo. Uwielbiam te kwiaty, ale to nie pomoże w ocenie zdjęcia, które jest źle oświetlone, niedoświetlone i w ogóle jakoś tak bez finezji. Wejdź sobie do galerii Bertone - nie raz fotografował ten kwiat. Warto czerpać wzory, z forumowiczów i nie tylko :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

dzięki kris za koment :c20

kris napisał(a):

Warto czerpać wzory, z forumowiczów i nie tylko :D


:D no postaram się :c34

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____