anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

1robi Miejskie klimaty

1robi-----
Początkujący

1robi Miejskie klimaty

Nowicjusz
:c37

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

1robi napisał(a):

Nowicjusz
:c37



:c37
Przepraszam, że zaczynam od czepiania się ale kilka szczegółów mi troszkę przeszkadza na Twoich zdjęciach.
Pierwsze - fajny widok tylko pozbyłbym się muru po prawej i parapetu.
Drugie - chmury nad miastem. Niestety, akurat ten układ chmur to nic ciekawego dlatego skupiłbym się bardziej na widoku miasta (tu za dużo nieba za mało miasta).
Czwarte - przeszkadza przycięty pociąg (gdyby był początek to O.K. ale taki ogon znikający za bardzo odciąga wzrok). Z tego zdjęcia zrobiłbym panoramę pozbywając się linii kolejowej i części nieba.
Trzecie - rozumiem zamysł, wydaje mi się, że wiem co chciałeś pokazać ale, niestety, takie pokazanie mi nie pasuje. Nie ma tematu przewodniego, oczy szukają czegoś na zdjęciu i nie mogą się na dłużej zatrzymać.
Nie zrażaj się moimi komentarzami, ja nie umiem robić zdjęć więc ...

1robi-----
Początkujący

piotruso napisał(a):

1robi napisał(a):

Nowicjusz
:c37



:c37
Przepraszam, że zaczynam od czepiania się ale kilka szczegółów mi troszkę przeszkadza na Twoich zdjęciach.
Pierwsze - fajny widok tylko pozbyłbym się muru po prawej i parapetu.
Drugie - chmury nad miastem. Niestety, akurat ten układ chmur to nic ciekawego dlatego skupiłbym się bardziej na widoku miasta (tu za dużo nieba za mało miasta).
Czwarte - przeszkadza przycięty pociąg (gdyby był początek to O.K. ale taki ogon znikający za bardzo odciąga wzrok). Z tego zdjęcia zrobiłbym panoramę pozbywając się linii kolejowej i części nieba.
Trzecie - rozumiem zamysł, wydaje mi się, że wiem co chciałeś pokazać ale, niestety, takie pokazanie mi nie pasuje. Nie ma tematu przewodniego, oczy szukają czegoś na zdjęciu i nie mogą się na dłużej zatrzymać.
Nie zrażaj się moimi komentarzami, ja nie umiem robić zdjęć więc ...




:c22
Mam i bez parapetu :smileyhappy:

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Witam, :c37

5- wydaje mi się, :c20, że krzywo i poza tym nie wiem o co tu chodzi? o napis bonanza?
6-fajne, ale chyba wolałbym w poziomie, wydaje mi się, że za dużo dołu, a chmurki wydawały się być całkiem fajne.
7-tu chyba też wolałbym poziom :c20 .
8-znowu fajne kolorki, ale za dużo dołu, wolałbym więcej góry.
9-hmm :c18
10-w ogóle mi się nie podoba, widzę tu tylko pijanego, schlanego człowieka, a chciałbym zobaczyć coś więcej ...
11-zwykły pstryk z ulicy, nie widzę tu niczego ciekawego

1robi-----
Początkujący

:c22
Zapominam że to forum fotograficzne:)
Gołąb z Bonanzy to ostatni "klient" na dwa dni przed oficjalną rozbiórką dworca w Łodzi.
Góra czy doły .Nie dogodzi:)
Zgadzam się .Ostatni pstryk był do mojej pracy .Rozwiązaniach w przestrzeni publicznej.Akurat to zdjęcie nie pakuzuje większego kontekstu że jest miejsce dla pieszego,rowerzysty i samochodu i nie ma parkowania na chodniku.
Pozdrawiam.
acha, pijany .Być może .

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Przy Bonanzie można by całkiem chędogą sesję zrobić :thumbsup:

1robi-----
Początkujący

kuraq napisał(a):

Przy Bonanzie można by całkiem chędogą sesję zrobić :thumbsup:



Oczywiście że tak ,ale miałem mało czasu więc zostały fotografie kronikarskie które Bardzo cenię .
Po 1998 Polska zaczęła mniej więcej wrać do Europy.Dziś to wielki plac budowy .Jest ogromny problem z reklamą i innymi naleciałościami lat transformacji .
Fotoreporterzy The Times już dawno odpuścili sobie Polskę .Mniej syfu jest do fotografowania a to się najlepiej sprzedaje.

Bonanzy coraz mniej i trzeba chwytać ,tak szybko odchodzi..

profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Czym chciales nas zainteresowac na zdjeciach nr 10 i 11? :c9

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

:c37
Sam jestem amatorem, może moje oceny nie będą miały takiej wagi jak opinie lepiej doświadczonych pasjonatów fotografii...ale
Podoba mi się zdjęcie 6,7,8.

6 -ładne kolory, zachodzące słońce daje możliwość uzyskania naprawdę pięknych efektów.

7-Chociaż ja bym tak z 15% zszedł w dół to jest ok, ten dramatyzm, miasto przypomina nieco... Mordor :slight_smile:

8. podobnie ja w 6, ale czy to zdjęcie nie jest o 1/3ev za ciemne, ale to chyba już podlega subiektywnej ocenie.

10 i 11, z naciskiem na 10 radziłbym skasować :|

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany