anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Alpol6 portreciki

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

Alpol6 portreciki

nareszczie jestem szczęsliwym posiadaczem lustra Alfa 500 po długich mękach.
wystawiam pierwsze zdjecie. w najbliższym czasie pojawi sie ich więcej (bynajmiej mam taką nadzieje)

Message was edited by: alpol6

236 ODPOW. 236
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

1- ciemne, zły balans bieli, nudny temat. Myślę,że zbyt długo czekałeś na małą GO i teraz na siłę szukasz tematu do pokazania (przede wszystkim sobie), że lustrzanka jest lepsza niż kompakt :c20
2 i 3 - jak już wiesz, zdjęcia te są nieapetyczne, a wbudowana lampa (kukułka) to ostatnia rzecz, jaka mogła pomóc temu zdjęciu
4- za ciemno
5- nie podoba mi się kadr, pozioma gałązka rozprasza, przydałoby się podciągnąć kontrast, no i oczywiście za ciemne
6 - ma potencjał, ale szału nie robi :c20

Fajnie,że kupiłeś DSLR'a - jak widzisz, to nie jest tak,że od razu się robi lepsze zdjęcia. DSLR daje taką możliwość, ale trzeba włożyć dużo pracy i czasu na opanowanie urządzenia, skupieniu się na poprawnych i ciekawych kompozycjach.
Polecam Ci potrenować postprocess, bo to bardzo istotne. Owszem można tak dopracować kadr i ustawienia sprzętu, że nic się im nie da zarzucić, ale to jest wysoka szkoła.
RAW - to jest to czym zachęcam się zainteresować. Daje dużą kontrolę nad zdjęciem. Nad efektem finalnym. Oczywiście, sam raw to tylko dodatek, trzeba jeszcze mieć dobre pomysły, dobre światło.

Powodzenia :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

mam jeszcze dośc duże problemy z opanowaniem lustra.
fotki z wypadu na pkp

profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

Jak portrety to staraj się robić w pionie. (Chyba że uznasz że dużo lepiej wypadają w poziomie)Te akurat bardziej bym w pionie widział
EDIT:Z wcześniejszych wrzut najbardziej podoba mi się 6. Reszta taka sobie a nawet niektóre do kitu, ale próbuj dalej.
EDIT2: 10 nawet, nawet ale mogło być lepiej

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

nie wiem które ciekawsze

profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

żadne, przeszkadzają mi te włosy na twarzy. Lepiej by wyszły jakbyś wykadrował ten kawałek wolnej przestrzeni po prawej a modelkę dał na lewą stronę i zmieniłbyś peron
EDIT( ja na tym zdjęciu widzę więcej radości niż smutku więc lepiej bez BW)

profile.country.en_GB.title
.cezar.
Początkujący

Takie małe spostrzeżenie. Bardzo kiepsko wyglądają portrety w jednym zestawieniu z dworcowymi toaletami... (W ogóle tema dworcowych szaletów jest średnio ciekawy).
pzdr

docentstopczyk
Początkujący

tema dworcowych szaletów jest średnio ciekawy



niekoniecznie.

profile.country.pl_PL.title
marlenoska
Początkujący

Przykro mi ,ale ostatnimi zdjęciami nie przekonałeś mnie do siebie...
nie widzę żadnego przekazu...po prostu pustka...
jeśli wstawiasz zdjęcia to wstawiaj jedno,ale konkretne a nie 2 praktycznie takie same...
Mam nadzięję,że następne będą lepsze !
Pozdrawiam

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

W kwestii portretów dodam tylko, że popelnileś podstawowe błędy... Po pierwsze perspektywa z dołu nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, bo widać zawartość nosa :slight_smile: Po drugie ogniskowa 18 sprawia, że twarz jest karykaturalnie zniekształcona...
No i do tego na 11 mina modelki - oględnie mówiąc - średnia. Jakbym zobaczyła takie swoje zdjęcie na forum nie bylabym zadowolona. Zakładam, że chciałeś pokazać modelkę korzystnie - niestety nie wyszło Ci to

profile.country.en_GB.title
.cezar.
Początkujący

tema dworcowych szaletów jest średnio ciekawy



niekoniecznie.

Kto, co lubi...